2.1-ky

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Nesqwik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: So 04. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava

2.1-ky

Príspevok od používateľa Nesqwik »

Prodali by mi niekto so stavbou 2.1-tiek
Poziadavky > 2x 100 (stredy a vysky) + 1x 200 (bass)
konce budu pouzite od fy ALDAX , budice
pravdepodobne tiez
Zivene to bude docasne z SB live 5.1 neskor nejake M-Audio

zaujimaju ma cisto iba menice
resp parametre >
frek.rozsah a vykon ide mi o to aby sa frekvencie dobre doplnali
mozete navrhnut aj konkretne znacky a modely, ziadne specialitky ale zas ani totalne :shit: taka zlata stredna cesta
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa KocuR »

KeD chces zosy Aldax tak to ti uz treba aj nejake lepsie repro...
Sub by mal hrat tak do 120Hz, lepsie by ale bolo keby dokazali ist do basu viac satelity, aby sub isiel do 60Hz, vtedy uz to je cista paradicka.
Mozno ti to pomoze ... ja mam v sube ARN 312 ktore by tych 200W zvladnut mohlo a ide pekne hlboko za relativne priaznivych 2k. Ak by si chcel skutocne kvalitne uderne basy a vyssiu citlivost tak Beyma 12BR70, neide ale tak hlboko ako ARN. Ak mas peniaze tak mozes Peerless XLS12 - stoji nieco okolo 6k, ale rezonanciu ma na 17Hz a tiez celkom slusny prikon, proste subwoofer ako ma byt, bol by ale problem s jeho extremne nizkym Qts (0,17) ktore uz do bassreflexu velmi vhodne nie je - teda fakt by sa oplatil Pasiv, lenze to by si si musel priplatit Dalsie tri litre, hralo by to prakticky od 20Hz.
Do satelitov ja chcem dat 2xARN188 a ARV 104-04 (d'Apolito). Ak mas ale viac penazi mozes radsej porozmyslat nad Seas alebo Vifa alebo podobnou znackou a postavit nejake dvojpasmo alebo d'Apolito. Troj- a viac pasmove bedne k subu radsej nie. co sa tyka tych frekvencii tak s tym by nemal byt az tak velky problem, basak satelitov by mal hrat aspon od 60Hz (-3dB), s bassreflexom by to nemal byt problem. co sa tyka deliacej frekvencie tak by som volil niekde okolo 3-4kHz v zavislosti od basaku, priemer by mohol byt 6".
Moduly do subwooferov od aldaxu ti usetria kopu problemov, ak budes mat predzosilovac tak mas sub prakticky v suchu, staci si vybrat reprak a vhodnu bednu. Horsie to bude so satelitmi a vyhybkami do nich, no myslim ze tento problem by sa dal zvladnut.
Používateľov profilový obrázok
alfik17
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 356
Dátum registrácie: So 04. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Myjava

Príspevok od používateľa alfik17 »

ja si myslim ze to ARM by pri tom aldaxe rychlo umrelo.ked uz tak kup na sub eminence delta 12lf alebo ak by nevadila velkos tak delta 15lf a na satelity by som dal delta 12 alebo lacnejsie alpha 12 alebo 10 + vyskovy driver eminence asd 1001 v nejakej horne a ver tomu ze budes spokojny.na moduly aldax by som ziadne sracky ako tvm nedaval.profi basaky nejdu tak nizko ale na tom delta 12lf alebo 15lf mas velku vykonovu rezervu a tie basy su brutalny rozdiel arnko ti vnutornostami nepohne ale delta ano
MB:Gigabyte GA-880GM-USB3 v3 CPU: athlonII x2 245e RAM: corsair XMS3 2x2GB 1600MHz VGA: amd 7750 SSD: Kingston SSDNow V +200 120GB PSU: CM Silent Pro M500 Case: Fractal core 1000
Používateľov profilový obrázok
Nesqwik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: So 04. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa Nesqwik »

aj ja som najprv rozmyslal o ARN 312 00/4(mam s nim dobre skusenoti) ale je stavany na 100W ale no budis spravim teda asi zosiky 2x 100 W a 100W ak si robil uz s tym reprakom a poznas WinISD a nahodou by si mal v nom spraveny projekt pre toto repro mohol by si mi to poslat :red: plz. Chcel by som uzvrety box ale stale tam mam ,,hrb,, . Co sa tyka vyhybiek tak s tym by nemal byt problem. Pozeral som tie ARN a ARV a ak sa neurazis ze kopirujem tak by som ich rad pouzil v S.O.S. ich maju za cenu 2800 Sk z DPH( cely ,,komplet,, do satelitov) na satelity ratam tak cca 20 - 25 l , co ty na to ?
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa KocuR »

ARN 312 by zvladol 200W, ale asi nie z Aldax zosika :D . Aj keD maju dost vysoky cinitel tlmenia. Alfikom spominane Eminence by ale skutocne boli o nieco lepsie, ak mas peniaze tak delta 15LF a 200W zosik - a mas bordel ako ma byt...
Nesuhlasim ale s nazorom ze TVM su sracky. 312ka je schopny basak. Su to repraky primerane svojej cene a su aj pouzitelne (na rozdiel od mnozstva hovien produkovanych v cine).
o WinISD som pocul, ale momentalne to nemam nainstalovane, keD chces uzavretu bednu, tak sa odporuca objem 70l. Pri uzavretej bedni by hrb nemal byt problem, akurat tam je na moje pomery dost pokles uz od relativne vyssich basov ... no len podla simulacie, co mam odskusane tak to hra celkom dobre do tych 35 Hz. S bassreflexom to pri tych frekvenciach neskutocne dava, pri plnom vykone sa bojis o okna a dvere - mozno si uz tiez skusal.
Pozeral som tie ARN a ARV a ak sa neurazis ze kopirujem
:blind: Ja som to nevymyslel... Je to velmi casto pouzivana kombinacia. 20-25 l je tak akuratpre dve 188-cky v uzavretej bedni. co sa tyka vyhybky: http://amplion.wz.cz/tp-vyhybky2.htm#pata
suciastky by snaD tiez mali mat v SOS.

Návrat na "Zvuk a PC"