DealExtreme

Všetko o vašich skúsenostiach s predajcami HW ...
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7687
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: DealExtreme

Príspevok od používateľa newmi »

objednal som si joypad. Podla tracking number 7.10.2011 balik opustil krajinu dodavatela ( z Pekingskeho letiska). Dodnes mi este nic neprislo. Nejak dlho to trva, nie? Da sa nejak dopatrat kde ten balicek trci?
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7286
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: DealExtreme

Príspevok od používateľa Papek »

Ked si kliknes vo svojom ucte na dealextreme, tak tam mas zoznam vsetkych faktur, ked si otvoris konkretnu fakturu, tak tam budes mat tracking no. a po kliknuti nan ti otvori stranku cinskej posty, kde napise stav zasielky, v tvojom pripade nieco v zmysle "departure from outward office of exchange".
Tu cinska posta konci a dalej balik neriesi. Cize treba prejst na stranku slovenskej posty a otvorit si sledovanie zasielok http://tandt.posta.sk/ a zadat tracking. no.

V mojom pripade som sa u cinanov dozvedel, ze balik, ktory som objednaval 19.9. odosiel z Ciny 7.10. Na stranke Slovenskej posty "7.10.2011 08:48 Výstup z krajiny podávateľa.". Cize dokopy velke ... :D
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
jammal
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Ne 21. Jún, 2009, 11:03
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: DealExtreme

Príspevok od používateľa jammal »

newmi napísal:objednal som si joypad. Podla tracking number 7.10.2011 balik opustil krajinu dodavatela ( z Pekingskeho letiska). Dodnes mi este nic neprislo. Nejak dlho to trva, nie? Da sa nejak dopatrat kde ten balicek trci?
Ja som objednaval z Focalprice 27.9. "zevraj" odoslali 29.9. a podla tracking no. posielali 6.10. a doteraz mi tiez nic neprislo ale objednavku co som urobil 5 minut pred mi odoslali o den skor a prisla uz pred skoro 2 tyzdnami. Pisal som im a odpisali toto:
Spoiler: ukázať
Yan.Qin replied this message at 24/10/2011 08:43:57

Dear friend,

Sorry for the inconvenience,after checking, it's told that your parcel was shipped on 2011-10-06

(checking link http://intmail.183.com.cn/item/itemStat ... ?lan=0),

it's delayed for Oct 1st -7th is Chinese National holiday.Usually it needs about 15-40 days from China to Slovakia.

Your patience and understanding is highly appreciated.

Regards,

Yan.Qin
Tzn. ze tam mali nejaky sviatok. Takze pockam este do konca tyzdna a pisem znovu.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7687
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: DealExtreme

Príspevok od používateľa newmi »

Papek napísal:Ked si kliknes vo svojom ucte na dealextreme, tak tam mas zoznam vsetkych faktur, ked si otvoris konkretnu fakturu, tak tam budes mat tracking no. a po kliknuti nan ti otvori stranku cinskej posty, kde napise stav zasielky, v tvojom pripade nieco v zmysle "departure from outward office of exchange".
Tu cinska posta konci a dalej balik neriesi. Cize treba prejst na stranku slovenskej posty a otvorit si sledovanie zasielok http://tandt.posta.sk/ a zadat tracking. no.

V mojom pripade som sa u cinanov dozvedel, ze balik, ktory som objednaval 19.9. odosiel z Ciny 7.10. Na stranke Slovenskej posty "7.10.2011 08:48 Výstup z krajiny podávateľa.". Cize dokopy velke ... :D
ale nie som vcerajsi, ved presne to som spravil. Aj jedno aj druhe. Ale kde v zadku je balik teraz kua?


Jammal: kolko? 15-40 dni? Z Hongkongu to tu je max do 21 dni, ked je naval tak do mesiaca :OO=
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
NemesiS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1688
Dátum registrácie: So 27. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: KE

Re: DealExtreme

Príspevok od používateľa NemesiS »

mne prišiel z focalprice 200mW laser za necelé tri týždne...hold, poštovné zadara :-D
Powered by Lenovo R500; Sound by E-MU 0204|USB => Little Dot MK III => Beyerdynamic DT 880 600Ω
Používateľov profilový obrázok
jammal
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Ne 21. Jún, 2009, 11:03
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: DealExtreme

Príspevok od používateľa jammal »

newmi: jj do 3 tyzdnov to tu zvykne byt - tzn. z DX, focalprice a ebay to vzdy stihnu do 3 tyzdnov. Niekedy sa podari aj do 2, zalezi na predajcu a odkial je (hlavne ebay) ale teraz som bol v soku aj ja kedze to neni pre mna a zasielka vacsia ako 22USD takze ak nepride tak musim cvakat zo svojich to co uz som dostal na tie veci... :facepalm: Tak ale dufam, ze to dojde ked odosielali az 6.10. vlastne tam je vystup z krajiny podavatela + tych 21dni +/-. A tych 40 dni to maju oni rezervu btw.

Ale stale nechapem to ako mi mohla ta zasielka urobena pred 5 minutami prist o skoro 2 tazdne skor ako toto, ked v orderoch mam tie iste datumy odosielania. :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1654
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: DealExtreme

Príspevok od používateľa MaxMan »

U cinanov nikdy nevies... Mne dosli zasielky z Ciny raz za necele 2 tyzdne, inokedy skoro 4 tyzdne a par krat ani nedosli - museli poslat tovar este raz/pripadne vratit $.
Najlepsie sa objednava od korejcov - cca za 5 dni je to u mna (podotykam, ze trasa BA - ku mne trva 2 dni :D ) a este priamo z Hong Kongu - cca 7 - 9 dni.

Inak ak tovar odisiel len 6.10., tak je stale casu dost. Mne odoslali tovar 27.9.2011 (objednane cez ebay) a doteraz nedosiel, ale nerobim rozruch. Bud dojde do 30 dni, alebo poriesim s predajcom - doteraz nebol problem.
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7286
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: DealExtreme

Príspevok od používateľa Papek »

Ono dost zavisi, odkial to beres... DX je v tomto nespolahlivy, tiez sa mi stalo, ze som mal zasielku za tyzden-dva doma a uz sa mi stalo, ze som cakal 4 mesiace. Ked berieme vacsie objemy (od cca 300 USD), tak vecsinou je doprava zadarmo a vedia to poslat DHL, UPS, Fedex, vtedy len pozeram tracking, ze balik v sobotu rano odisiel z ciny, v pondelok o 02:00 bol v nemecku, 06:00 na slovensku a potom len tyzden, alebo v lepsom pripade rovno dva, citam status "nekontrolovatelne omeskanie pri precleni". Inokedy mam zase stastie, ze mi uz v ten den na obed vola kurier, ze mam zasielku.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7687
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: DealExtreme

Príspevok od používateľa newmi »

ved prave. Predtym som bral tovar co isiel z HK, teraz to ide z CN a davaju si teda nacas. Skoda, ze sa asi neda zistit dopredu odkial sa to bude posielat.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
jammal
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Ne 21. Jún, 2009, 11:03
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: DealExtreme

Príspevok od používateľa jammal »

Takze uz mi meska aj mikina co som objednaval pre priatelku z ebaya. Posielaju to tiez z HK a objednaval som to tiez 27.10. a platil paypalom. Napisal som predavajucemu a pohrozil negativnym hodnotenim a odpisal mi do par hodin, ze dodacia lehota je 25-42dni a dal mi tracking no. a tam je datum vystupenia z krajiny 9.10. A na konci mi pise, ze ak nedorazi balik tak vrati peniaze alebo posle znovu. A ze je to sposobene tymi sviatkami a bliziacimi sa vianocami... :facepalm:
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7286
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: DealExtreme

Príspevok od používateľa Papek »

S tymi vianocnymi sviatkami ma pravdu. Oktobrove objednavky mi ledva prisli pred vianocami, tie co som objednaval zaciatkom novembra az v januari-februari.

Co sa tyka negativneho hodnotenia, predavajuci moze ovplyvnit len dispatch time - cize kolko mu trvalo zasielku vyexpedovat. To, ze to ma cinska posta spomalene on uz niejako neovplyvni. Maximalne si mozes pri objednavani priplatit za kuriersku sluzbu, ktora to zvladne za par dni.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
sqbo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: Po 19. Apr, 2010, 14:23
Bydlisko: Košice

Re: DealExtreme

Príspevok od používateľa sqbo »

Ja som tak 26. bral sluhcatka a redukcie za 8€. 28. bola objednavka zrusena. Ani neviem preco to tie prasce sikmooke zrusili. Dodnes nemam € na ucte, asi tolko k DX.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7687
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: DealExtreme

Príspevok od používateľa newmi »

tak im napis, pripadne ak si platil paypalom, reklamuj aj tam. Ale vzhladom na sviatky to podla mna nie je este taka dlha doba ked si vezmes ze medzibankovy prevod len na SR ti trva niekedy aj 3-4 dni.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
sqbo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: Po 19. Apr, 2010, 14:23
Bydlisko: Košice

Re: DealExtreme

Príspevok od používateľa sqbo »

Skúsim teda ešte týždeň počkať.
Ja ani neviem či tie peniaze odo mňa odišli. Preto že na PP mam v prehlade že platba odišla. Ale na bankovom vypise z uctu, s ktorym je paypal sparovany nevidno ze tie peniaze z uctu odisli. Tak neviem. Ani nechapem preco tu objednavku vobec rusil :facepalm:
Používateľov profilový obrázok
donner
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 603
Dátum registrácie: Po 16. Nov, 2009, 17:01
Bydlisko: Kosice, Praha

Re: DealExtreme

Príspevok od používateľa donner »

tie peniaze mas pravdepodobne vinkulovane, z uctu nie su stiahnute, len su rezervovane a kedze objednavka bola zrusena, tak sa ti po nejakom case uvolnia
moze to niekedy trvat aj mesiac
Spoiler: ukázať
CASE: LanCool PC-K58 + Gelid Silent 12 + Nanoxia DX 14
PSU: Seasonic X-750 single sleeved
MB: ASUS M2N
CPU: AMD Athlon 64 X2 4800+ 2500MHz | CPU COOLER: AC Freezer 7 Pro Rev.2
VGA: GIGABYTE GeForce GTX 560 Super Overclock
RAM: 2x2GB Kingston 800 CL5
LCD: acer X192W
HDD: Seagate 1TB 7200.12 ST31000528AS
DVD-RW: LG GSA-H55L
MOUSE: Razer Abyssus + SteelSeries QcK
KEYBOARD: Genius SlimStar 311
OS: Windows 7 Ultimate

Návrat na "Skúsenosti s predajcami"