Silverstone Temjin TJ07-BW projekt

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Silverstone Temjin TJ07-BW projekt

Príspevok od používateľa Brandoo »

http://www.silverstonetek.com/product.p ... 92&area=en

Obrázok

Zdravim!

Zacinam pracovat na novom "projekte", no tentoraz si na to vyhradim viac casu a usilia, aby to bolo co najkrajsie a aby to vyzorovo stalo zato. Mam uz predstavu, ako by to mohlo byt a co vsetko by som chcel na nej zmenit. No urcite nebudem ju rezat, vrtat ani nic podobne. Ak sa to inak nebude dat urobit ako len vrtat, pilit tak to robit nebudem. Jednak nemam na to nastroje a ani tak potrebne skusenosti.
Skrinka ma vsetky konstrukcne prvky spojene pomocou skrutiek, co mi velmi ulahci "moding".


Tak v kradkosti popisem co mam v plane prerobit, modnut

http://img37.imageshack.us/img37/4527/tj072.jpg

Skrinka je sice cierna ale len exterier ... predsa je to len cca 6 rokov stara skrinka (navrh, nie akoze moja) a vtedy sa este nekladol taky doraz na vzhlad celkovej skrinky.
A kedze to chcem mat vsetko pekne, nafarbim vsetok interier a zadny panel na cierno. Urcite nie daku lesklu farbu ale matnu ciernu.
No este nemam predstavu, ze aku farbu kupit pretoze farby a vsetko okolo nich su pre mna Spanielska dedina.
Preto by som bol rad, keby ste postli sem dake tipy a tryky na farby a ako spravne farbit.


Obrázok

Druou velkou zmenou bude novy stredovy panel z cierneho akrylu. Cize vymontujem povodny, cca podla neho vyrezem panel z akrylu a jeho dubu drzat steny z 5.25" pozicii + v zadnej casti daco vymislim. Musi to byt pevne, pretoze on bude musiet uniest vahu celej mobo zakladne + vsetky komponenty a vodne bloky co budu na nej. Teraz je ten stredovy panel pripevneny o hlinikovy predny panel, o bocne stely 5.25" pozicii a v zadnej casti v strede a na bokoch. Cize aspon v troch bodoch zarucene musi byt upevneny. A toto potrebujem este dotiahnut.
Uvazoval som o tom ... chvilu a napadla ma taka vec no nezda sa mi to ako najkrajsie riesenie. Bude jeden panej v pozadovanej velkosti a tvare. Montazne body su asi o 0.5cm vyssie ako samotny panel. Cize mozno by sa to dalo urobit tak, ze na ten jeden plat sa nalepia obojstrannou paskou male kusky akrylu a tie sa pripevnia klasickou skrutkou tam kde maju byt. Viac ma trapi, ci ten spoj cez obojstranu pasku medzi akrylmi vydrzi tu dajme tomu "polovicnu" vahu. Opacny koniec kde to budu na skrutkach drzat steny 5.25" pozicii a to priamo o hlavny akrylovy panel.
Do toho panelu by sa vyvrtali otvori pre hadice a mozno aj kable (este nemam ziadnu predstavu kde a ako). Otazka znie, cim a ako najlepsie vyvrtat asi 20mm diery do akrylu, aby sa nezacal tavit a aby to bolo ciste. Do otvorou pojde nieco taketo ale s 20mm otvorom (lebo hadice su siroke 19mm). A zrejme rovnaky rozmer by som pouzil aj na napajacie kable pre grafiku (pripadne ine).


http://img692.imageshack.us/img692/4702/dscn2031mn.jpg

Dalsi akrylovy panel chcem pouzit na zakrytie celeho priestoru 5.25" pozicii ... toto bude rychly proces kedze to nebude mat ziadne vyrezy (aspon zatial). A pripevnim to zrejme obojstrannou paskou v hornej a dolnej casti ... no nijak na pevno aby sa to dalo aj odstranit.
No premyslal som nad tym, ze za ten panel miestnim expanznu nadobu. Ale toto by bolo zrejme lepsie keby som mal nepriehladne hadice a niejaku spatnu farbu kvapaliny alebo bezfarebnu ... Predsa ked tam dam daku oku lahodiacu farbu, predsa ju nezakopem za daky panel. Aky mate nazor na toto ?
V 5.25" poziciach bude zrejme len FAN controller ... mechaniku uplne vylucim, tym padom mam tam vela miesta a ta expa by sa tam ozaj vosla bez akych kolvek problemov ... no len to co som pisal skor ...
Isto sa pytate kde dam HDD ci SSD keze v poziciach bude len regulator. Zatial nemam predstavu kde, ale na SSD sa miesto najde ... na dobre viditelnom (predsa taky dobry Solid Šrot disk nema kazdy ... :) ) a HDD bude zrejme niekde pri zdroji .. vedla pumpy a radiatora. Ako ho upevnim a odvibrujem ... tiez nemam ziadnu predstavu zatial.


Tak a tie najvatcsie zmeny/mody su zanami.
Teraz tie drobne ... co mam zatial len v hlave (momentalne podnapitej, kedze si cuckam pivko xD )


Obrázok

Zaslepky budu vymenene za tieto + dake cierne skrutky. Zrejme nie tie velke ale obycajne pretoze aj tak sa nedaju prstami utiahnut tak aby drzali grafiku.


Obrázok

Uplne naspodku bude teda samozrejme zdroj, radiator, pumpa a zrejme aj HDD. Tu sa nebude nic upravovat, radiator pripevnim pomocou samolepiaceho sucheho zipsu, pumpa bude zrejme len tak volne na makkom podklade a podobne zrejme aj HDD.
Premyslal som nad novym radiatorom ... zmesti sa tam aj 480 rad. prakticky to je max. ale potom neviem co by som robil s tymto co mam ... EK 360. Lebo komponenty pre vodne chladenie su v bazari tazko az priam nepredajne. Bola by ista sanca ho dat do 5.25" pozicii no by som musel vyrezat velku dieru do stredoveho panelu a z hladiska pevnosti by to nebolo dobre. Mozno by sa vosiel aj na spodok ale bolo by to "o gule" natesno a nemal by som kde dat pumpu a HDD. Takze 480 rad je otazny.
Na rad. pojdu Noctua F12 PWM FANy + tieto prachove filtre aby zakryli tu krasnu Noctua farbu a samozrejme aj netahali prach do radu.
Medzi rad. a FANy pouzijem toto na utesnenie.

No a jedna z poslednych veci ... velmi optiopnal ... krajsia "obuv" pre skrinku, asi toto.

FANy do hornych pozicii a zadnych budu zrejme Noctua a aby som ich trochu zjemnil, budu mat cierne miezky ... zrejme nafarbim tie co mam.

A uplne ze posledna vec ... pridat trochu blink-blink efektu.
Nieco taketo ale zrejme v mensej velkosti ... asi 3x po 60cm ak to vyjde lacnejsie a nalepi sa to zvnutornej strany bocneho panelu kde je okno ... no kde inam, ze.
A este dialkovy ovladac



To je vsetko zatial. Ak mi chcete fakt ze pomoct a podielat sa aj takto na dialku na tomto projekte, pozorne si vsetko precitajte a napiste Vase navrhy.
Pre slovencinarov: nepisem s diakritikov, pretoze takto sa mi pise lepsie a rychlejsie. Tiez sa ospravedlnujem, ak ste nasli dake fatalne gramaticke chyby ... nikto nieje dokonaly a po sebe nikdy necitam, tak berte to s usmevom.


Dakujem za Vase postrehy.
See you next time, bye


Edit, tu su este moje fotky ...
http://flic.kr/s/aHsjATwUBG
Naposledy upravil/-a Brandoo v Št 26. Júl, 2012, 12:39, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
Liquid cooled PC: MB: MSI Mpower Z77 CPU: Intel Core i7-2600K @ 4,5GHz + EK Supermancy CSQ Plexi+Nickel VGA: Gigabyte GTX780 + EK EK-FC Titan Clear Plexi+Nickel RAM: Kingston 2x 8GB DDR3 1600MHz SSD: Samsung 840 Pro 256GB HDD: WD Caviar Green 2TB EARS PSU: Seasonic X-560 Zvuková karta: Creative SoundBlaster Titanium HD USB CASE: Silverstone TJ07 Keyboard: SteelSeries 6G V2 Mouse: Logitech G5 Mousepad: SeelSeries QcK Diablo III Monitor: Samsung SyncMaster BX2440 OS: Microsoft Windows 10 Pro 64-bit
Gumkac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1978
Dátum registrácie: Pi 10. Feb, 2012, 17:01
Bydlisko: bratislava - DL

Re: Silverstone Temjin TJ07-BW projekt

Príspevok od používateľa Gumkac »

uuu. skrinka vyzera fajn, a tesim sa na tvoj vytvor :D
Intel i5 13600K + Noctua NH-D14 | ASUS TUF Z690 | ASUS TUF RTX 3070 Ti O8G | 32GB 3600Mhz Kingston | Corsair HX750i | Samsung 980 pro 1TB + 970 evo plus 1TB | NZXT H7 flow | 5x 140mm arctic
LG UltraGear 27GP850-B / Dell U3417W | Logitech G700s + Devis Control | Logitech G915 Tactile | Lenovo T490
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Silverstone Temjin TJ07-BW projekt

Príspevok od používateľa valistar »

ahoj,
krasna skrinka :cool:

- myslim ze som ju videl pekne spravenu do kombinacie cierna/carbon - o tom si neuvazoval? aspon by si nemusel tolko striekat a mal by si nieco specialne s tymi karbonovymi foliami. vedel by si potom pekne detaily doplnit aj na ramky, bloky atd.
- farba vody potom strieborna, fittingy doladit, expa samozrejme niekde vidielne, valcova
- flexo cierne/biele/sive vsetko sa bude hodit
- tie akryl panely si neviem uplne predstavit, ale ten vertikalny bude fajn vyzerat, ssdcko by mohlo ist aj priamo na neho.
- tie konkretne prachove filtre/mriezky neodporucam, robia dost hluku tie diery v "hexa" tvare. skus sa poziet po nejakych inych radsej - co sa mriezok tyka fakt su najlepsie tie jednoduche kruhove...
- inak thumbscrews vyzeraju v rozsirujucich slotoch dobre, dotiahnutia sa neboj, vsetky maju aj zavit a dotahuju sa srubovakom
- plus ked daco nenajdes u gaba tak pozri caseking.de - v pohode doda vsetko v ich ponuke (uz aj mne objednaval nejake tie specialitky co na svk nenajdes..)

good luck and have fun :good:

PS: si ma nakopol nech zacnem uz riesit ten svoj dimastech bench
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Silverstone Temjin TJ07-BW projekt

Príspevok od používateľa Brandoo »

Mozes postnut link na ten mod s carbon tapetou ?
Ano aj to o tom som uvazoval, ale nevidel som to nikde v skrinke len na myske co je na mnpctech. Takze si to neviem predstavit co to spravy. To by vyriesilo aj tie vyrezane otvory v MB tray (neviem naco sluzia ...).
Ale zase je to velka prplacka ... to by som musel nalepit na vsetko co nieje ofarbene na cierno. A potom vsetky tie ventilacne otvory, aj montazne na 5.25" poziciach ... no vies si predstavit.

Farbu kvapaliny urcite daku svetlu ... nech to vynikne na ciernom podklade. Uvazoval som nad Mayhems Pastel.
Takze expu LQT 180 Deluxe vedla dosky a MB 24pin napajanie bude musiet ist popred expu cize bude ju trochu zakryvat. Ale to je v poho.

Hej akryl panel bude uplne nahradzat povodny stredovy panel s tym rozdielom, ze v nom budu ine otvory.
To upevnenie som si takto predstavoval ... Akryl bude asi 5mm hruby, tak dufam ze na takej hrane bude ta paska dako drzat xD

Obrázok

Ako inak by sa to dalo upevnit ? panel musi byt nizsie ako samotne upevnovacie body na konstrukcii skrinky.


Prave ten SS sa mi najviac pacil ...
potom uz len tieto http://www.tichepc.sk/Silverstone-fan-f ... rg1=001016 , http://www.tichepc.sk/AC-Ryan-Alumino-F ... rg1=001016


Doplnil som vlastne fotky do prveho postu... su tam aj tie spoje.
Posledna foto mala byt s trickom Unfortunatelly motherboard tray is not removable :D... ale jeee. Ale tiez je to 100% kick ass product uz od 2006 roku.
Spoiler: ukázať
Liquid cooled PC: MB: MSI Mpower Z77 CPU: Intel Core i7-2600K @ 4,5GHz + EK Supermancy CSQ Plexi+Nickel VGA: Gigabyte GTX780 + EK EK-FC Titan Clear Plexi+Nickel RAM: Kingston 2x 8GB DDR3 1600MHz SSD: Samsung 840 Pro 256GB HDD: WD Caviar Green 2TB EARS PSU: Seasonic X-560 Zvuková karta: Creative SoundBlaster Titanium HD USB CASE: Silverstone TJ07 Keyboard: SteelSeries 6G V2 Mouse: Logitech G5 Mousepad: SeelSeries QcK Diablo III Monitor: Samsung SyncMaster BX2440 OS: Microsoft Windows 10 Pro 64-bit
Používateľov profilový obrázok
Sky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2009
Dátum registrácie: Ut 15. Dec, 2009, 15:49
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Silverstone Temjin TJ07-BW projekt

Príspevok od používateľa Sky »

Nejaky carbon aj tu: http://www.overclock.net/t/945708/proje ... warning/60
Tie 5,25 pozicie by si mohol zakryt transparentym akrylom s tym nalepenym carbonom s brusenymi hranami a pichnut donho zopar diod.
Vzniklo by nieco taketo
Obrázok
farbu samozrejme prisosobit
Inak ten stredovy panel je priskrutkovany aj k 5,25 nie? To by potom mala zvladnut ked to drzi este aj na pri slotoch skrutka. A na druhej strane pri MB by to neslo aj zo zadu pripevnit? Na foto vyzera ze hej ale nevidno tam dobre ako to tam je spravene...
CPU: AMD Ryzen 5 3600 + Noctua NH-D14, MB:MSI B450M Mortar MAX,
VGA: Sapphire RX580 8GB, RAM: PATRIOT Viper 4 Blackout 32GB 3200Mhz, NVMe: Kingston FURY Renegade 2TB, Samsung 980 1TB, HDD: Toshiba 2TB, TOSHIBA 3TB, TOSHIBA 6TB
PSU:EVGA Supernova GS650 Gold, Case: SilverStone Lucid LD01, OS: Windows 11 Pro, LCD: AOC Q3279VWF
Keyboard: Logitech G910 Orion Spectrum, Mouse: Logitech G604 Lightspeed
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Silverstone Temjin TJ07-BW projekt

Príspevok od používateľa valistar »

nepovedal som ze carbon musi ist vsade... zvysok bud do cierna alebo si nemyslim ze aj v povodnej striebornej by to zle vyzeralo ked to pekne skombinujes ;)

tu sa inspiruj: http://forums.bit-tech.net/showthread.php?t=212642 - trosku ina skrinka ale carbon + vlastny stredovy acrylovy panel + tiez ma ten vertikalny panel rovnako co zakryva predne pozicie.
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Silverstone Temjin TJ07-BW projekt

Príspevok od používateľa Brandoo »

Ano, stredovy panel drzia aj steny 5.25". Tam vzadu v strede je to vlastne pod vertikalnym panelom ... nie ako som nakreslil ale opacne ... pomylil som sa. Ked pridem domov, odfotim to detailne. Tam potrebujem vymisliet ako to upevnit.


Cim sa daju vyvrtat vatcsie otvory do akrylu ? asi 20mm ... ked nemam taky vrtak ani nic cim by som to urobil.
Napadlo ma, ze po obvode naznaceneho kruhu vyvrtat malym vrtakom diery tesne vedla seba a potom pilnikom zabrusit. Da sa akryl vobec brusit pilnikom ?

Chapete co chcem ... otvor pre hadicu, kable.
Spoiler: ukázať
Liquid cooled PC: MB: MSI Mpower Z77 CPU: Intel Core i7-2600K @ 4,5GHz + EK Supermancy CSQ Plexi+Nickel VGA: Gigabyte GTX780 + EK EK-FC Titan Clear Plexi+Nickel RAM: Kingston 2x 8GB DDR3 1600MHz SSD: Samsung 840 Pro 256GB HDD: WD Caviar Green 2TB EARS PSU: Seasonic X-560 Zvuková karta: Creative SoundBlaster Titanium HD USB CASE: Silverstone TJ07 Keyboard: SteelSeries 6G V2 Mouse: Logitech G5 Mousepad: SeelSeries QcK Diablo III Monitor: Samsung SyncMaster BX2440 OS: Microsoft Windows 10 Pro 64-bit
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Silverstone Temjin TJ07-BW projekt

Príspevok od používateľa valistar »

cosi.. zajdi do zeleziarstva a kup vrtak na to za 3ecka, inac to velmi pekne nespravis. vola sa to myslim vykruzovaci vrtak, kup uz konkretnu velkost aku budes potrebovat.
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Silverstone Temjin TJ07-BW projekt

Príspevok od používateľa Brandoo »

Ako to vyzera ?

toto je ono http://www.dobrenaradie.sk/images/49323 ... 1i72tjv6j5 ?

V baumaxxe by to mohli mat ?
Spoiler: ukázať
Liquid cooled PC: MB: MSI Mpower Z77 CPU: Intel Core i7-2600K @ 4,5GHz + EK Supermancy CSQ Plexi+Nickel VGA: Gigabyte GTX780 + EK EK-FC Titan Clear Plexi+Nickel RAM: Kingston 2x 8GB DDR3 1600MHz SSD: Samsung 840 Pro 256GB HDD: WD Caviar Green 2TB EARS PSU: Seasonic X-560 Zvuková karta: Creative SoundBlaster Titanium HD USB CASE: Silverstone TJ07 Keyboard: SteelSeries 6G V2 Mouse: Logitech G5 Mousepad: SeelSeries QcK Diablo III Monitor: Samsung SyncMaster BX2440 OS: Microsoft Windows 10 Pro 64-bit
Používateľov profilový obrázok
Sky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2009
Dátum registrácie: Ut 15. Dec, 2009, 15:49
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Silverstone Temjin TJ07-BW projekt

Príspevok od používateľa Sky »

to je stupnovy vrtak ale mozes puzit aj ten ked tam bude medzi stupnami viac ako 5mm lebo neprejdes cez akryl a uz ti bude vrtat dalsi stupen.
Bud korunku
Obrázok
alebo nejaky klasicky vykruzovak a je nastavitelny "na kolko chces"
Obrázok
CPU: AMD Ryzen 5 3600 + Noctua NH-D14, MB:MSI B450M Mortar MAX,
VGA: Sapphire RX580 8GB, RAM: PATRIOT Viper 4 Blackout 32GB 3200Mhz, NVMe: Kingston FURY Renegade 2TB, Samsung 980 1TB, HDD: Toshiba 2TB, TOSHIBA 3TB, TOSHIBA 6TB
PSU:EVGA Supernova GS650 Gold, Case: SilverStone Lucid LD01, OS: Windows 11 Pro, LCD: AOC Q3279VWF
Keyboard: Logitech G910 Orion Spectrum, Mouse: Logitech G604 Lightspeed
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Silverstone Temjin TJ07-BW projekt

Príspevok od používateľa valistar »

nie, skor taketo nieco som myslel http://www.pilove-pasy.cz/vykruzovaci-v ... 29988.html

jj v baumaxe by mali mat - ale najlepsie bude ked sa tam popytas... urcite ti lepsie poradia. ja som s akrylom este nerobil tiez... :)

//si ma predbehol
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Silverstone Temjin TJ07-BW projekt

Príspevok od používateľa Brandoo »

Take som uz kedysi zhanal ... pre vyrezanie otvorov do XL. Nikde v BB som 120mm rozmer nenasiel ... no v jednom zeleziarstve sa to dalo objednat ale cena bola viac ako 50€ za kus. + predavac mi hovoril, ze na to potrebujem daku redukciu co ide do vrtacky a na redukciu sa napoji ten samotny vrtak.

ako je to teda ?

hej ... aj v tomto videu je ta redukcia co drzi vrtak aj tie dalsie vrtaky


Toto je asi to ... http://www.pilove-pasy.cz/starrett-upin ... 30163.html

tu su fotky spojov .. zial len mobilom.

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Rovnake spoje su aj na druhej strane
Spoiler: ukázať
Liquid cooled PC: MB: MSI Mpower Z77 CPU: Intel Core i7-2600K @ 4,5GHz + EK Supermancy CSQ Plexi+Nickel VGA: Gigabyte GTX780 + EK EK-FC Titan Clear Plexi+Nickel RAM: Kingston 2x 8GB DDR3 1600MHz SSD: Samsung 840 Pro 256GB HDD: WD Caviar Green 2TB EARS PSU: Seasonic X-560 Zvuková karta: Creative SoundBlaster Titanium HD USB CASE: Silverstone TJ07 Keyboard: SteelSeries 6G V2 Mouse: Logitech G5 Mousepad: SeelSeries QcK Diablo III Monitor: Samsung SyncMaster BX2440 OS: Microsoft Windows 10 Pro 64-bit
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Silverstone Temjin TJ07-BW projekt

Príspevok od používateľa Brandoo »

Nazdar chlopi!

uf to je hic ....

mi je 2x tak teplo ako je teraz vonku ... lebo po dvoch dnoch som dokoncil modovanie skrinky :)

Spoiler --->>>
Spoiler: ukázať
Ha!, I got you! :D :D :D

Spoiler: ukázať
Aby som mal lepsiu predstavu ... aby som vedel co a ako moze byt, tak som celeho vodnika aj s pc buildom prehodil do novej krasavice. Pocas prac mi niektore party skrinky zmrazili usmev .. o niektorch som vedel a o niektorych nie. V prvom rade chcem este raz zdoraznit, ze sa jedna o cca 6 rokov stary layout skrinky no dizajom konkurje este aj najnovsim.
Tak co ako najviac ma dostalo, ze PSU sa da nainstalovat iba ak odmontujem zadny spodny panel co spevnuje celu zadnu stranu aj stredovy panel. No a jedna zo skrutiek sa neda odsrobovat ... takze skrinka na okraj stola a ten plech otocit o 90°. Potom som PSU tam uz napchal.
Tam pri PSU a celej dolnej casti sa z videi a inych obrazkov zda, ze je tam vela miesta a nemal by byt problem tam dat napr. 1x 480 a 280 rad. Ja som sa na vlastnej kozi presvedcil, ze zdanie klame ... riadne som sa nadrel a vypozil pol litra potu pokym som to tam vsetko nabuchal. Isto sa budete pytat preco som tak otocil rad ... len koli tomu, aby hadica z radiatora do GPU bola co najkradsia no nabuduce to asi otocim ...
Najtazsie to bolo v spodnej strany ... okolo dosky to bolo lazo-plazo aj co sa tyka nasadenia fittiniek aj hadic.
Stredovy panel mi nedovoli tahat hadice a kable ako by to bolo najlepsie, najkrajsie. Toto je hlavny dovod preco novy panel z akrylu.
Datovy HDD som dal naspodok ... lebo ta reduckia co je ku fractal skrinke je daky nepodarok ... sice papierovo ma to byt reduckia z 5.25" na 3.25" ale ziadny HDD sa tam neda namontovat. A kdze som nemal ziadnu inu tak siel naspodok.
SSD je na stredovom paneli ... no najdem mu ine miesto neskor.
Expanznu som uchytil o MB tray ... tam kde idu stlpiky pre MB. Sice drziaky sa trochy hybali no drzali ... lebo som nemal presne taky rozmer skruiek daky cudny rozmer treba.
A ked som ju cistil ... expu tak v nej bolo strasne vela odpadu dakeho ... asi z kvapaliny. Neotvaral som ju lebo neviem ci sa to vobec da lebo nieje sroubovacia ... len som ju vyplachol s destilkou. No teraz ako pozeram farba je taka do fialova ... cize je tam este ten povlak co nemozem vycistit vyplachom. Dal som nove hadice aj obycajnu destilovanu vodu aby sa to precistilo skor ako tam dam daco nove.
Fany zatial nemam vsetky ... hore su dva noiseblockeri no na minim. 1200ot. su na mna dost hlucne, potom na zadny panel pojdu dva Noctua 92mm, pod grafikou musi byt daky lebo by sa grafika prehriala lebo mam len univeralny blok. A dole na radiatore 3x Noctua F12.
Predny panel skrinky + FAN controller sa mi zatial najviac paci ...

pozrite este foto ... fotil som nieco aj pocas prac na PC.

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Spoiler: ukázať
Liquid cooled PC: MB: MSI Mpower Z77 CPU: Intel Core i7-2600K @ 4,5GHz + EK Supermancy CSQ Plexi+Nickel VGA: Gigabyte GTX780 + EK EK-FC Titan Clear Plexi+Nickel RAM: Kingston 2x 8GB DDR3 1600MHz SSD: Samsung 840 Pro 256GB HDD: WD Caviar Green 2TB EARS PSU: Seasonic X-560 Zvuková karta: Creative SoundBlaster Titanium HD USB CASE: Silverstone TJ07 Keyboard: SteelSeries 6G V2 Mouse: Logitech G5 Mousepad: SeelSeries QcK Diablo III Monitor: Samsung SyncMaster BX2440 OS: Microsoft Windows 10 Pro 64-bit
Používateľov profilový obrázok
Mirdis
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 2017
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Stará Ľubovňa/Prešov

Re: Silverstone Temjin TJ07-BW projekt

Príspevok od používateľa Mirdis »

Aku kvapalinu si tam mal? Bloky si nahodou neotvaral?
NTB1:MacBook Pro (13-inch, 2014, 2,5 GHz Dual-Core Intel Core i5, 8 GB RAM)
NTB2:MacBook Pro (13-inch, 2018, 2,7 GHz Quad-Core Intel Core i7,16 GB RAM)
NTB3:MacBook Pro (13-inch, 2020, Apple M1,16 GB RAM)
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Silverstone Temjin TJ07-BW projekt

Príspevok od používateľa Brandoo »

Mal som tam daku UV black od Feser ... uz pouzivana u Ericca. Ale vskutocnosti je fialova ... aj ked som vsetko preplachol cistou destilkou aj nalial novu destilku ... sa trochu zafarbila do light fialova a v expe je fialovy povlak no vyplachom to nevycistim.

Nemam ziadny filter aby som tu haved daco cistil v okruhu. Bloky rozoberam takmer vzdy ked robim udrzbu po dlhsej dobe cize bloky niesu az tak zanesene aby to branilo prietoku. Tiez radiator preplachujem len tak light ... ze nalejem donho tak dva deci destilky, pohrkam s nim a postupne vylievam vodu.

Mam dve questions...

co s tou kvapalinou co bola zriedena s destilovanou ? moze sa to vyliat len tak do zachoda alebo sa to musi dako ekologicky zlikvidovat ? ako sa da zbavit nepotrebnej kvapaliny ?

A druha ... daju sa vobec LQT expy otvorit aby sa zvnutra vycistili ? lebo oni nemaju klasicky skrutkovaci system ale asi dako napevno ... dva tesniace o-ringy ...
Spoiler: ukázať
Liquid cooled PC: MB: MSI Mpower Z77 CPU: Intel Core i7-2600K @ 4,5GHz + EK Supermancy CSQ Plexi+Nickel VGA: Gigabyte GTX780 + EK EK-FC Titan Clear Plexi+Nickel RAM: Kingston 2x 8GB DDR3 1600MHz SSD: Samsung 840 Pro 256GB HDD: WD Caviar Green 2TB EARS PSU: Seasonic X-560 Zvuková karta: Creative SoundBlaster Titanium HD USB CASE: Silverstone TJ07 Keyboard: SteelSeries 6G V2 Mouse: Logitech G5 Mousepad: SeelSeries QcK Diablo III Monitor: Samsung SyncMaster BX2440 OS: Microsoft Windows 10 Pro 64-bit

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"