32GB USB kluc 3.0

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
feniX
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Ne 01. Jún, 2008, 16:45
Bydlisko: BA

32GB USB kluc 3.0

Príspevok od používateľa feniX »

Zdravim,

Po roku a pol mi odisiel tento usb Kingston DataTraveler r3, neda sa sformatovat, skusal som milion navodov nic, a odpalil sa uz takmer vsetkym kolegom (firemny darcek), takze potrebujem novy.

Pozeral som po tomto A-Data S102 32gb, avsak odradza ma velka poruchovost (asi to iste co u toho kingstonu). Mam ist do neho alebo je nieco spolahlivejsie? Povedzme okolo tych 20E


Vdaka
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8583
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: 32GB USB kluc 3.0

Príspevok od používateľa shiro »

mam uz nejaky cas toto:
http://www.alza.sk/silicon-power-blaze- ... 519129.htm

a zatial funguje OK. Je to rychle ako raketa oproti inym klucom s usb3
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2124
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: 32GB USB kluc 3.0

Príspevok od používateľa zoom »

Otvor si tuto stranku, vlavo v CAPACITY daj 32GB, riadky zorad podla stlpca EFFECTIVE SPEED. Potom uz len hladaj taky, co je najvyssie a za cenu, ktoru si ochotny zaplatit. Hned druhy je vsak nejaky SanDisk klucik za cca 22,- €.

Dobre znacky pamatovych zariadeni: Lexar, SanDisk, Corsair, mozno LaCie
Pravdepodobne dobre znacky, ale nemam skusenost: Transcend, Verbatim
Asi OK znacky, ale ja ich nemam velmi rad: Adata, Kingston
Zo skusenosti by som sa vyhol: Patriot

Hoci som Corsair zahrnul medzi dobre, moj niekdajsi Voyager klucik prezil iste obdobie, kedy z neho zacala vytekat pomalicky zelena kvapalina. Zrejme lepidlo alebo vypln, ktora ho robila odolnym voci vode. Proste sa to roztopilo postupne a vzdy som to utieral z tej kovovej USB casti. Nasledne sa trosku odlupili piny, takze kluc stratil kontakt. Kompletne som ho rozobral, gumenu cast zahodil, piny priletoval a mam teraz stylovy USB kluc - cisto PCB s flash pamatou a USB konektorom. Technicky funguje spolahlivo doteraz, ale uz by som si dalsi Voyager nekupil. Je vsak mozne, ze to bola len nejaka vadna seria a uz davno zmenili ten maglajz vo vnutri.

Osobne si myslim, ze s Lexarom, SanDiskom, Transcendom alebo Verbatimom chybu neurobis. Vyhol by som sa vsak vysuvacim klucikom. Strasne to nenavidim a silne preferujem klasicku krytku. To je vsak subjektivna vec, takze ak ti to nevadi, mozes skusit ten SanDisk na druhom mieste.
Používateľov profilový obrázok
feniX
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Ne 01. Jún, 2008, 16:45
Bydlisko: BA

Re: 32GB USB kluc 3.0

Príspevok od používateľa feniX »

Zoom: vdaka ze obsirnu odpoved, veru ten Sandisk Extreme vyzera byt poradne rychly, ale tiez moc nemusim tie vysuvacie, a aj ta cena na alze 28E je uz pomerne dost.

Shiro: vyzera fajn, nieco medzi oboma spominanymi


Zatial mi vsak stale asi vychadza najlepsie A-Data, tak snad chytim dobry kus ;)
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4134
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: 32GB USB kluc 3.0

Príspevok od používateľa castelL »

SanDisk Extreme USB 3.0 32GB, vlastním 16GB verziu a je to paráda. Neskúšal by som "šťastíčko" s nepodarkami od A-Data. Čo som pozeral pri kúpe SanDisku, tak sa mi javil dobre aj nejaký Verbatin.
Používateľov profilový obrázok
Vetec
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 508
Dátum registrácie: St 20. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava II

Re: 32GB USB kluc 3.0

Príspevok od používateľa Vetec »

Ja man adata s102 32gb (sedy) aj 64gb (modry) a uz 3/4roka pohoda a spokojnost..
Kamos ma 2x 64GB verziu uz vyse rok, casto na obnovy system imidzov a tiez zatial pohoda..
Tak asi zalezi, na aku (ne)vydarenu sarzu clovek natrafi..
Za tu cenu celkom dobre vypracovanie a aj tychlost (nato, ze to adata).
Používateľov profilový obrázok
Ghost
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: Št 14. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Krasno Nad Kysucou

Re: 32GB USB kluc 3.0

Príspevok od používateľa Ghost »

Ja som si dnes tiez kupil A-DATA, konkretne tento:

http://usb.userbenchmark.com/Adata-Dash ... ating/1562

Vybral som ho z tej stranky hore (ZOOM postoval).

Je celkom maly a rychly (crystal diskmark cca R-180MB/s;W-110MB/s!), ale hlavne ma super cenu. Vysiel ma 27€, ale 64GB!

Tak ak mi vydrzi dva roky, budem asi spokojny ;)
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: 32GB USB kluc 3.0

Príspevok od používateľa mino_85 »

Tiež môžem pochváliť SanDisk Extreme, mám 32GB vyše 2 roky a nemal som najmenší problém. Je to síce vysúvačka, ale dobre spracovaná, žiadne zasekávanie ani to nestratilo pevnosť za tie 2 roky. Púzdro síce plastové, ale je to veľmi odolný tvrdený plast, stále vyzerá jak nový a to už si zažil nejaké to priškrípnutie, pády atď...

Rýchlosť luxusná, v čase vydania to bol najrýchlejšia USB 3.0 flashka na trhu a ešte aj po 2 rokoch je stále top, hlavne s ohľadom na cenu.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
zwARO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2602
Dátum registrácie: So 13. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: 32GB USB kluc 3.0

Príspevok od používateľa zwARO »

https://www.alza.sk/sandisk-ultra-fit-3 ... .htm#popis

tento tiez podla testov nevyzera zle
Používateľov profilový obrázok
feniX
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Ne 01. Jún, 2008, 16:45
Bydlisko: BA

Re: 32GB USB kluc 3.0

Príspevok od používateľa feniX »

tak predsalen nebudem vymyslat a idem do SanDisk Extreme, mam v notebooku SSD (som asi zabudol skor spomenut :D ), tak snad si uzijem rychlost naplno :)

Dik za rady chlapi ;)
Používateľov profilový obrázok
feniX
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Ne 01. Jún, 2008, 16:45
Bydlisko: BA

Re: 32GB USB kluc 3.0

Príspevok od používateľa feniX »

Kluc mam doma, konstrukcia a hlavne vysuvanie je dobre spracovane, zapis priblizne 90MB, citanie okolo 100MB, spokojnost ;)

vdaka, mozte LOCK

Návrat na "Nákupná poradňa"