monitor vs. graficka karta

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
calibri
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: St 08. Okt, 2014, 15:57

monitor vs. graficka karta

Príspevok od používateľa calibri »

Dobrý deň,
veľmi by mi pomohla akákoľvek rada ako vyriešiť nasledovnú situáciu. Po kúpe novej grafickej karty a jej umiestnení na matičnú dosku mi odmieta funkčnosť monitor... tu je možno vhodné napísať o akú kartu a zostavu ide:
Grafická karta: ASUS GT610-SL-2GD3-L
2GB DDR3 (1200MHz), NVIDIA GeForce GT610U (810MHz), 64-bit, Odporúčaný výkon zdroja 300 W, Pre pripojenie k PC : PCI Express x16 2.0, Pre pripojenie monitoru:VGA (D-SUB), DVI, HDMI
Moja zostava: HP Pro 3500 Series.
Intel Celeron CPU G540 @ 2,50 GHz, 2500 MHz, 2GB RAM, DDR 3, model grafickej karty IntelHD, Zdroj: 300, Windows Vista

Situácia je však zložitejšia - vo Windowse som nastavil internú VGA ako disabled. Niekde som čítal, že týmto spustím novú grafickú kartu. Zrejme som to však týmto iba skomplikoval.
S opätovným nahodením novej karty na matičnú sa nič nepohlo - monitor stále nefungoval. Opäť som ju teda vybral. Po nasledovnom reštarte počítača sa ten spustil v nižšom rozlíšení - stále bola VGA nastavená ako disabled. Nedokázal, resp. nevedel som však už nájsť možnosť ako ju opäť sfunkčniť. Aplikoval som vyššie rozlíšenie. Po reštarte mi už monitor nenabehol – počítač sa rozbieha, monitor však ostáva čierny. Skúsil som aj BIOS (HP Setup Utility), kde som nastavil v Advanced - Bus Options - PCI VGA Palette Snopping – Enabled.
Výsledok je však stále rovnaký – po tom ako nabehne logo Windowsu, zostane obrazovka čierna.

Prosím vás teda o radu, ako amatér, ktorý to zrejme pokašľal. Je nejaká možnosť ako aspoň navrátiť pôvodný stav, ešte iné prestavenie v Biose? (Prípadne aj nahodenie novej grafickej karty.)
Gumkac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1978
Dátum registrácie: Pi 10. Feb, 2012, 17:01
Bydlisko: bratislava - DL

Re: monitor vs. graficka karta

Príspevok od používateľa Gumkac »

minimalne obnovenei windowsu do povodneho stavu pojde - recovery. ale prides o data. alebo safe mod, a odinstalovat driver VGa - mala by nabehnut bez driverov - s windowsackym, a potom ked nainstalujes novy, tak si ho uz nastavis ao chces.
Intel i5 13600K + Noctua NH-D14 | ASUS TUF Z690 | ASUS TUF RTX 3070 Ti O8G | 32GB 3600Mhz Kingston | Corsair HX750i | Samsung 980 pro 1TB + 970 evo plus 1TB | NZXT H7 flow | 5x 140mm arctic
LG UltraGear 27GP850-B / Dell U3417W | Logitech G700s + Devis Control | Logitech G915 Tactile | Lenovo T490
calibri
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: St 08. Okt, 2014, 15:57

Re: monitor vs. graficka karta

Príspevok od používateľa calibri »

ďakujem

práveže ani safe mode nefunguje
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Re: monitor vs. graficka karta

Príspevok od používateľa Hrochy »

Ak je to grafickou kartou resp. ovladacmi, nahod staru VGA s5 do PC, odinstaluj jej driver a vymaz driver. Nasledne daj novu VGA a skus, ci ti pojde PC. Ale takrto cudne spravanie moze byt sposobene aj HW vadou.
Spoiler: ukázať

Návrat na "Grafické karty"