Repasovanie reproduktorov

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Repasovanie reproduktorov

Príspevok od používateľa Hrochy »

Ahojte,
kupil som si "nove" auto z roku 1999, a ma celkom vymlatene reproduktory. Vibruju (brumenie) ako ked je prebasovany zvuk, len on nema prilis silne basy :laugh:. Dnes som hladal nejake info o repasovani reprakov. Ma niekto skusenosti s tym?
Vymena peny na drzanie membrany riesi prave prilis vysoky zvuk reprakov, ale neviem, ci to poriesi aj moj problem.

Kazde info je vitane.

Ide mi o tieto reproduktory: JBL ZU2-78-930-00 M/8, 50 Watts RMS

Pridavam aj video pre inspiraciu:
Spoiler: ukázať
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Repasovanie reproduktorov

Príspevok od používateľa lacika »

ano, uz som par krat vystredoval repraky (klepali cievky).
zalezi ci sa oplati s tym babrat, hladat nove zavesy a pokial by to nejak drhlo, tak musis vybrat cely kmitaci system a vystredit ich nanovo.
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Re: Repasovanie reproduktorov

Príspevok od používateľa Hrochy »

Diky. Ono, ide o auto v povodnom stave a rad by som tam nechal aj povodne JBL reproduktory. Takze vravis, ze by som sa mal skor orientovat na cievky, diky :).
Spoiler: ukázať
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Repasovanie reproduktorov

Príspevok od používateľa lacika »

ne, ne, ne.. ked maju vlnovec dost kvalitny, tak spodok moze ostat vystriedeny aj ked zaves prdol..
len ak to bude trvat nadalej, tak treba vystredit cely system.
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Re: Repasovanie reproduktorov

Príspevok od používateľa Hrochy »

OK, musim si najprv nieco precitat o reprakoch :D. Dam sa do toho.
Spoiler: ukázať
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Repasovanie reproduktorov

Príspevok od používateľa lacika »

skus.. mne stacilo toto
http://repromania.net/teorie/
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Re: Repasovanie reproduktorov

Príspevok od používateľa Hrochy »

Prestudovane, pozrem sa na repraky poriadne, ale vidim to skor na nahradu reprakov za ine :(. Dakujem za link
Spoiler: ukázať
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Repasovanie reproduktorov

Príspevok od používateľa KocuR »

A v tom novom aute z roku 1999 to pred tymi 16 rokmi nedrncalo/nevibrovalo (brumelo) ako ked je prebasovany zvuk? Lebo podla tvojho popisu to vobec nemusi byt problem reproduktora.
Ked tam je penovy zaves tak sa cudujem ze to po tolkych rokoch este vobec nejako funguje, otazne mi ale ostava, ci to naozaj je penovy a nie gumovy zaves a ci je poskodeny alebo nie. Penovy sa totiz po takom dlhom case v takych podmienkach moze doslova rozsypat, gumovemu staci drobna kura a bude ako novy. V prvom rade teda ten reproduktor vyber a pozri sa z coho ten zaves je, ked je gumeny, len ho prejdi pripravkom na osetrenie gumy/pryze (kupis tam kde aj autokozmetiku), ked penovy, tak skontroluj integritu.
Darmo ale budes tuningovat reproduktor ked mas v aute napikacu dvere, co kopec aut s takymto rokom vyroby ma, alebo ked mas zle radio ci nejaky problem v kablovacke.
Spoiler: ukázať
i7 4770k+HE-02/Z87 Plus/4x4GB DDR3/RX5700XT Strix/250GB EVO840/1TB QVO/Define R4+4xA14/P-660/Essence STX/U2718Q/K70Mk.2 LP/G500s
Onkyo A9010/custom JPA100SE amp, custom speakers (SPH165KEP+DT350NF), AR5BT
Onkyo TX-RZ740, custom speakers (Dayton ND105/ND91+Peerless NE25VTS-04/Dayton ND25FA), custom sub (Dayton UM10 + Monacor SAM500D)
Synology DS418 + 4x4TB Red, Mikrotik hAP AC, 1Gb Antik
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Re: Repasovanie reproduktorov

Príspevok od používateľa Hrochy »

OK, pozrem to. Kazdopadne cely audiosystem hra horsie ako to, co mam vo fabii so standardnymi reprakmi dodavanych v Juniorke.
Tu, ked zapnem zapalovanie do 1. polohy, ide mi z hornych reprakov (ako je stredove svetielko) pekny sum. Zadne repraky, ktore chcem repasovat / vymenit dunia len pri basovejsich pesnickach a to bassy som dal uz clekom nizko.
Skusim aj ine radio, ze co to s tym spravi, ale len ako test, aby som vylucil / potvrdil chybu radia kvoli prednym hornym reprakom.

Edit: auto je peugeot 406 coupe, rok 1999 s JBL vybavou predfacelift. Ale len pre pripad, ze by to bolo treba vediet :laugh:.

Trochu OT, ale ma niekto skusenosti, ako napalit CD-R, aby to ten philips CD-player cital? Cita to zatial len originalne CD a napalene, len ak sa tomu chce. Skusal som aj rozne media: Dyson Golden, BenQ media, Verbatim Data live. Napaloval som roznymi rychlostami, v roznych softoch (infra recorder, CDburner XP, Nero). Ono si to cita, ako sa tomu zachce. CD Text to nepozna. Rozdiel medzi replikovanym a duplikovanym CD poznam. Nejake napady?
Spoiler: ukázať
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Repasovanie reproduktorov

Príspevok od používateľa KocuR »

Šumenie vo výškači nemôže byť problém ničoho iného ako rádia, reproduktor sám od seba šumieť nebude.
Zvyšné problémy môžu byť spojené s tým že to je francúzske auto.

Audio CD by som napaľoval 4x rýchlosťou, keď to to rádio ani takto neprečíta, tak by som ho najskôr vymenil.
Spoiler: ukázať
i7 4770k+HE-02/Z87 Plus/4x4GB DDR3/RX5700XT Strix/250GB EVO840/1TB QVO/Define R4+4xA14/P-660/Essence STX/U2718Q/K70Mk.2 LP/G500s
Onkyo A9010/custom JPA100SE amp, custom speakers (SPH165KEP+DT350NF), AR5BT
Onkyo TX-RZ740, custom speakers (Dayton ND105/ND91+Peerless NE25VTS-04/Dayton ND25FA), custom sub (Dayton UM10 + Monacor SAM500D)
Synology DS418 + 4x4TB Red, Mikrotik hAP AC, 1Gb Antik
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Repasovanie reproduktorov

Príspevok od používateľa lacika »

Moje philips radio a tovarne repra v megane zo 97meho hraju na paradu :good:
tak to nezvaluj na krajinu povodu. Repro je v skvelej forme. Dal som tam JBLka. Do tyzdna som vratil tovarenske spat. Ich zvuk sa mi zdal prijemnejsi..
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Re: Repasovanie reproduktorov

Príspevok od používateľa Hrochy »

Hej, peugeot zase nema take problemy s elektronikou, ako si niektori myslia. Mozno si to mylite s renaultom. Ono, toto coupe je este original stara technika bez CANbusu, ziadne zhinte kable v motorovm priestore ako od Fordu pri 2 ci 3 rocnych autach, ci milion riadiacich jednotiek, ako v BMW. Ma to len 2 RJ: motor a automat prevodovka.
Asi najkazovejsie auto je Peugeot 307, kedze slo o novy model (realne). Tie prve rocniky boli nesmierne sroty a neviem, ci aj vyse 100 zvolavacich akcii nebolo na tieto priblizovadla. Za to stare (predfaceliftove) 206 su asi jedny z najpoctivejsich aut na cestach. Dokonca ani nehrdzaveju narozdiel od istych BMW 3ek, mercedesov ci hociktorych japoncov.

Casom elektronicke suciastky starnu a diagnostika mi hlasi niekde skrat na svetlach osvetlenia interieru zo stropu. Mozno aj to je problem. Ale rozoberat strop na tak peknom aute, normalne mam z toho obavy :facepalm: .
Spoiler: ukázať
Mumaq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2826
Dátum registrácie: Št 21. Aug, 2008, 17:34
Bydlisko: Sp.Nová Ves

Re: Repasovanie reproduktorov

Príspevok od používateľa Mumaq »

ake auto mas?
Asus TUF B650+, AMD Ryzen 7800X3D @ NZXT Kraken 360, G.Skill 32GB 6200 CL28, Sapphire RX 7900XTX Nitro+, Samsung 980PRO 2TB & 990PRO 4TB, Asus Strix Aura 850W, NZXT H6i Flow + 7x Noctua A12X25 + 2x NF-A14, Acer Predator Z35, Repro Mission M32 @ SB Z @ Marantz NR1710, Logitech G15, Roccat KoneAir @ HyperX Fury Ultra. Samsung Note24 Ultra & Galaxy Watch6 Classic LTE

Návrat na "Zvuk a PC"