Netbeans IDE -> zrazu veľmi pomalé načítavanie projektov

Všetko o programoch, problémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Lkopo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: So 06. Sep, 2014, 16:23

Netbeans IDE -> zrazu veľmi pomalé načítavanie projektov

Príspevok od používateľa Lkopo »

Zdravím, mám notebook Lenovo G510, Intel Core i5-4200M s 8GB ram a mávam problémy keď zapínam Netbeans IDE editor, ktorý má načítať projekt(y) obsahujúce počet súborov od 5000-15000 a trvá mu to príliš dlho (2-5 minút). Všetko to začalo až potom, keď som odinštaloval McAfee antivírus (končila mu platnosť v ten deň) a nainštaloval tam avast! free antivírus. Na ďalší deň, keď som sa pokúšal pracovať s Netbeans sa to veľmi spomalilo pri otváraní projektov (Opening projects) a aj celkovo práca po načítaní bola pomalá (bolo možné "pocítiť" sekanie pri písaní nového kódu).

Skúšal som avast! deaktivovať na 10 minút a spustiť Netbeans znova, ale rýchlosť načítania projektov to nijak neovplyvnilo. Prešiel som si aj počítač programom Malwarebytes pre istotu a nenašlo mi z 300k súborov ani jeden podozrivý.

Nemáte tušenie, čo ešte môže takto spomaliť otváranie projektu z 2-4 sekúnd na 2-4 minúty? CPU sa pri načítaní aspoň zo začiatku využije na 100% (podľa Task managera).

Ďakujem za každú pomoc.

PS: mávam pri tom spustení VirtualBox guest na ktorom je Ubuntu a Netbeans načítava súbory cez Sambu (čiže Mapped drive).

Návrat na "Programy a problémy s nimi"