Tlačiareň na čo naviac strán

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Tlačiareň na čo naviac strán

Príspevok od používateľa QuaDko »

Zdravím

Kedže u nás doma sa v poslednom čase strašne veľa tlačí a meníme tonery jak na páse potrebujem zistiť ako by sa dalo na tomto ušetriť. Potrebujem nejaký stroj ktorý dokáže vytlačiť čo najviac strán na jeden toner. úplne mi stačí aby to dokázalo tlačiť čiernobielo kedže sa tlačia iba dokumenty. Nemám žiadne iné požiadavky len aby to dokázalo vytlačiť Čo najviac čiernobielych strán za čo najmenej peňazí. Nájde sa niečo také na trhu ? Určite to bude asi niečo laserové ale neviem vôbec som ešte nehladal a nepotrebujem nejaký extra stroj len niečo čo vydrží a dokáže toho dosť vytlačiť.

Zatiaľ som našiel niečo takéto ale nechám si poradit aj je na trhu niečo lepšie povecme za rovnaký peniaz: http://www.alza.sk/dell-b1160-d443373.htm

Ďakujem
Working on
Používateľov profilový obrázok
nimh
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 626
Dátum registrácie: Ne 11. Apr, 2010, 12:03
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Tlačiareň na čo naviac strán

Príspevok od používateľa nimh »

CPU: AMD APU A10-6800K RAM: 4x4GB Kingston HyperX Beast 2133MHz MB: ASUS A88X-PRO SSD: SAMSUNG 850 PRO 1TB, HDD: WD RED spolu 12TB VGA: ASUS R9270X-DC2T-2GD5 PIECKA: SAMSUNG MONITOR: PHILIPS model 234E5, OS: Windows 10 64bit, UPS: APC ES-700
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Tlačiareň na čo naviac strán

Príspevok od používateľa MaxMan »

Keď ide hlavne o čo najnižšie náklady na tlač, jednoznačne ako písal nimh - Epson na dopĺňanie. V práci máme L550, čo je aj so skenerom, inak je to to isté. Ak Ti stačí ČB tlač, choď do Epson M100.

Odporúčam kupovať len originál atramenty - sú už fakt brutal lacné. U neoriginálov síce ešte niečo ušetríš, ale stúpa tým veľmi riziko problémov (upchatie trysiek). Viem o čom hovorím - vystriedali sme 6 dodávateľov spotrebákov (cca 30-40 typov atramentov/tonerov) - všetko problémy. Ver mi - nestojí to za tie nervy.
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Tlačiareň na čo naviac strán

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ale nikdy nebudu tak lacne ako laserova tlac. Atramentovka ma ine vyhody (napriklad kvalitnejsiu farebnu tlac) ale kedze OP chce tlacit vyhradne ciernobiele co jasne pise, nejaksi mam utkvelu predstavu ze laserovka bude pre neho vhodnejsia, rychlejsia, menej rozpijajuca a lacnejsia. Och aj s kvalitnejsou tlacou, ja tym atramentom neviem prist na chut.

Navyse, urcite komfortnejsia na pouzitie. Nemusi kazdy den riesit atramentove cartridge a onďať sa s farbou - nabije tam jeden toner a ten tri-styritisic stran potiahne.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Tlačiareň na čo naviac strán

Príspevok od používateľa MaxMan »

Ono tych 3000-4000 zvladne aj ten atrament :) A za menej € - kúpiš seriózny toner s takou výťažnosťou za 6€? Ja tvrdím, že nie. A ak aj áno, potom je tam sakra vysoké riziko, že toner nebude OK (kvalita tlače, sypanie a pod.)

Dotyčný nedal dôležité info o záťaži tlačiarne. Daj prosím info, koľko sa mesačne tlačí. Podľa toho vieme zhodnotiť vhodnosť toho ktorého modelu tlačiarne.
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Re: Tlačiareň na čo naviac strán

Príspevok od používateľa QuaDko »

Nemám to nejak úplne predne odsledované koľko sa mesačne vytlačí strán ale zoberme si to jednoduhou matikou. Denne sa večšinou vytlačil tak okolo 20 strán. Niekedy viac. Niekedy menej. Čiže ja by som povedal že za mesiac tých 500 strán sa vytlačí úplne v pohode a naša stará tlačiarnička žere tonery jak na páse a fakt sa to neoplatí stále kupovať novel a novel tonery keď za mediac ich mením an 2-3 krát.
Working on
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Tlačiareň na čo naviac strán

Príspevok od používateľa SpQx »

Podľa mojej mienky by si mal ísť do laseru ... Ak nepotrebuješ fotiť pekné fotky a chceš rýchlo tlačiť s čo najmenším mnižstvom starostí (atrament sa vždy minie, keď to človek najmenej potrebuje) tak jedine do laseru ...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Tlačiareň na čo naviac strán

Príspevok od používateľa mp3turbo »

500 stran mesacne a 3-4 tonery ????

:cry:
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Tlačiareň na čo naviac strán

Príspevok od používateľa MaxMan »

Presne tak - matematika nejak nesedí... 500strán nie je 3-4 tonery. Aj u tých najmenších tonerov je pokrytie na cca 1500 strán - čiže 3 mesiace tlače.

Ešte upresni cenovku na tlačiareň. Ale upozorňujem, že ak chceš väčšie tonery, cena tlačky bude tiež väčšia.
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Richard_12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 293
Dátum registrácie: Ut 11. Aug, 2009, 22:29

Re: Tlačiareň na čo naviac strán

Príspevok od používateľa Richard_12 »

MaxMan napísal:Presne tak - matematika nejak nesedí... 500strán nie je 3-4 tonery.
Spolužiaci ďakujú za bezplatnú tlač a krásne vytlačené plagáty na skrášlenie izieb. :laugh:
Používateľov profilový obrázok
Filip_NR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 264
Dátum registrácie: Pi 31. Júl, 2009, 19:38
Bydlisko: NR

Re: Tlačiareň na čo naviac strán

Príspevok od používateľa Filip_NR »

Otázne je aké má pokrytie strany, je rozdiel či tlačí text s obrázkom na celú stranu alebo na 30 riadkov, pretože kapacitu náplní uvádzajú výrobcovia pri pokrytí 5% (A4), čo je dokopy asi 5x5cm
Spoiler: ukázať
Mainframe:
MB: Asus Maximus III Formula CPU: Intel Core i7-860 Cooler: Noctua NH-D14 GPU: Sapphire HD5870 RAM: 2x2GB G.SKILL [TRIDENT] F3-12800CL8D-4GBTD + 2x2GB ADATA Vitesta DDR3 1600MHz CL9 System SSD: Intel 520 180GB 1st File storage HDD: Dell PERC H310 + 3x Seagate Barracuda 7200.14 3TB in RAID5 2nd File storage HDD: Seagate Barracuda 7200.12 500GB ODD: Samsung SH-S223C PSU: Enermax Modu82+ 525W Case: Lancool PC-K62 Monitor: Benq XL2420Z Keyboard: Dell RT7D50 Mouse: Logitech G502 Pad: Razer Vespula Headphones: Razer Kraken PRO System: Windows 10 Pro x64
Secondary:
Asus TP500LN
Accessories:
ext.storage: HDD 2,5" Hitachi 500GB + ext. box Arctic Cooling
Phone: Samsung Galaxy Note 3 Black 32GB Headphones: Koss Porta Pro/Jays-a-Jays One D-SLR: Nikon D5100 + setak 18-55 AF-S DX VR
Používateľov profilový obrázok
miroh
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 476
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Tlačiareň na čo naviac strán

Príspevok od používateľa miroh »

epson L210 alebo L110, lacnejsia varianta tej 355, dolejes farbu z boku a tlacis dalej....
Asus g751jy....

Návrat na "Nákupná poradňa"