IP webcamu podobný soft

Všetko o programoch, problémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
rudo959
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 888
Dátum registrácie: So 21. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

IP webcamu podobný soft

Príspevok od používateľa rudo959 »

Chcel by som nepoužívaný android (SE mini ST15i) používať ako kameru na sledovanie chaty napr. cez aplikáciu IP webcam. Mám taký malý problém a to, že vzhľadom k tomu, že tieto aplikácie bežia len na wifi mi to na chate kde wifi internet nemám nepôjde. Mám možnosť sa pripájať cez internet len cez mobilného operátora. Nepoznáte nejakú android aplikáciu, ktorá by povedzme ak by som na telefón kde je nainštalovaná zavolal z vopred nastaveného čísla, začala nahrávať video a dávať ho niekam na net kde by som si to vedel pozrieť? Problém je vraj v tom, že mobilný operátor zadarmo nedá verejnú ip a tak sa na ten smartfón nebude dať pripojiť internetom zvonku. Teda zháňam nejaký soft pre android, ktorý by toto dokázal. Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
rudo959
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 888
Dátum registrácie: So 21. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: IP webcamu podobný soft

Príspevok od používateľa rudo959 »

Zatiaľ som našiel len Skype, ale ten má oklieštené nastavenia, nepoznáte niečo podobné ako Skype kde by išli aj videohovory?
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8679
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: IP webcamu podobný soft

Príspevok od používateľa shiro »

a na skype odkedy videohovory nejdu? :-)

Chces vysoko specializovanu vec, navyse to chces riesit uplne haluznym stylom cez nejaky telefon. Podobne veci sa realizuju normalnou kamerou s IR videnim (kvoli obrazu v noci), napojenou do set-top-boxu, ktory sa stara o nahravanie obrazu, a jeho pripadne pozeranie z internetu. Mobilny net nieje vymyslany s ohladom na nejake verejne Ipcky a podobne vymysly, tak sa tomu necuduj.

Sledovat chatu niekde v prdeli, kde sotva chytis mobilny net je zbytocne, ako vidis, je tym viac problemov ako osohu. Skorej uvazuj nad jednoduchym alarmom s GSM, ktory ti po naruseni posle SMS, pripadne po kamere, ktora bude lokalne nahravat, bez nejakeho posielania videa cez net. Beztak tie nahravky budes potrebovat len ked sa nieco stane a na to nepotrebujes mobilny net a moznost pozerat si to 24/7. Pretoze v pripade vlamania beztak prides na chatu riesit to s fizlami.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB

Návrat na "Programy a problémy s nimi"