Silverstone Temjin TJ07-BW projekt

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Silverstone Temjin TJ07-BW projekt

Príspevok od používateľa Brandoo »

Hej videl som video ... len oni na to mali taky specialny nastroj .. ked som sa pytal nato v shope kde predavaju aj plexi ... len cumeli na mna ze co to chcem. Neviem ci to vobec na slovensku sa da zohnat lebo to bolo video z USA.

A tiez su to male kusky plexiskla, tak to bude kesik tazsie zlomit. Navyse nemam zverak ci tie prenosne zveraky co pouzivaju stolari. Ale isto by tie hrany boli hladsie ako keby som to rezal pilkou na zelezo alebo uhlovu na drevo. Rohy musia byt zaoblene a to sa da aj zbrusit.

Tiez je taky zaobleny noz na plexisklo, ktory uhladi hrany ked sa plexi kraja na tych velkych nozniciach ... v praci som to velmi casto pouzival ... vsetko by som si to narezal a spravil keby som tam este pracoval ... Vsetko mozne naradie a stroje sme mali na obrabanie plastov okrem teda CNC frezy.

Skusim to tak spravit, ze zlomim o roh stola a potom uvidim ci to pojde alebo bude musiet bruskou a potom uhladit hrany.


Akurat som si nacrtol hrany na MB tray otvor pre CPU backplate a tiez aj na cire plexi presne rozmery vrchneho otvoru skrinky ... chcem aby to presne padlo ... za zacvikalo. Len dufam, ze nebude pukat ked sa teplota bude zvysovat a nasledne znizovat ... uz sme to mali taky pripad na fore, ze od zmien teplot pukalo plexi okno na skrinke.


Uz len nacrtnut vyrez na stredovom paneli a mozem zacat rezat ... zrejme uz zajtra. A na buduci tyzden dam vsetky casti nalakovat.


Cize mate sa na co tesit ...
Spoiler: ukázať
Liquid cooled PC: MB: MSI Mpower Z77 CPU: Intel Core i7-2600K @ 4,5GHz + EK Supermancy CSQ Plexi+Nickel VGA: Gigabyte GTX780 + EK EK-FC Titan Clear Plexi+Nickel RAM: Kingston 2x 8GB DDR3 1600MHz SSD: Samsung 840 Pro 256GB HDD: WD Caviar Green 2TB EARS PSU: Seasonic X-560 Zvuková karta: Creative SoundBlaster Titanium HD USB CASE: Silverstone TJ07 Keyboard: SteelSeries 6G V2 Mouse: Logitech G5 Mousepad: SeelSeries QcK Diablo III Monitor: Samsung SyncMaster BX2440 OS: Microsoft Windows 10 Pro 64-bit
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Silverstone Temjin TJ07-BW projekt

Príspevok od používateľa Brandoo »

Dnes som chcel uz rezat ... ale ani som nezacal a uz bruska zdochla. Tak sa vsetko odklada minimalne o tyzden.

No uz mam takmer vsetko pripravene a narctnute ...
Takze fotky a ku nim daco popisem, aby ste mali aku taku predstavu.

Obrázok
Tak tu je radiator uz s presnou polohou ako bude aj vo finale ... chcel som aby to bolo presne v strede no tak kde kedysi boli namontovane 3.25" sufliky, tak tam ostali aj uz vyvrtane M3 zavity. Tak som ich pouzil na Bitspower radiator holder. Okolo celeho radiatora by som chcel umiestnit cierne plexi a vyplnit tak priestor.

Obrázok
Pohlad z vnutra, mestia sa aj dve sady ventilatorov + filter. Avsak ten zdroj ma na dlzku len 14cm, moj Seasonic X ma 16cm, tak bude vatcsia plocha ventilatoru kryta pokial tam bude daky ... ten cierny co tam je, je len na skusku. A priamo sa dotyka zdroja.

Lepsi zaber toho dotyku + treba pripocitat tie dva cm cize ventilator bude blokovany takmer do stredu ... nieco vyse stvrtky plochy ventilatora
Obrázok

Obrázok
To vidno jeden Bitspower holder pri vstupe/vystupe radiatora. Druhy som musel dat opacne, pretoze ked boli drziaky na rovnakej strane, tak sa prehybali na ohnutom mieste.


A teraz ku planovanym rezom

Na MB tray bude len jeden velky skade bude mozne instalovat CPU blok aj tahat kable ako napr. 24pin, EPS 8pin a niejake dalsie mensie ako od ventilatorov.
Skor som pisal, ze tie stlpiky na zakl. dosku maju vysku az 10 mm no teraz ako ich mam vybrate som ich zmeral a maju az 12mm na vysku (bez zavitu). Cize napchal by som tam aj koncovky od predlzovaciek/napajacich kablov co su dost siroke.
Obrázok

Dalej rezy na stredovom paneli skade pojdu kable z PSU (24pin, 8pin,2x PCI-E 8pin, SATA a molexy, jeden ma na dlzku 8cm a ten mensi ma 3cm (kable od ventilatorov a vsetky tie drobne ...
Obrázok

A posledny vyrez bude pre front panel I/O kable. Aby som ponad ten suflik dal plexi, tak kable musim niekde upratat. Tak ich potiahnem do dolnej casti skrinky.
Obrázok


Este navrhnut tvar bieleho aj cierneho plexi a potom uz len cakat na brusku.


Tiez som chcel otocit celu MB tray o 180° no bohuzial to nieje technicky mozne. Nesedi mnoho veci, ked som to skusal otocit. V prvom rade nesedi vyska tych kolajniciek aj ked som ich vymenil medzi sebou, musel by som robit dalsie okienko v bocnom palenli a tak by boli obe bocnice s okienkom co nechcem. Podarilo sa mi ju otocit no bola vo vzduchu a drzali ju iba 6ks skrutiek na zadnom paneli skrinky. A najvatcsi problem boli date tie bocnice ... ze boli by otocene o 180°tiez. Takze ostane to ako to povodne bolo.


Takze tolko mam pre Vas zatial...


Edit,

A este taky pokus o skraslenie ventilatoru ... lopatky a vnutornu stranu ramiku asi robit nebudem. Dnes som si to skusil a je to fakt ze prplacka. Tak na dalsich oblepim iba po obvode. Mozno este jeden 92mm spravim podobne, ze aj lopatky z vrchnej strany lebo tie pojdu na zadny panel kde sa videli hnede lopatky.

Obrázok
Obrázok
Obrázok


edit2

Len som skusal ako plexi bude svietit ... vyzera to dobre ...

Obrázok


edit356

Kto uhadne co je to za ventilator ? xD

Obrázok
Obrázok
Obrázok


Este porovnanie pred a po v jednej foto ! to ani Chuck Norris nedokaze xD
Obrázok
Obrázok

Este to chce doladit ...
No uz teraz to vyzera nie ze luxusne ale super luxusne
Spoiler: ukázať
Liquid cooled PC: MB: MSI Mpower Z77 CPU: Intel Core i7-2600K @ 4,5GHz + EK Supermancy CSQ Plexi+Nickel VGA: Gigabyte GTX780 + EK EK-FC Titan Clear Plexi+Nickel RAM: Kingston 2x 8GB DDR3 1600MHz SSD: Samsung 840 Pro 256GB HDD: WD Caviar Green 2TB EARS PSU: Seasonic X-560 Zvuková karta: Creative SoundBlaster Titanium HD USB CASE: Silverstone TJ07 Keyboard: SteelSeries 6G V2 Mouse: Logitech G5 Mousepad: SeelSeries QcK Diablo III Monitor: Samsung SyncMaster BX2440 OS: Microsoft Windows 10 Pro 64-bit
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Silverstone Temjin TJ07-BW projekt

Príspevok od používateľa Brandoo »

Casti skrinky sa budu zajtra lakovat, tak mozno uz zajtra alebo v piatok mozete ocakavat fotky.

No chcel by som pocut Vas nazor ze co vsetko by som mal oblepit karbonovou foliou ... mam jej este dost asi 120x40 cm

Moj plan je zatial len nalepit to na 5.25" zaslepky a tiez na Lamptron regulator cize vsetko co je v 5.25" poziciach ...
Mozno aj celu MB tray z prednej strany ... niekde v pociatocnych stranach tejto temy niekto to navrhoval. A zacina sa mi to pacit po tom ako som to nalepil na Noctuii.

Teraz rozmyslam, ze aj stop fittingy zamaskujem ... lebo mam tie basic LQT a 5e za ks isto nedam xD ... mozno aj acetal casti expy. A jo ... CPU bracket isto bude mat karbonovy potah.


Takze skuste navrhnut co by som mohol oblepit ... ale tak aby to bolo este pekne a nebola cela skrinka toho xD
Spoiler: ukázať
Liquid cooled PC: MB: MSI Mpower Z77 CPU: Intel Core i7-2600K @ 4,5GHz + EK Supermancy CSQ Plexi+Nickel VGA: Gigabyte GTX780 + EK EK-FC Titan Clear Plexi+Nickel RAM: Kingston 2x 8GB DDR3 1600MHz SSD: Samsung 840 Pro 256GB HDD: WD Caviar Green 2TB EARS PSU: Seasonic X-560 Zvuková karta: Creative SoundBlaster Titanium HD USB CASE: Silverstone TJ07 Keyboard: SteelSeries 6G V2 Mouse: Logitech G5 Mousepad: SeelSeries QcK Diablo III Monitor: Samsung SyncMaster BX2440 OS: Microsoft Windows 10 Pro 64-bit
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Silverstone Temjin TJ07-BW projekt

Príspevok od používateľa GABO »

Zatiaľ veľmi fajn, ale otázka k tej polepenej Noctua nemáš to vyosené tj. dával si fakt rovnako presne veľké rozmerom kusy na jednotlivé lopatky? :)
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Silverstone Temjin TJ07-BW projekt

Príspevok od používateľa Brandoo »

hh to fakt nie (strihal som priblizne rovnake male casti a tam kde trochu chybalo som pridal kusok..) ... bol som rad, ze to mam zasebou a nic o seba nesucha ... ked som daku cast dokoncil, tak som ho zapol a pozeral kde to zavadzia.
Nechcel som ich striekat ... jednak ze sa nedaju rozobrat a tiez pre zaruku. Takto len foliu nahrejem a pojde postupne dole.

Ale snad daku extra hmotnost to nepridalo ... teda viem na co narazas. Este to nemam dost dobre odskusane ci sa niejak rapidne nezmenili prevadzkove vlastnosti ... skrinka je v lakovni (teda casti). V pondelok to bude mat a ak mi pride aj bruska z RMA, tak to pojde snad uz rychlo dokopy.


Dnes som dokoncil lepenie folie na 5.25" zaslepky a fan controller... aby aj vonkajok skrinky bol trochu ovzlastneny/iny.

Tu su fotky ...
Fan controller som trochu odflakol ... tak bolo treba urobit viac zarezov do folie, aby sa urobil pekny kruh kde su analogy a v jednej zaslepke mi ostalo par bubliniek vzduchu

No asi to rozoberem a napravim ...

http://img52.imageshack.us/img52/5707/imag0122wd.jpg
http://img84.imageshack.us/img84/4951/imag0123b.jpg


edit

Tak som to trochu upravil ... a tiez som oplepil aj LQT 1/4 zatky na expe.

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Spoiler: ukázať
Liquid cooled PC: MB: MSI Mpower Z77 CPU: Intel Core i7-2600K @ 4,5GHz + EK Supermancy CSQ Plexi+Nickel VGA: Gigabyte GTX780 + EK EK-FC Titan Clear Plexi+Nickel RAM: Kingston 2x 8GB DDR3 1600MHz SSD: Samsung 840 Pro 256GB HDD: WD Caviar Green 2TB EARS PSU: Seasonic X-560 Zvuková karta: Creative SoundBlaster Titanium HD USB CASE: Silverstone TJ07 Keyboard: SteelSeries 6G V2 Mouse: Logitech G5 Mousepad: SeelSeries QcK Diablo III Monitor: Samsung SyncMaster BX2440 OS: Microsoft Windows 10 Pro 64-bit
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Silverstone Temjin TJ07-BW projekt

Príspevok od používateľa Brandoo »

Nazdar ... tak po par tyznovom cakani prisla nalakovana skrinka ... teda vnutorna cast.

Nieje to perfektne ... niekde to trochu odflakli ze nieje vobec nalakovanie a niekde je len velmi tenka vrstva. Farba je leskla ... ked sa pozrete na daky novsi mercedes ciernej farby, tak to je ona xD

Mriezky boli nafarbene iba z jednej strany ... neviem preco ale to nevadi ... boli nafarbene z tej dobrej strany cize pohoda.

Koncom minuleho tyzna mi prisla opravena priama bruska aj s reznymi kotucmi tusim je to Dremel 426 ... na vsetky druhy materialu (kov, drevo, plast, sklo ...) a priemer maju asi nieco vyse 2.5cm ... dufam, ze nebude problem.
Cize musim znova naznacit kde budu rezy ... rezat budem asi koncom tyzna alebo cez vikend ... uz som to fotil ... niekde v tejto teme su foto ako by to malo byt.


Takze uz foto ...

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok


Na radiator som nalepil taku izolaciu medzi rad. a ventilator ... aby nefukal mimo. A skutky budu asi zamaskovane takymi plastovymi capickami .., podla mna je to krajsie ako to bolo predtym.

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok


A este bonus ... co som trochu zatajil

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok


Uz to bude rychlejsie ... castejsie updaty a snad do mesiaca aj hotove .. pokial nebudem este daco objednavat od Gaba...
Spoiler: ukázať
Liquid cooled PC: MB: MSI Mpower Z77 CPU: Intel Core i7-2600K @ 4,5GHz + EK Supermancy CSQ Plexi+Nickel VGA: Gigabyte GTX780 + EK EK-FC Titan Clear Plexi+Nickel RAM: Kingston 2x 8GB DDR3 1600MHz SSD: Samsung 840 Pro 256GB HDD: WD Caviar Green 2TB EARS PSU: Seasonic X-560 Zvuková karta: Creative SoundBlaster Titanium HD USB CASE: Silverstone TJ07 Keyboard: SteelSeries 6G V2 Mouse: Logitech G5 Mousepad: SeelSeries QcK Diablo III Monitor: Samsung SyncMaster BX2440 OS: Microsoft Windows 10 Pro 64-bit
Používateľov profilový obrázok
ericc64
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 8169
Dátum registrácie: So 01. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: IL

Re: Silverstone Temjin TJ07-BW projekt

Príspevok od používateľa ericc64 »

Ten radiator vyzera teraz uplne perfektne , tesniaca guma je dobra a aj tie capicky :) Este oblep aj tie zvysne dve hnede tociace sa hovn* a bude to dokonale :good:

Doska vyzera tiez velmi pekne , som zvedavy na finalny produkt :)
Delid CPU --- AM5 / 1700

MB: ??? CPU: ??? RAM: G.SKILL 48 GB KIT DDR5 8 000 MHz CL40 VGA: ASUS Turbo GeForce RTX 2080 Ti SSD: WD Black SN850 1TB + Kingston KC3000 1TB PSU: FSP Fortron Hydro Ti PRO 1 000W CASE: Streacom BC1 LCD: Alienware AW3225QF KEYBOARD / MOUSE / MOUSE PAD: Logitech MX Keys + Logitech G305 + A4tech X7 SOUND: Creative Gigaworks T20 II + Bang & Olufsen Beoplay H95
COOLING → CPU: Alphacool Core 1 VGA: EK-Vector RTX RE Ti RGB - Nickel + Plexi RAM: IceManCooler Full Nickel Water block + IceManCooler Full Nickel RAM Heatsink RADIATOR: TECO TK 2000 Chiller PUMP: 3x D5 TUBING: EK 16/12 FITTING: Barrow 16/10 + Koolance QD3 FANS: 10x ARCTIC P12 PWM PST CONTROLLER: Aquacomputer OCTO FLOW SENSOR: Aquacomputer High Flow LT FILTER: IceManCooler F40 Glass Filter
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Silverstone Temjin TJ07-BW projekt

Príspevok od používateľa Brandoo »

Tie 120 mm noctuii uz nebudem oblepovat pretoze to nebude vobec vidiet ... len ak by som svietil priamo do tej casti skrinky.
Taktiez nechem aby sa dako zhorsili prevadzkove vlastnosti kedze sa jedna o velmi dolezity chladiaci prvok pre dolezite komponenty.

Oblepil som iba dva 92mm co pojdu na zadny panel ... a to preto, ze tam bude svietit LED pasik a ten presvietil filter a riadne tie lopatky svietili na hnedo.

Jednak je prachovy filter cierny a aj mriezka na skrinke. A po obvode aj cely ten dolny priestor skrinky vyplni jeden cely plat cierneho plexi ... jasne, ze otvor pre ventilatori bude vyrezany.


Starosti mi robi vedenie hadic kedze nechcem do stredoveho bieleho plexi moc rezat ... pre hadicu z expanznej dole do pumpy budem musiet na kraji plexi vyrezat trochu ale rozmyslam skade potiahnem hadicu co pojde z dolnej casti do GPU bloku pripadne CPU hned (ak GPU blok nezapojim). Asi dako poza dosku ale je tam dost malo miesta ... povodne sa ani neda ziadny kabel stade viest. Preto chcem to okatovat aspon pre kable zo zdroja a FANy ...
Spoiler: ukázať
Liquid cooled PC: MB: MSI Mpower Z77 CPU: Intel Core i7-2600K @ 4,5GHz + EK Supermancy CSQ Plexi+Nickel VGA: Gigabyte GTX780 + EK EK-FC Titan Clear Plexi+Nickel RAM: Kingston 2x 8GB DDR3 1600MHz SSD: Samsung 840 Pro 256GB HDD: WD Caviar Green 2TB EARS PSU: Seasonic X-560 Zvuková karta: Creative SoundBlaster Titanium HD USB CASE: Silverstone TJ07 Keyboard: SteelSeries 6G V2 Mouse: Logitech G5 Mousepad: SeelSeries QcK Diablo III Monitor: Samsung SyncMaster BX2440 OS: Microsoft Windows 10 Pro 64-bit
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Silverstone Temjin TJ07-BW projekt

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Nóóóó, niekto si doprial novú fošňičku :D ...vyzerá fajnovo, som zvedavý, ako budeš spokojný.
Ten radiátor si vymyslel perfektne...dobre to vyzerá :good:

BTW: budeš meniť aj CPU?
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Silverstone Temjin TJ07-BW projekt

Príspevok od používateľa Brandoo »

Chcem ho aj taktovat, takze nie .., aj ked je to shit kus vemi nema vyznam ho menit ... max tak grafiku ale isto nie novu ... skor z bazaru. ale ani to nieje iste ... asi grafe necham povodny chladic a ked si kupim novu, tak dostane aj full cover blok.
Spoiler: ukázať
Liquid cooled PC: MB: MSI Mpower Z77 CPU: Intel Core i7-2600K @ 4,5GHz + EK Supermancy CSQ Plexi+Nickel VGA: Gigabyte GTX780 + EK EK-FC Titan Clear Plexi+Nickel RAM: Kingston 2x 8GB DDR3 1600MHz SSD: Samsung 840 Pro 256GB HDD: WD Caviar Green 2TB EARS PSU: Seasonic X-560 Zvuková karta: Creative SoundBlaster Titanium HD USB CASE: Silverstone TJ07 Keyboard: SteelSeries 6G V2 Mouse: Logitech G5 Mousepad: SeelSeries QcK Diablo III Monitor: Samsung SyncMaster BX2440 OS: Microsoft Windows 10 Pro 64-bit
Používateľov profilový obrázok
Mani
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1364
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2011, 08:23
Bydlisko: Košice

Re: Silverstone Temjin TJ07-BW projekt

Príspevok od používateľa Mani »

Vazne luxus, ta doska :OO=
Spoiler: ukázať
PC 1: 13600K +Thermalright Phantom Spirit 120 SE + Thermalright Contact Frame | MSI B760M Mortar | 2x16GB Fury Renegade DDR5 6800 MT/s | RTX 4070 Super |Seagate FireCuda 530 2TB| 2x P14 PWM in + 2x P12 PWM out | Corsair RM750x 2021 | Lancool 205M | Dell G2724D

PC 2: R5 5600 + Endorfy Fera 5 | Gigabyte B550M DS3H | 2x16GB XPG DDR4 3600 MT/s | Pulse 6700 XT 12G | Samsung 970 EVO 1TB| 2x P12 Slim PWM in + 2x P12 PWM out| XPG Core Reactor 850W | Jonsbo D30
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Silverstone Temjin TJ07-BW projekt

Príspevok od používateľa Brandoo »

Tak dnes som to stihol dost ... vyrezal som vsetko co som mal v plane ... na castiach skrinky. Vsetko bude mimo dohlad, takze dake nedokonalosti nevadia ... Povodne som to chcel urobit este pred lakovanim no pokazila sa mi uplne nova bruska ... teda bola od vyroby vadna.

Takze odpustite tie nedokonalosti ... no snazil som sa. Najprv som robil ten suflik pre predny panel ... a nakoniec cut out pre CPU backplate.
Takmer vsetko bolo oblepene maskovacou paskou pre minimum skrabancou

Obrázok

Zajtra to namontujem do skrinky, dorobim 5.25" zaslepky ... nalepim tu karbonovu foliu a potom este premeriam rozmery pre plexi ...
To cire co ma ist uplne hore sa velmi tazko robi ... uz to mam vystrihnte no treba to brusit, este zmensit ... no neviem ci to zvladnem. No isto to nebude dokonale ... premyslal som, ze tie nedokonalosti zamaskujem tou foliou po obvode.

Pre este lepsie foto, namontujem tam predoslu dosku Asus P67 evo aj CPU blok len tak pre jedno foto.

A cez vikend snad sa odvazim aj robit nieco s plexi


Edit
Tak zmontoval som skrinku, je tam starsia doska + CPU blok a par kablov ako to bude ...
Zatial to vyzera velmi dobre ... no skrinka je teraz este vatcsi magnet na otlacky prstov ... takze iba v rukavickach bo by to bola nocna mora cistit

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok


fotene pod umelym svetlom s fotoaparatom, takze kvalita nieje prave najlepsia
Spoiler: ukázať
Liquid cooled PC: MB: MSI Mpower Z77 CPU: Intel Core i7-2600K @ 4,5GHz + EK Supermancy CSQ Plexi+Nickel VGA: Gigabyte GTX780 + EK EK-FC Titan Clear Plexi+Nickel RAM: Kingston 2x 8GB DDR3 1600MHz SSD: Samsung 840 Pro 256GB HDD: WD Caviar Green 2TB EARS PSU: Seasonic X-560 Zvuková karta: Creative SoundBlaster Titanium HD USB CASE: Silverstone TJ07 Keyboard: SteelSeries 6G V2 Mouse: Logitech G5 Mousepad: SeelSeries QcK Diablo III Monitor: Samsung SyncMaster BX2440 OS: Microsoft Windows 10 Pro 64-bit
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Silverstone Temjin TJ07-BW projekt

Príspevok od používateľa Brandoo »

Tak necakane ... nova grafika je na spadnutie a aj full cover blok pre nu s backplate.

Jedna sa o GIGABYTE N670OC-2GD, ktora ma totozne PCB ako referencna GTX680 len asi o jednu napajaciu fazu navyse

http://www.itfiles.ro/2012/05/gigabyte- ... u-gtx-680/

Isto tuto grafiku uz ma par ludi ... bol by som rad keby niekto o nej nieco napisal ... hlavne PCB ma zaujima ...


Viem, ze ma modre ale chcem ho prekryt ciernym backplatetom.


No a zacina dilema ... kupit starsi EK blok alebo nieco z tych novych ?

http://www.tichepc.sk/EK-Water-Blocks-E ... 1013012002
+ http://www.tichepc.sk/EK-Water-Blocks-E ... 1013012002

alebo

http://www.tichepc.sk/EK-Water-Blocks-E ... 1013012002
+ http://www.tichepc.sk/EK-Water-Blocks-E ... 1013012002

S tym starsim to nepokryje cele PCB
http://imageshack.us/f/35/dsc1516a.jpg/
Len backplate http://imageshack.us/f/846/dsc1517y.jpg/

- keby bol daky obrazok ako na nej sedi ten novsi blok ... by bolo super

- CPU blok mam EK Superme HF Acetal, Nickel

Keby som ho predal, tak by som asi kupil ten novy Supremancy ale plexi nickel a v tom pripade aj GPU blok plexi nickel


Ericc, ze nechces EK HF acetal, nickel blok ? xD


Porate ....
Spoiler: ukázať
Liquid cooled PC: MB: MSI Mpower Z77 CPU: Intel Core i7-2600K @ 4,5GHz + EK Supermancy CSQ Plexi+Nickel VGA: Gigabyte GTX780 + EK EK-FC Titan Clear Plexi+Nickel RAM: Kingston 2x 8GB DDR3 1600MHz SSD: Samsung 840 Pro 256GB HDD: WD Caviar Green 2TB EARS PSU: Seasonic X-560 Zvuková karta: Creative SoundBlaster Titanium HD USB CASE: Silverstone TJ07 Keyboard: SteelSeries 6G V2 Mouse: Logitech G5 Mousepad: SeelSeries QcK Diablo III Monitor: Samsung SyncMaster BX2440 OS: Microsoft Windows 10 Pro 64-bit
Používateľov profilový obrázok
ericc64
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 8169
Dátum registrácie: So 01. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: IL

Re: Silverstone Temjin TJ07-BW projekt

Príspevok od používateľa ericc64 »

Skrinka vyzera velmi dobre, s novou doskou to bude super, pekne sa s tym hras :good:

Podla mna,ten starsi blok vyzera lepsie ako ten novy. Tie kruzky nie su podla mojej chuti :) Nevyhoda zase,ze nepokryje ako pises cele PCB a ked grafika je modra, tak to nebude moc dobre ... Kedze chces ale kupit novy EK Supremancy , ktory uz ma kruzky, tak by bolo asi dobre kupit aj novy blok na VGA CSQ ...

Mozno ta zbavim toho EK HF :-D
Delid CPU --- AM5 / 1700

MB: ??? CPU: ??? RAM: G.SKILL 48 GB KIT DDR5 8 000 MHz CL40 VGA: ASUS Turbo GeForce RTX 2080 Ti SSD: WD Black SN850 1TB + Kingston KC3000 1TB PSU: FSP Fortron Hydro Ti PRO 1 000W CASE: Streacom BC1 LCD: Alienware AW3225QF KEYBOARD / MOUSE / MOUSE PAD: Logitech MX Keys + Logitech G305 + A4tech X7 SOUND: Creative Gigaworks T20 II + Bang & Olufsen Beoplay H95
COOLING → CPU: Alphacool Core 1 VGA: EK-Vector RTX RE Ti RGB - Nickel + Plexi RAM: IceManCooler Full Nickel Water block + IceManCooler Full Nickel RAM Heatsink RADIATOR: TECO TK 2000 Chiller PUMP: 3x D5 TUBING: EK 16/12 FITTING: Barrow 16/10 + Koolance QD3 FANS: 10x ARCTIC P12 PWM PST CONTROLLER: Aquacomputer OCTO FLOW SENSOR: Aquacomputer High Flow LT FILTER: IceManCooler F40 Glass Filter
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Silverstone Temjin TJ07-BW projekt

Príspevok od používateľa STENLY »

ja idem dávať na tú grafiku
http://www.tichepc.sk/Watercool-HEATKIL ... 1013012002
http://www.tichepc.sk/Watercool-HEATKIL ... 1013012002

keby to nepasovalo, tak by som hnusnú modrú grafiku nekupoval xP

:-D
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"