Nová R7 260x - No Signal?

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
han5vk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 62
Dátum registrácie: Ne 12. Aug, 2012, 12:44

Nová R7 260x - No Signal?

Príspevok od používateľa han5vk »

Zdravím vospolok :) Pred dvoma týžďanmi som kúpil Asus R7 260X, zapojil, všetko krásne fachalo. Ale na 4. deň mi z ničoho nič odpojilo monitor, čierna obrazovka, No Signal. A robí to doteraz, v intervaloch od 5min po pár hodín, vždy v idle. Vypne iba monitor, počítač ide ďalej, hučí, svieti, hudba z reprákov hrá. Chystal som sa na RMA, no skúsil som ešte pomeniť drivery. Ten pôvodný čo bol k nej pribalený, ten najnovší, aj starší, tuším 13.12 robia to isté. No bez driveru to nepadne nikdy, už tretí deň. Čím to je? Myslel som či to nebude inými komponentami, ale keď to ide bez driveru tak to bude asi len tá grafika, či? Celé to správanie je podobné situácii ako keď vypíše "Display driver stopped working and has recovered.", akurát, že bez toho "and has recovered" a ostane to celé tak. Čo s tým mám robiť? Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12956
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Nová R7 260x - No Signal?

Príspevok od používateľa loleqboleq »

máš CPU s integrovanou grafikou ?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
j4ro
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 973
Dátum registrácie: Pi 19. Mar, 2010, 18:37
Bydlisko: Humenné

Re: Nová R7 260x - No Signal?

Príspevok od používateľa j4ro »

han5vk, googl ti vypluje vela tem o tychto nepodarkoch v rezii mojho oblubeneho vyrobcu, tusim, ze do 14 dni ju mozes vratit bez udania dovodu, nemusel by si tak riesit 3 reklamacie, pretoze toto vyzera na seriovu chybu ( cosi s nadmernym pretaktovanim)
Som zelený a rozdávam dvojaký meter týždenne. Kto som?
han5vk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 62
Dátum registrácie: Ne 12. Aug, 2012, 12:44

Re: Nová R7 260x - No Signal?

Príspevok od používateľa han5vk »

loleqboleq: NIe, nemám
j4ro: Takže bežať RMA? Výrobcom myslíš AMD či Asus? Ak by sa mi podarilo dostať za ňu peniaze či vymeniť, tak za nVidiu či ako?
Používateľov profilový obrázok
j4ro
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 973
Dátum registrácie: Pi 19. Mar, 2010, 18:37
Bydlisko: Humenné

Re: Nová R7 260x - No Signal?

Príspevok od používateľa j4ro »

amd si pri tejto 260 serii zavarilo jadrami, co nezvladaju default frekvencie a zabugovanymi ovladacmi

skus este catalyst 14.4, ked nepomoze, tak ju vrat a zober r9 270 alebo nvidiu
Som zelený a rozdávam dvojaký meter týždenne. Kto som?
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12956
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Nová R7 260x - No Signal?

Príspevok od používateľa loleqboleq »

ak je v rámci 7dní, tak by som ju vrátil a vykašľal sa na ňu
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
j4ro
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 973
Dátum registrácie: Pi 19. Mar, 2010, 18:37
Bydlisko: Humenné

Re: Nová R7 260x - No Signal?

Príspevok od používateľa j4ro »

14 dni, pise sa o tom aj tu v sekcii - reklamacie a paragrafy
Som zelený a rozdávam dvojaký meter týždenne. Kto som?
han5vk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 62
Dátum registrácie: Ne 12. Aug, 2012, 12:44

Re: Nová R7 260x - No Signal?

Príspevok od používateľa han5vk »

Catalyst 14.4 som skúšal ako prvý, padalo to ešte viac. 14 dní mi veľmi nepomôže, bloček je k 6.6. Ja sa len bojím, že keď to pojdem reklamovať tak mi to vrátia po "pretestovaní" že nenašli závadu(datacomp). Uvidíme. Keby mi to predsa len vymenili (alebo pojdem kupovať iné po 3. reklamácii) tak môže byť 7850? Nechce sa mi doplácať na 270x či gtx660, výkon v hrách mi viac-menej postačuje.
Používateľov profilový obrázok
j4ro
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 973
Dátum registrácie: Pi 19. Mar, 2010, 18:37
Bydlisko: Humenné

Re: Nová R7 260x - No Signal?

Príspevok od používateľa j4ro »

Vytlač im príspevky odtiaľ http://www.tomshardware.co.uk/answers/i ... creen.html

a do reklamačky napíš, že výskyt je náhodný. Či si v servise počkajú na výskyt chyby, ťažko odhadnúť. Neviem, ako to u nich chodí, ale mohli by byť ústretoví a dať ti rovno inú kartu. Ak sa veľmi obávaš týchto naťahovačiek, tak sa jej dá pomôcť k sofistikovanejšej reklamácii.
Som zelený a rozdávam dvojaký meter týždenne. Kto som?
han5vk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 62
Dátum registrácie: Ne 12. Aug, 2012, 12:44

Re: Nová R7 260x - No Signal?

Príspevok od používateľa han5vk »

Dal som klasicky reklamaciu, napisane je tam ze "nahodne odpaja monitor, pc bezi ale grafika nezobrazuje". Uvidime ;)

Návrat na "Grafické karty"