Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7288
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Papek »

Netreba vidiet novostavbu ako vseobecnu spasu. Tam je riziko fuseriny a chyby sa mozu prejavit kludne za 2,3,5 rokov, ked je uz davno po zaruke. Developer potopi srocku a dovi dopo. Ja som kupil novostavbu a viacmenej bez problemov. Viacmenej pisem preto, ze sa mi objavili nejake praskliny, ktore mi v ramci zaruky opravili a nepokracuje to. Sused, co byva na kraji domu ich mal ovela vacsie a stale po oprave sa mu objavili znova, aj ked v ovela mensej miere.
A dalsia vec, ze novostavba moze byt o dost drahsia ako 20-30 rocny panelak. Treba si zvazit aj toto, ci dat povedzme 80k za starsi dvojizbak alebo 100k za novostavbu. U niekoho to moze byt zrovna hranica medzi tym, ci schvalia hypo alebo nie.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Marek125 »

Papek napísal:Netreba vidiet novostavbu ako vseobecnu spasu. Tam je riziko fuseriny a chyby sa mozu prejavit kludne za 2,3,5 rokov, ked je uz davno po zaruke. Developer potopi srocku a dovi dopo. Ja som kupil novostavbu a viacmenej bez problemov. Viacmenej pisem preto, ze sa mi objavili nejake praskliny, ktore mi v ramci zaruky opravili a nepokracuje to. Sused, co byva na kraji domu ich mal ovela vacsie a stale po oprave sa mu objavili znova, aj ked v ovela mensej miere.
A dalsia vec, ze novostavba moze byt o dost drahsia ako 20-30 rocny panelak. Treba si zvazit aj toto, ci dat povedzme 80k za starsi dvojizbak alebo 100k za novostavbu. U niekoho to moze byt zrovna hranica medzi tym, ci schvalia hypo alebo nie.

Svätá pravda, a to môžeš byť rád že sa ti neobjavili aj iné praskliny na niečom inom ako na stenách. Starší byt ktorý má už vymenené stúpačky atď. a ja si myslím že si to človek dokáže pekné e poprerabat a je na tom istom ak nie v lepšom ako tie novostavby. Aspoň vie čo má na stenach v stenách nastropoch atď.
Používateľov profilový obrázok
MacTukahan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 816
Dátum registrácie: Št 28. Aug, 2008, 15:36
Bydlisko: Trnava

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa MacTukahan »

Chlapi, v kolko rocnej stavbe by ste menili elektriku?
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa lacika »

v kazdej kde su hlinikove kable, blba elektrika, nedostatocny pocet zasuviek a pod.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa dendroid »

Ak by som ten byt bral, tak to nepojde cez realitku. Co vsetko by som si mal zistit ? Viete mi poradit ?
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5661
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

V novostavbe nie je riziko fuseriny, tam je fuserina zarukou! :) ide o to ci to chces riesit ako novy majitel alebo pockat 5-10 rokov nech sa vsetky zarucne opravy vyriesia bez teba v strede diania.

Ale povedzme si pravdu, 30 rokov dozadu tiez nestavali s laskou ku remeslu :D

kataster si zisti ci je tarcha, zoznam dlznikov si pozri na internete na majitela terajsieho ci nema daco a potom pozriet pravidelne platby v bytovom druzstve. to podla mna staci,. popripade ist zaklopat susedom spytat sa co jak dostat nejaky impulz od nich nemusi byt zle.

Ale co ti poviem, ja osm svoj byt uvidel a bolo mi jasne ze ho beriem hned. susedia nesusedia, prosto byvanie je pre man o pocite viac ako o cislach.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6831
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa stefan222 »

presne, kazda stavba bola novostavba. samozrejme si preverim realizatora stavby. su taki, co stavaju 1. bytovku a taky co uz majuz a sebou centra a nie byty. btw prasklin by som sa ja trocha bal, na kt stene to bolo? pod oknom? nad oknom? v rohu? statika si v byte asi nemal vsak? a k tomu bez realitky, zabehni za spravcom vchodu/byt druzstvo a tam ti pvoedia, zaskoc do vodarni, eletrikarov...teda aspon v trebisove nikde nerobili problem.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa dendroid »

Tak som sa rozhodol, ze ten byt beriem. Zajtra budem musiet obehat banky a zistit, co a ako s hypotekami. Budem brat hypoteku pre mladych. Nebral nahodou niekto v blizkej minulosti hypoteku, nech si viem urobit nejaky rebricek ?
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Leon »

.
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6218
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa icefire »

Sranda, ako sa kazda banka zmenila, u mna SLSP isty cas dozadu skoncila ako najhorsia banka a teraz vidim, ze nahanaju klientov o 106. Inak celkom uzitocny blog, je tam take interne know-how, ktore clovek zisti az potom, ako sa v tom pohybuje dlhsie a pozna, ako vplyvaju podmienky na tu-ktoru vec.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Leon »

Hej ten človek je špičkový poradca, medzi top na slovensku, transparentný. Poznám už XY rokov a keby niekto niečo potreboval určite sa mu ozvať.
.
Používateľov profilový obrázok
MacTukahan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 816
Dátum registrácie: Št 28. Aug, 2008, 15:36
Bydlisko: Trnava

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa MacTukahan »

myslim ze SLSP dorovnala podmienky na ostatne banky...
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa dendroid »

A odkial je ? Najlepsie osobne take veci riesit ...
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa Leon »

tu v KE robí.
.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Prenajom bytu vs Kupa domu (kalkulacia)

Príspevok od používateľa dendroid »

Taka otazocka, na podpisanie kupno predajnej zmluvy musim mat schvalenu hypoteku ? Lebo som dostal od predavajuceho rezervacnu zmluvu a je tam uvedene, ze do 2 tyzdnov som povinny uzatvorit zmluvu. Otazne je, ci to je realne alebo nie, vzhladom na lehotu na schvalenie hypoteky ...To moze trvat aj mesiac ...

Návrat na "Debata o všetkom"