regulacia ventilatorov

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

regulacia ventilatorov

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

ahojte,

aky regulator ventilatorov v skrini by ste oporucili, mate dobre skusenosti, alebo si robite zalusk, alebo proste nejaky ktory vas oslovil?
http://www.alza.sk/scythe-kq01-bk-3-5-kaze-d121306.htm ja mam toto, a neviem ci by som si to kupil uz znova.

budget je tak do 5o e (bez dph)

dakujem.
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
SKRiPT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 813
Dátum registrácie: St 01. Jan, 2014, 16:53
Bydlisko: BA/TT

Re: regulacia ventilatorov

Príspevok od používateľa SKRiPT »

Odporúčam ti Scythe Kaze Master II - Black.
Sám ho mám a musím povedať že to je fakt regulátor na úrovni.
Vieš si tam pripojiť 4ks vetrákov a tie regulovať, no nie je problém si pripojiť cez Y rozdvojku 2ks na jednu vetvu a regulovať ich spolu.
Regulácia napätie prebieha veľmi pekne a jemno- nemusíš sa teda báť že budeš skákať po pár voltoch.
Na displeji sa ti zobrazuje aktuálna rýchlosť vetrákov a teplota umiestnených čidiel(tie máš tiež 4ks). Tie ťa aj upozornia keby sa aktuálny vetrák vypol alebo by ti teplota na niektorom čidle prekročila nastavenú hodnotu(vieš si nastaviť od 55-90°C) hlasitým pípaním
Zaujímavá funkcia je to že sa ti po štarte PC roztočia na plné otáčky všetky vetráky a po 1-2s sa ti zregulujú na tvojich nastavených napr. 500rpm. Je to kvôli tomu že niektoré vetráky sa síce môžu točiť keď ich zreguluješ, no niektoré sa pri štarte samé nerozbehnú z 0 na 500rpm bez pomoci.
Ak máš skrinku ako Fractal R sériu alebo Nanoxia Deep Silence ktoré majú predné dvieka zatváracie, nemusíš sa báť že dvierka nezatvoríš. Potenciometre sú zatláčacie dovnútra ak ich vtedy nepotrebuješ :)

Tu máš aj review keby si si chcel prečítať-> http://www.overclockers.com/scythe-kaze-master-ii/
Smartphone: iPhone 13 Pro Max 512GB
Notebook: Apple MacBook Pro M1 2020- 16GB RAM, 512GB SSD
Workstation I: Apple Mac Mini M1 2020 - 16GB RAM, 1TB SSD
Workstation II: Apple iMac 5K 27" (Intel Core i7 4.2GHz Kaby Lake, 32GB, AMD Radeon Pro 575 4GB, 1TB SSD)
Workstation III: Intel Core i7-8700 | ASUS PRIME H370M-PLUS | Crucial 32GB DDR4 | Samsung 850 EVO 500GB + Seagate 1TB HDD | Asus DUAL GeForce GTX1070 8GB | Fractal Define Mini C | Evga SuperNova 550 G3 | NOCTUA NH-D14 | Windows 10 64-bit PRO
Workstation IV: Pracuje sa na tom

Camera gear: 2x Canon R + Sigma 35mm f/1.4 DG HSM ART + Tamron 24-70mm f/2.8 Di VC USD G2 + Samyang AF 14mm F2.8
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2738
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: regulacia ventilatorov

Príspevok od používateľa lepermessiah »

odporucam postudovat si toto: http://www.tichepc.sk/BitFenix-Recon-black.html

na sourceforge k tomu najdes aj celkom slusny software (vies to ovladat aj z mobilu napr.)
Spoiler: ukázať
[NAS]: Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]: Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[Home]
[LCD]: Dell U4025QW
[Peripherals]: Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[LCD]: Dell U4320Q
[Peripherals]: Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
Wlejder
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 196
Dátum registrácie: Pi 19. Apr, 2013, 19:23
Bydlisko: Košice

Re: regulacia ventilatorov

Príspevok od používateľa Wlejder »

mam lamtron FC 5 http://www.tichepc.sk/Lamptron-FC5-V2-F ... =001018003

dobry dizajn vela podsvieteni akurat ma jednu nevihodu pri zapnuti nedokaze na sekundu roztocit vsetky ventilatori na 12V a potom znizit automaticky , proste to necha tak ako to ty nastavis tym padom ak ty nastavis regulaciu na 4V a ventilator potrebuje minimalne 6V tak sa jednoducho neroztoci a preto to musis robit rucne sam co je po case otravne a da sa na to aj zabudnut a po pol hodine si vsimnes ze ten komp je az nejak moc tichy a plexisklo sa nahrieva :hysterical: preto radsej nechavam taku voltaz ktora roztoci vzdy riesenim by mohol byt pomalotocny ventilator ktory roztoci aj od 5v alebo menej ...
Spoiler: ukázať
CASE:Jonsbo RM4PSU:seasonic X-650 km3 MB:Asus ROG STRIX z370-F gamingCPU:intel core i7 8700k+chladic Be quiet! dark rock 3VGA:ASUS gtx1070ti 8gigaRAM:DDRAM4 2x8GB Kingston Fury HyperX 2400 SSD:crucial m500 2T monitor: LG 32GK850G-B, 31,5"
Používateľov profilový obrázok
Fremen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 243
Dátum registrácie: Po 26. Jan, 2009, 14:55
Bydlisko: Košice

Re: regulacia ventilatorov

Príspevok od používateľa Fremen »

Ten vyssie spominany scythe kaze master som mal , ale nemam s nim dobry skusenosti . Pri starte sa sice roztocili fany na plno a potom isli dole na rpm ake boli nastavene . Ale dost casto sa mi stavalo ze zacal pipat , ze nejdu fany ked som ich nechal pri nizkych RPM . Konkretne noctua flx na 660 rpm cca proste vypadavali a prestavali tocit
Používateľov profilový obrázok
kovinator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1974
Dátum registrácie: Št 20. Jún, 2013, 23:25
Bydlisko: Bratislava

Re: regulacia ventilatorov

Príspevok od používateľa kovinator »

Na tvojom mieste by som pouvazoval nad Aquaerom :) neni su to vianocne svetielka, ale robi to presne co ma.
Spoiler: ukázať
BUILD LOG: http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... =6&t=99040
CASE Fractal R4 Black, CPU i5-4670k + Coollaboratory Liquid Ultra @ 4.5 GHz 1.2 V, COOLER Raijintek Ereboss @ Black & White + Alpenföhn WingBoost2 + Arctic MX-4, MB MSI Z97S SLI Krait Edition, GPU Palit GTX 1070 Ti Jetstream, RAM Corsair Vengeance LP 1x8GB CL9 1600 MHz Black, Kingston HyperX 1x8GB CL10 1600MHz White PSU Seasonic M12II-520W, SSD Samsung 840 Pro 128 GB, 2x Samsung 750 Evo 500GB HDD Seagate Barracuda 3TB 7200.14, Seagate Barracuda 4TB SC S.M.S.L M2, HP Beyerdynamic DT 990 Premium 250 Ohm + Cable Mod / KZ ZAS + AZ09 Pro/ KZ ZST Candy, SPEAKERS Bose Companion 3 Series II, KEYBOARD Keebio Iris rev 4 + Zilents V2 67g + MDA Big Bang 2.0/ SteelSeries 6gv2 + PBT keycaps , MOUSE SteelSeries Rival, MOUSEPAD Razer Goliathus
Používateľov profilový obrázok
SKRiPT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 813
Dátum registrácie: St 01. Jan, 2014, 16:53
Bydlisko: BA/TT

Re: regulacia ventilatorov

Príspevok od používateľa SKRiPT »

Fremen napísal:Ale dost casto sa mi stavalo ze zacal pipat , ze nejdu fany ked som ich nechal pri nizkych RPM . Konkretne noctua flx na 660 rpm cca proste vypadavali a prestavali tocit
Mne sa zatiaľ nič také nestalo a to ho mám už nejaký rok a pol...
A to som tam mal strašne veľa vetrákov(Corsair, Gelid, Noctua, Noctua Redux, Bitfenix, Noiseblocker, Fractal, AC, Be Quiet, Cooler Master, Scythe,...)
Naposledy upravil/-a SKRiPT v Pi 23. Jan, 2015, 09:26, upravené celkom 1 krát.
Smartphone: iPhone 13 Pro Max 512GB
Notebook: Apple MacBook Pro M1 2020- 16GB RAM, 512GB SSD
Workstation I: Apple Mac Mini M1 2020 - 16GB RAM, 1TB SSD
Workstation II: Apple iMac 5K 27" (Intel Core i7 4.2GHz Kaby Lake, 32GB, AMD Radeon Pro 575 4GB, 1TB SSD)
Workstation III: Intel Core i7-8700 | ASUS PRIME H370M-PLUS | Crucial 32GB DDR4 | Samsung 850 EVO 500GB + Seagate 1TB HDD | Asus DUAL GeForce GTX1070 8GB | Fractal Define Mini C | Evga SuperNova 550 G3 | NOCTUA NH-D14 | Windows 10 64-bit PRO
Workstation IV: Pracuje sa na tom

Camera gear: 2x Canon R + Sigma 35mm f/1.4 DG HSM ART + Tamron 24-70mm f/2.8 Di VC USD G2 + Samyang AF 14mm F2.8
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: regulacia ventilatorov

Príspevok od používateľa mino_85 »

paranoid.asian napísal:ahojte,
aky regulator ventilatorov v skrini by ste oporucili
Ťažko povedať, keďže si nenapísal čo od toho očakávaš... koľko fanov budeš regulovať, či chceš dynamickú reguláciu podľa teploty komponentov alebo ti stačia pevné otáčky, atď...

Pri tom rozpočte tiež myslím, že stojí za to zamyslieť sa nad Aquaerom http://www.tichepc.sk/Aqua-Computer-Aqu ... oller.html
Možnosti tej mašinky sú inde než u klasických regulátorov čo bežne poznáme. Sú tam 4 fan konektory, z toho jeden sa dá využiť pre PWM fany. Každý z nich ale utiahne viac fanov bez problémov, ja mám cez rozdvojky na každej vetve zapojené po 2 fany.
Má to vlastný soft v ktorom si všetko nastavíš priamo vo windowse, vie to regulovať podľa ľubovoľných senzorov načítaných z monitorovacích softov /ja používam Open HW Monitor/. Každej vetve môžeš priradiť vlastný teplotný senzor podľa ktorého sa riadi, môžeš ich kombinovať navzájom /vytvoriť virtuálny senzor/, ja napr. spodný intake a zadný outtake regulujem jak podľa teploty CPU tak GPU, pričom si môžeš definovať či sa má brať do úvahy vyššia/nižššia/priemerná teplota z tých dvoch teplôt. Môžeš regulovať vytvorením vlastnej krivky otáčok, ON/OFF režimom /teplotu pri ktorej sa fany zapnú a pri ktorej vypnú/, každej vetve vieš prideliť vlastné štartovacie napätie, určovať spodné aj vrchné limity napätia, resp. otáčok a kvantum ďalších vecí, ktoré bez vodného chladenia ani nevyužiješ. Je to proste komplexný výrobok pre nadšencov s tonou možností.
Naposledy upravil/-a mino_85 v Št 29. Jan, 2015, 14:11, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: regulacia ventilatorov

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

dakujem vsetkym za nazory, postrehy a linky.
prestudujem.

mino, vyzera to super aj tie moznosti vyuzitia.
neviem ale, ci to vyuzijem az k hentakej dokonalosti. Mne v podstate staci regulovat s moznostou kazdeho vent zvlast, alebo vsetky naraz a pripadne uplne vypnutie.
ale mozno sa na to namotam :-)
lebo to ovladanie cez sw je dost fancy ^^

hore som sa sekol s tym linkom. Aj ked, mam sice v podstate to iste s displejom navyse.
http://www.alza.sk/predni-panel-s-lcd-s ... d89561.htm

zatial este raz vdaka.
Spoiler: ukázať
::: ...

Návrat na "Nákupná poradňa"