WiFi antena

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Tibor26
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 603
Dátum registrácie: Pi 16. Mar, 2012, 08:38

WiFi antena

Príspevok od používateľa Tibor26 »

Ahojte, potreboval by som helpnut pri vybere anteny. Kupil som si 2W booster a chcem aby som mal signal v celej zahrade a aj na niekolko 100viek metrov od domu no neviem aku antenu kupit. Umiestnit ju chcem bud na balkon alebo na strechu domu. Snad nezarusim cele okolie tym 2W boosterom :D
i7 8700K@5GHz, Asus Rog Z370-F, 16GB DDR4 2800MHz, EVGA GTX 1080Ti FTW3, 3TB HDD + 256GB SSD M2, Corsair 850W, Cooler Master ML240L RGB, NZXT 450 case...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: WiFi antena

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nie, nie, nie, booster je hovadina najhrubsieho zrna. Jedina spravna cesta je pouzit primerane anteny na zariadenie priamo, ziadny prostrednik (booster a podobne) nie je ziaduci.

Pozri, ked ja mozem mat linku Bratislava-Galanta a Bratislava-Samorin, tak ty hadam mozes mat "linku durchom cez zahradku". Nemam dojem ze by si mal zrovna 100km zahradku na dlzku - mimochodom aj taketo linky sa robia bez akychkolvek problemov.

PS: pozor na to ze [akakolvek] antena a booster nie je vseliek na vsetko. Jedna vec je ze vysielac na teba vie silno kricat, druha vec je ci tvoj noteboočik, tabletík alebo telefónik vedia odpovedat naspat respektive ci vedia odpovedat dostatocne zretelne na to, aby to vysielac "pochopil".
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Tibor26
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 603
Dátum registrácie: Pi 16. Mar, 2012, 08:38

Re: WiFi antena

Príspevok od používateľa Tibor26 »

Jaj, myslis, ze potom treba booster aj na mobil, resp. notas ?/ koli odosielaniu spetnych dat ???

Dnes som to skusal pozapajat, no s boosterom mam este slabsi signal, nez bez neho :laugh:
i7 8700K@5GHz, Asus Rog Z370-F, 16GB DDR4 2800MHz, EVGA GTX 1080Ti FTW3, 3TB HDD + 256GB SSD M2, Corsair 850W, Cooler Master ML240L RGB, NZXT 450 case...
Používateľov profilový obrázok
Andrew007
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1736
Dátum registrácie: Ne 28. Dec, 2008, 20:14
Bydlisko: Senec

Re: WiFi antena

Príspevok od používateľa Andrew007 »

Sprav nám v skicári náčrt kde sa nachádza barák (bod A vysielač) a záhrada, plus kde je bod B (príjmanie signálu) . Osobne to vidím na AP od Airlive a šupnúť tam jednu sektorovú anténku popr. ak je ten pozemok "všeliako umiestený" a nechceš príjmať signal na jednom mieste tzv. na rôznch miestach treba tam aspoň 8dbi Omni všesmerovku a umiestniť dostatočne vysoko - nenapísal si aké máš možnosti, či máš k dispozícii miesto kde by tá antáne nebola zakrytá, ďalej je potrebné odmerať okolité rušenie wifi na jednotlivých kanáloch, či tam máš priamu viditelnosť, či tam nemáš stromy whatever .. toto všetko treba brať do úvahy .
5800X3D - ROG strix B550-A gaming - 4090 GS - Corsair 32/3600 - 970 evo 1TB - Corsair RM850 - Dell 2716DG 2K/144 / Dell Gaming G3223Q 4K/120
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: WiFi antena

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Jaj, myslis, ze potom treba booster aj na mobil, resp. notas ?/ koli odosielaniu spetnych dat ???

presne toto som ti napisal "nie, nie, nie, booster je hovadina najhrubsieho zrna."
Normalne poloz pravu ruku na lavu bradavku, lavu ruku na pravu bradavku, mas, nepomylil si sa ? A teraz sa SILNO ZAMYSLI co asi tak moje slova "nie, nie, nie, booster je hovadina najhrubsieho zrna" mozu znamenat.

Mohlo by to znamenat "jasne, booster treba dat aj na mobil kvoli odosielaniu dat" ? Alebo by to mohlo znamenat "dohajzla aj so vsetkymi boostermi, nekupuj si ich lebo je to hovadina najhrubsieho zrna, vobec nefunguju a su uplne nah0vn0" ?

Co myslis ? No tak, skus si tipnut.



Ked ti nabuduce niekto povie "neklokaj hnacku lebo je uplne nechutna", tiez sa budes pytat ci to myslel tak ze si mas do pohara pridat cukor ? Nie je to hadam UPLNE jasne z tej vety ?@!

Ludia co ste sa uz uplne zblaznili alebo kde je problem ? Nedokazete pochopit jednu uplne primitivne jednoducho napisanu vetu, ciernu na bielom ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Siete"