Teplotna poistka JJD-45 - elektro

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Teplotna poistka JJD-45 - elektro

Príspevok od používateľa Chris »

Zdravim,

do jednej aku pilky, ktoru som opravoval bolo cidlo rozpadnute/prepalene od predchadzajuceho akoze "opravara".

Potreboval by som kupit nove, lenze nikde inde neviem najst.

Jedine co som nasiel tak tuto rusku stranku.

https://translate.google.com/translate? ... edit-text=


Ak mate niekto skusenosti a behate v tejto oblasti viete poradit kde to kupim, alebo podobnu suciastku s podobnymi parametrami ?

Vopred diky moc
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
mmichalll
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Št 30. Nov, 2006, 02:00

Re: Teplotna poistka JJD-45 - elektro

Príspevok od používateľa mmichalll »

Tak nie je to teplotná poistka ale skôr termostat resp. teplotný vypínač. Slúži na to aby sa zariadenie neprehrialo.
Ak som to dobre pochopil zo schémy:
Ak je všetko v poriadku tak je JJD-45 zopnutý a nabíjačka normálne nabíja,tá LED1 na schéme nesvieti a svieti LED2
Ak je obvod prehriaty tak je vypínač rozopnutý a nabíjačka nefunguje a LED1 svieti (ak dobre pozerám je to červená na plošáku z tvojho linku)
Skús:
1, zbehni do obhcodu v BA zo súčiastkami (kde sa vyznajú čo robia) ukáž im schému aj vadnú súčiastku a oni ti poradia presne čo to je aj ekvivalentnú náhradu.
2,Na vlastné riziko! Vyber poškodený kus JJD-45 a spoj dráty natvrdo -> ako kukám na schému a plošák a dobre som to pochopil je to len ochrana proti prehriatiu a vysokému prúdu (2A) a ak to spojíš malo by to ísť ale bez indikácie prehriatia
PS: takéto schémy som riešil strašne dávno :mrcool:
Deus Velox Nex
Som čoraz múdrejší alebo ľudia hlúpejší?
*Asus Gryphone Z87 * Core i5 4670K * Geforce GTX 770OC 4GB * 32GB DDR3 * Samsung SSD 840 Pro 256GB * Seagate 7200.12 3TB * WD Red 3TB * DVD-RW SH-224DB * Enermax Revolution87+ ERV550AWT-G * Win 8.1 64bit*Monitor Dell UltraSharp U2412M*
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Teplotna poistka JJD-45 - elektro

Príspevok od používateľa lacika »

na 45°C som nenasiel, ale toto by si mal bezne zohnat.
http://www.avelmak.sk/index.php?lm=936& ... icle=48338

na scheme je to ako SA1 "vnutri" akumulatora. Nie je to nic viac ako viacrazova tepelna poistka.
2,Na vlastné riziko! Vyber poškodený kus JJD-45 a spoj dráty natvrdo -> ako kukám na schému a plošák a dobre som to pochopil je to len ochrana proti prehriatiu a vysokému prúdu (2A) a ak to spojíš malo by to ísť ale bez indikácie prehriatia
netvrdil by som, ze je to ochrana proti vysokemu prudu ako taka.. samozrejme, ze s vyssim prudom sa to viac zahrieva. Ale skor aky max. prud zvladne preniest dany spinac resp. bimetal.
Samotnu regulaciu prudu robi ten HCF4060BE.
mmichalll
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Št 30. Nov, 2006, 02:00

Re: Teplotna poistka JJD-45 - elektro

Príspevok od používateľa mmichalll »

Jop to máš pravdu. Tie 2A sú tam ako maximálne zaťaženie tej tepelnej poistky resp, aby nepoškodilo tie 1,2V baterky Oprava z kondíky. Myslíme obaja to isté len každý to inak píšeme ;)
Keďže teplotné parametre JJD-45 som nikde nenašiel môžeš použiť aj čo písal @lacikaboss. Je to na 5A ale to by nemalo vadiť
Keď si ale kukneš tú schému je tam 12x1,2V nebude na to tých 5A predsa len vela ? Skôr by som dal nejaký na 2,5A
http://www.avelmak.sk/index.php?lm=936& ... icle=30660
Naposledy upravil/-a mmichalll v Št 14. Aug, 2014, 11:16, upravené celkom 1 krát.
Deus Velox Nex
Som čoraz múdrejší alebo ľudia hlúpejší?
*Asus Gryphone Z87 * Core i5 4670K * Geforce GTX 770OC 4GB * 32GB DDR3 * Samsung SSD 840 Pro 256GB * Seagate 7200.12 3TB * WD Red 3TB * DVD-RW SH-224DB * Enermax Revolution87+ ERV550AWT-G * Win 8.1 64bit*Monitor Dell UltraSharp U2412M*
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Teplotna poistka JJD-45 - elektro

Príspevok od používateľa lacika »

skor by som povedal, ze 90°C oproti 45°C je vela.
Ber to tak, ze ten termostat je z vonkajsej strany baterii. Cize pri 90°C vonkajsej teploty by uz sa ta bateria vnutri smazila .
btw: To je Ni-Cd akumulator. Ziaden kondenzator.
mmichalll
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Št 30. Nov, 2006, 02:00

Re: Teplotna poistka JJD-45 - elektro

Príspevok od používateľa mmichalll »

kua som sa kopol hneď to prepíšem, samozrejme som myslel 1,2V baterky... :red:
Deus Velox Nex
Som čoraz múdrejší alebo ľudia hlúpejší?
*Asus Gryphone Z87 * Core i5 4670K * Geforce GTX 770OC 4GB * 32GB DDR3 * Samsung SSD 840 Pro 256GB * Seagate 7200.12 3TB * WD Red 3TB * DVD-RW SH-224DB * Enermax Revolution87+ ERV550AWT-G * Win 8.1 64bit*Monitor Dell UltraSharp U2412M*
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Teplotna poistka JJD-45 - elektro

Príspevok od používateľa Chris »

tak trochu uvediem viacej svetla do zivota.

povodne tam boli 1,2V 1700 mA baterky, dedo dal vymenit jednemu, ten to dosral a teraz to dal mne, aby som to opravil.
Teraz su tam 1,2V 2200 mA.

Vsetko ide, len nenabija. to JJD-45 nema ziadne oznacenie, ze 2A ako na tom linku. Baterky maju momentalne len 8V namiesto pozadovanych 9,6V (8ks baterii v serii).

Po pripojeni nabijacky (ktora naprazdno dava 15-16V, nominantne na trafe je 12V a nieco okolo 800-900mA len) stupne len na 9V, teda o 1V a jedine co tam moze byt zle je ten termistor, alebo teplotne cidlo atd.


Co som spravne pochopil popis, tak to cidlo meria teplotu bateriek a ak dosiahne 45 stupnov tak ich odpoji. Je tam aj graf ako sa kvazi postupne otvara/zatvara. Takze tieto na 220V a do 100stupnov nevyhovuju a tento stary je asi zly.

Do radioamatera sa chystam, len som sa chcel spytat ci niekto nieco podobne nepozna, co by vyhovovalo parametrovo.
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Teplotna poistka JJD-45 - elektro

Príspevok od používateľa Chris »

vyzera, ze toto je presne co potrebujem

http://www.avelmak.sk/index.php?lm=936& ... icle=53421
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
mmichalll
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Št 30. Nov, 2006, 02:00

Re: Teplotna poistka JJD-45 - elektro

Príspevok od používateľa mmichalll »

No vidis stacilo trocha hladat. Si mal hned postnut aj fotku zariadenia by sa jednoduchsie hladalo co to je, ked uz to bolo raz reparovane
Deus Velox Nex
Som čoraz múdrejší alebo ľudia hlúpejší?
*Asus Gryphone Z87 * Core i5 4670K * Geforce GTX 770OC 4GB * 32GB DDR3 * Samsung SSD 840 Pro 256GB * Seagate 7200.12 3TB * WD Red 3TB * DVD-RW SH-224DB * Enermax Revolution87+ ERV550AWT-G * Win 8.1 64bit*Monitor Dell UltraSharp U2412M*
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Teplotna poistka JJD-45 - elektro

Príspevok od používateľa lacika »

Skoro ako ten moj, len je kovovy. Narozdiel od plastoveho.
Jemu je jedno aky tam ide prud a napatie, len nesmie prekrocit max. hodnoty.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Teplotna poistka JJD-45 - elektro

Príspevok od používateľa Chris »

Oke.diky

Ide mi len aby pri 45-50 stupnov vyplo
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs

Návrat na "Nákupná poradňa"