Notebook, existuje aj ina moznost ako original chladic?

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
macgyver3
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Po 20. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Notebook, existuje aj ina moznost ako original chladic?

Príspevok od používateľa macgyver3 »

Pocujte ,chcel by som sa opytat ci existuje aj ina moznost ako chladit procak aj grafiku v notebooku, existuju nejake vychytavky pre notasy? je mi jasne ze notas je tak napratana vec ,ze tam nieje miesto ani na gram chladica navyse ,ale ste tu mudre hlavy nieco ste uz videli ,alebo poculi, ja som videl podlosky pod notasy, ale ja mam na mysli nieco ako vykonnejsi vetracik, utilitky s ktorymi by som vedel podvihnut alebo znizit otacky ventilatorov, alebo ine typy chaldicov s hustejsim rebrovanim alebo nieco take, jednoducho ,ci existuje aj nieco ine ako mi tam supol vyrobca! Dakujem !!!
Používateľov profilový obrázok
Payne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1334
Dátum registrácie: Ne 13. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Poprad (18)

Príspevok od používateľa Payne »

No ono existuju podlozky s vetrakmi pod notas, ktore zlepsuju chladenie notasa...
CPU : Celeron 1200MHz&1440MHz - 12*120MHz, DVD : Sony DRU 800A,
HDD : Maxtor 40GB 7200ot. 2MB cache, MB : Abit ST6 RAID, RAM : 256 MB SDRAM PC133 PQI + 128 MB SDRAM PC133 Apacer, VGA : Inno3D GeForce 2MX 400 64MB 175MHz/155MHz@205MHz/165MHz, Zdroj : 250W, Zvuk : Sound Blaster 5.1 Live!
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

tie podlosky su docela nanic....

- najjednoduchsie je ist do popiernictva a kupit si 2 gumi na papier a pomocou nich zaisit zadne nozicky, velmi tak ulachsis ventilatorom pri chladeni.
- onieco ucinnejsem ale komplikovanejsim sposomom je rozobrat notebok a vycistit rebrovanie chladicou, z vonku to tak nevizera ale po roku prevacky budu strasne zanesene. Dalej je dobre vymenit pastu pod CPU, originalne pasty niesu nic moc. K cpu by sa malo dat dostat pomerne jednoducho.
- graficke cipi vecinou maju obvikle (cest vynimkam) len pasivne chladenie (rozvod tepla pomocou samotneho tela NB, tam toho uz moc nejde spravit.
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
macgyver3
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Po 20. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa macgyver3 »

akoze o tomto vsetkom som vedel, rozobrat book a vycistit nieje problem ani pasta nie ,ale hlavne som rozmyslal o vykonnejsich vetracikoch ,mam aktivne chladeny aj procak aj grafu ,lebo NVIDIA quadro by sa asi tazko chladila pasivom ,alebo by ma zaujimalo ci aspon nejaka utilitka s ktorou by som mohol ovladat vetraciky ako s potenciokmetrom ci neexistuje
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

v NB mas na 97% absolutne nestandardne ventilatory, tie tak lachko nevimenis (najcastejsie maju absolutne nestandardne dierky na sroubiky) (iba ak by si si objednal nove (ale take iste) u vyrobcu (ak sa otom bude vobech chciet bavit)

- utilitu od vyrobcu ties necakaj....
- jedine ze GPU softverovo podtaktujes....

T. :wink:
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"