AMD vs. Intel - nekonecny thread ...

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Používateľov profilový obrázok
bady555
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Pi 14. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: košice okolie-èaòa

Príspevok od používateľa bady555 »

odkedy mam PC tak stale som mal AMD od 400Mhz az po dnes....a zas planujem AMD kupit a takisto stale ATI grafiky od 9000pro, 9600xt az x1650 a dalsia takisto bude ATI
Používateľov profilový obrázok
Leechim
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 107
Dátum registrácie: Po 10. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Pezinok

Príspevok od používateľa Leechim »

No co narobite so mnou, som nadsenec AMD + ATI = The best ! :o
CPU: C2D 8200 ~ TR Ultra-120 eXtreme + Papst 120mm | MB: Asus P5K-E/WIFI-AP | GPU: MSI™ RX2600XT | RAM: A-DATA 2x 1GB 800 MHz EE | HDD: WD 320GB/AAKS | PSU: Corsair HX 520W | CASE: TT SOPRANO window | LCD: Belinea 19" | Keyboard: Microsoft Natural Ergo KB 4000
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa beardie »

navrhujem ti navstevu odbornika a zavolanie moda, nech to premaze od flamu xxx (dosad oblubenu znacku) je best
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Príspevok od používateľa Scorp »

Tak a teraz mozeme statisticky dokazat, co za ludi si kupuje AMD a do akej kategorie spadaju zaryti fanusikovia AMD, co sa tyka veku, pohlavia, vzdelania, orientacie... (//vysledok zmazany.. koho zaujima, tak su mladi, orientacia je jasna, vzdelania podla vyjadrovania sa tiez)... ja som len uviedol vysledky spracovanych dat :red:
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3317
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Tak ja som si tiez kupil AMD a chces povedat, ze som "mlady sprosty buzerant"? prepac mi scorp ale teraz si to troska prehnal.

ze niekto fandi znacke AMD nie je nic zle, to je akoby ten kto ma Nike je in a ten kto adidas je podla teba buzerant. To su troska silne slova.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Príspevok od používateľa Scorp »

Nikto nic nevidel, ak niekto nieco ano, ospravedlnujem sa.. ale posledne posty mi nedali
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

niekto si kupi nieco lebo je to podla neho da best, toto oznacil scorp predtym na tych pripadoch vyskytu.
niekto si ho kupi, lebo v tom momentalnom obdobi ponuka lepsi pomer cena/vykon, plus mozno nejaka simpatia, nesimpatia.
myslim ze to je dobre takto vyjadrene a vsetci sa chapeme a pojdeme na pivo, i ked je kosa, to skor nieco palene.

k tomu dobremu pomeru, dobu a64 som nejak prespal s bookom, inac ma neoslovilo amd, raz predtym som mal aXp, je to super ze ho amd kupilo od tych vychodniarov, teraz by neboli, intel by tiez nemal inpiraciu pre svoje mobile cpu a vlastne aj terajsie procaky, je to uzavrety kruh, raz je jeden na koni a ten druhy od neho kradne, potom naopak.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
-TAMY-
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1115
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Zliechov+ Bratislava (25)

Príspevok od používateľa -TAMY- »

Mne sa najviac paci, jak kazdy frfle, ze sa AMDcku moc nedari.

Neviem, zato ze im to nespravi pozadovanu vec o 10s skorej sa predca nezruti svet.

Osobne mam aj intel, aj amd.. A je mi to sumafuk. V piatok som kupil AMD X2 4200+ EE a pri 99% praci nepozorujem ten "priepastny vykonnostny rozdiel" jak kazdy test pise.


Najviac sa mi pacia rozne testy, kde porovnavaju jednotlive CPU a napr CPU od intelu ma pruzok v grafe dlhy 10cm a od amd "len" 3. Clovek si hned pomysli ze to AMD je maximalne onicom a ked sa nato pozre blizsie zisti, ze rozdiel su len 4 sekundy.

Ale podla toho ako sa to vyvija vo svete CPU, vela ludom ide o tych hlupych par sekund. Kebyze aspon hladia na spotrebu a nie na sekundy..
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3686
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Príspevok od používateľa fobos »

-TAMY- napísal:Najviac sa mi pacia rozne testy, kde porovnavaju jednotlive CPU a napr CPU od intelu ma pruzok v grafe dlhy 10cm a od amd "len" 3. Clovek si hned pomysli ze to AMD je maximalne onicom a ked sa nato pozre blizsie zisti, ze rozdiel su len 4 sekundy.
To je proste marketing, toto robi viacero firiem.

Tu ale nejde o to , ze by napr. Athlony 64 X2 boli zle CPU (stacia uplne na vsetko) ale AMD sa vobec nevydarili (zatial) nove CPU, z k torych bude dalej firma (mozno) zit, predsa len A64 si uz zasluzia vytuzeny dochodok (a to AMD zas chysta refresh K8 na rok 2008) a to su tu dami a pani A64 uz 5!! rokov
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
-TAMY-
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1115
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Zliechov+ Bratislava (25)

Príspevok od používateľa -TAMY- »

a na druhu stranu, aj celkovo technologia netburst tu bola rovnako dlho..

Cize raz to vide intelu, raz amd.. A amd je oproti intelu trpaslik a aj napriek tomu sa podla mna snazi jak najviac vie.

:)
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3317
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Tak ako som uz vravel kupil som AMD, ale to neznamena ze by so bol zastanca tejto znacky.
Vtedy boli C2D starsne drahe a tak som bol nuteny zobrat toto a nejako nebanujem. Teraz by som kupil nieco uplne ine, ale zasa nejako az taky vykon nepotrebujem. Aj tak som vacsinu casu na nete alebo pozeram film takze o nejakom vyuzity sa hovorit neda.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Príspevok od používateľa kajfun »

> .. A amd je oproti intelu trpaslik a aj napriek tomu sa podla mna snazi jak najviac vie.

ano a islo im to maximalne perfektne! A samozrejme v zaujme nas vsetkych je aby im to islo aj nadalej.





> Vtedy boli C2D starsne drahe a tak som bol nuteny zobrat toto a
> nejako nebanujem. Teraz by som kupil nieco uplne ine, ale zasa
> nejako az taky vykon nepotrebujem. Aj tak som vacsinu casu na
> nete alebo pozeram film takze o nejakom vyuzity sa hovorit neda.

jasna vec, na taketo vyuzitie staci pomaly aj Celeron/800MHz :) ked ale zacnes renderovat a vizualizovat, ked budes cely den prekodovavat HDTV material z mpeg2 do x264, ked budes mat farmu masin ktore cokolvek rataju [poznam jednu firmu s tridsiatimi strojmi ktore pocitaju a strihaju videa 24x7x365 a idu kupovat priblizne dva tucty dalsich strojov...] - tak ten rozdiel vidno okamzite. Ciastocne aj preto lebo tie softy su zrejme lepsie optimalizovane na intel sse/neviemakeine instrukcie, ciastocne preto lebo c2d sa da lepsie pretocit a hruba sila tiez rozhoduje...

no proste my vsetci potrebujeme aby AMDcko nutilo Intel vyplut kazdy rok procesory o 50% rychlejsie ako minuly rok a za polovicnu cenu a naopak - aby Intel nutil AMD to iste. Len to AMD musi prezit ; velmi dobre si pamatam viacero hluchych obdobi v procesorovom businesse a to len preto, lebo intel nemal technologickeho konkurenta [ved sa vlastne pozrime na cely nepodareny netburst, to bol jeden hnusny zmatok, tfuj].



edit : kukam ze cervene kiwi napisal to iste jak ja, v tej istej minute :)
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3317
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Tak to hej, s tym s tebou suhlasim. Ak robis nejaku pracu kde treba vykon, tak ti snaD nikto neporadi AMD. Ale pokial ide o normalne vyuzitie je to uplne jedno.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie

Návrat na "Procesory"