ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
rao1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 330
Dátum registrácie: Št 24. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Bardejov / KE

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa rao1 »

Rovnaky problem. Dufam ze bude cim skor riesenie... :facepalm:
Spoiler: ukázať
PC1 intel e2200 2.2 @ 3.2 GHz + Coolink Silentor 775 + Noctua NF-P12 , ASUS P5K , 2x1GB A-DATA VITESTA Extreme 800 @ 1000MHz, saphire ati 3870 512 MB + AC S1 + Gelid Silent 12, samsung T166 series 320GB , fortron BSII 500w + Noctua NF-S12, Antec 300, lcd LG L1953HR
PC2 intel e5200 2.5 @ 3.25 GHz + Noctua NH-U12P SE2, ASUS P5K Premium/WiFi-AP, 2x2GB patriot viper series 800 @ 1000 MHz , WD6400AAKS, Msi 8800gts 512 MB + AC S1+ Noctua NF-S12, Enermax MODU-82+ 425 W, Fractal Design Define R2, HP LP2475w
Sanzi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 95
Dátum registrácie: Ut 19. Aug, 2008, 08:25
Bydlisko: Doma

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Sanzi »

mne dnes šlape všetko ok :)
MB: MSI Z77A-GD65 | CPU: Intel i7 3770k + Noctua NH-D14 | RAM: Corsair 16GB @ 1600MHz |VGA: MSI GTX 1070 GAMING
SSD: Intel 520 - 120GB| SSD: Crucial MX100 - 256GB| CASE: FRACTAL Define R4 | PSU: Corsair TX 750W | Monitor: LG 34GK950G + ASUS MX279H
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa MaxMan »

U mna stale nefunkcne :(

Ludia, hlaste to ako poruchu, nech urobia coskoro napravu...

UPDATE 4.11.2013:
Dnes mi volali z Orange, ze by to malo fungovat - vcera vecer som to skusal a uz islo.
Na otazku, kde bola chyba, som dostal odpoved: TELECOM MAL ZABLOKOVANE PORTY...

Zeby len nahoda???
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
JHUNTED
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 96
Dátum registrácie: Št 08. Nov, 2012, 17:18

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa JHUNTED »

CageJ napísal:ci tam nie je problem s linkou
ako rychlost nemas ani 70%.. takze volat... ja by som to hlasil ako poruchu
mozno to chce aj resetovat port

Páni už na to naozaj nemám ani nervy ani chuť. Pred mesiacom som požiadal o zvýšenie tarifu na 15 M. Problém ten istý, večer iba 30 % rýchlosti..
supportsat.cz - CZ a SK fórum pro fandy satelitního příjmu. CZ and SK forum for fans of satellite tv and satellite boxes.
Používateľov profilový obrázok
MACHiS
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Ut 16. Júl, 2013, 00:01

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa MACHiS »

Ako tak pozerám, všetcia máte nejake problémy. Neviem či mám fakt len šťastie, ale odkedy mám ten net, nemám s ním žiadny problém, ani v posledných dňoch, týždňoch, stále všetko funguje tak ako má. Dokladám screen, aby ste mi verili, že si nevymýšlam.
rado3105
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 499
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2008, 09:09
Bydlisko: Žilina, Bratislava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa rado3105 »

Ked zacne problem tak ho nevyriesis. Vyhovorky na Telekom, pricom sprava a konekt je od Orangu...aby usetrili, cachuju youtube videa....
Dany problem byva casto pri resolvovani DNS, ak je dlha odozva medzi cielovym strojom(na čo su najviac citlive apple zariadenia, kedze maju trosku iny princip fungovania dns...)
Desktop:
http://i43.tinypic.com/25ptov8.png" onclick="window.open(this.href);return false;
Ing.King
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Ne 17. Nov, 2013, 09:44

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Ing.King »

nejaké podpultovky kedy sa pridajú alternatívci k VDSL ?
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

vzhladom na ubohe, az realne 0 pokrytie, sa necudujem, ze sa do toho nehrnu.. to budu same zamietave odpovede...
Telekom ani nevie poriadne kde to maju pokryte... a na jeden DSLAM vraj vychadza jedna VDSL karta so 16, max 32 portami..
frenky55
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Št 21. Mar, 2013, 19:06

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa frenky55 »

Už ste počuli takú 3,14ovinu, ze vraj ak mam 5 mbit a ide iba 3 mbit je to v poriadku , lebo je to 60% z predplatnej rýchlosti a nieje to dôvod na reklamáciu. Toto teraz riešim už 2 mesiace cez infolinku a nechcú mi zrušiť zmluvu.

Po tejto skúsenosti môže orange ponúkať 100 minútový paušál ktorý obsahuje až 3600 sekúnd volaní do všetkých sietí s názvom SOMÁR:)
Ing.King
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Ne 17. Nov, 2013, 09:44

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Ing.King »

Kľúčové a zásadné by bolo ak by sa pripojenie poskytovalo garantovane.

Povedzme garantovane zaplatím linku 5Mbit ale samozrejme môže ísť aj viac, pretože momentálne máme od ISP teoretické maximum ale vymožiteľnosť práva pri nekvalite linky je minimálne. Takže kto je vo výhode ? Predsa ISP

Ak by som mal v zmluve garantovane 5-10-20-100Mbit tak to nemôžu podliezť skrz pokuty, takto sa smejú a tvária sa, že všetko robia pre konečných zákazníkov.

Impact by bolo samozrejme mega zvýšenie cien, alebo ponechanie cien ale garantovali by len niekoľko desiatok percent zo súčasne deklarovanej rýchlosti pripojenia.

Verím však, že po rukách by týmto dostali len špekulanti, ktorých nosné linky sú mega poddimenzované a doslova žijú zo zákazníkov na úkor popularity, napr. pri mojom 5Ghz ISP mi to nikdy nešlo menej ako 90% zaplatenej rýchlosti a mohol by byť "role model" pre ostatných.
frenky55
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Št 21. Mar, 2013, 19:06

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa frenky55 »

Len sa mi nepáči ta finta na zákazníka NEMÁME FUP ani AGREGÁCIU , ale len tak mimochodom máte nárok na 60% rýchlosti a ešte k tomu nikde v zmluvných podmienkach nieje ani zmienka o takomto obmedzení.

Samozrejme spomínajú negarantovanú rýchlosť, ale to čo to znamená v reáli tam uvedené nieje.
Ing.King
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Ne 17. Nov, 2013, 09:44

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Ing.King »

Z ich strany sú predsa podmienky dokonalé(pre nich), lenže žiadna možnosť zmeny alebo zásahu do obsahu zo strany zákazníka neexistuje(logicky), veď ktorý ISP si bude vedome podkopávať vlastné nohy... Pokiaľ nezasiahne vyšší orgán STU tak tu môžeme polemizovať aké by to bolo keby... :cool:
denial
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: So 18. Aug, 2012, 22:51

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa denial »

Ing.King napísal:Kľúčové a zásadné by bolo ak by sa pripojenie poskytovalo garantovane.
garantovane linky samozrejme existuju aj teraz a mozes si taku objednat.
domnievam sa ale, ze na to by si nemal dost penazi.

u nas to (orange dsl) po zopar opakovanych reklamaciach ked kadeco premeriavali a pomenili nejake parametre ide slusne (rychlost aj stabilita).

zacnu vypadavat pakety ked zapnem torrenty, ale za to moze ten slaby dsl modem.
mam tplink s hw nat routerom, s ktorym verim, ze to bude fungovat lepsie, akurat nemam cas ani chut sa tym momentalne zapodievat

komu to ide stale zle aj ked stale reklamuje, tomu nezavidim ...
Ing.King
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Ne 17. Nov, 2013, 09:44

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Ing.King »

Spomínal som už skôr cenu za garantovanú linku:
Impact by bolo samozrejme mega zvýšenie cien...
O tom čo stojí garantovaná linka viem celkom presne, je potrebné nájsť kompromis a druhá strana ho hľadať nebude tá je spokojná so súčasným stavom.

Pokiaľ sa nezmení nadštandardné postavenie ISP v zmluvách k pripojeniam zostáva sa nešťastníkom len sťažovať a reklamovať hoci nikde v zmluve nevidím implicitne vyjadrené na koľko % rýchlosti vlastne mám nárok... :furious: OFF THE RECORD je to 60% ?
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

je to 70%.. jedine zeby znizili :?:

Návrat na "Siete"