Proxy v praci - moznosti predidena

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Andrew007
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1735
Dátum registrácie: Ne 28. Dec, 2008, 20:14
Bydlisko: Senec

Proxy v praci - moznosti predidena

Príspevok od používateľa Andrew007 »

Hi,

Takze v podstate situacia nasledujuca . V praci pouzivame proxy servery kde od 8:00 az do 16:00 su zabl. stranky, pristupnene len to co je potrebne. Vsetky porty su zatvorene, jedina komunikacia bola cez klasicku 80ku. Samozrejme potrebujem spravit pristup ci uz extremnym alebo inym sposobom. Prve co ma napadlo boli open proxy cez tretie strany aj ked to neni bezpecne, vyskusal, nefungovalo ..dalej ma napadla moznost VPN cez Teamviewer, VNC ecc... Sranda je ked si dam vytvorit pripojenie pred osmou a nezatvorim session pripojenie mi nespadne ani po 8:00 a kvazi ovladam domace pc kym neuzatvorim relaciu, pravdepodobne sa uzavrie aj port a ten uz pocas dna neotvorim . Nechapem zrovna ak sa mi ten port otvori pred osomou tak teoreticky nebude to tazke nechat otvorene aj pocas celeho dna...zatial neviem ako ale urcte sa tam dostanem. Dalsia vec ktora ma napadla bolo vytvorit si domace proxy cez SSH a forwardnut to von cez port 80 - jediny ktory je u nas otvoreny smerom von ... nasledne sa prihlasit cez Putty a nastavit fix proxy v druhom prehliadaci (firefox portable).

Nic ine ma nenapada, skor si myslim ze to nebude tazke obist kedze ako vravim, pokial sa vytvarala relacia pred osmou a nepadlo to presne po obmedzeni HTTP stranok je tam urcite dajaka sanca. Pokial ma niekto dajake napady rad ich vypocujem . Prosim odpovede typu "v praci sa pracuje" nechat pre seba :-)
5800X3D - ROG strix B550-A gaming - 4090 GS - Corsair 32/3600 - 970 evo 1TB - Corsair RM850 - Dell 2716DG 2K/144 / Dell Gaming G3223Q 4K/120
Používateľov profilový obrázok
BudGet
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 54
Dátum registrácie: Ne 29. Nov, 2009, 19:46
Bydlisko: Bratislava / Banská Bystrica

Re: Proxy v praci - moznosti predidena

Príspevok od používateľa BudGet »

Tor Browser si skúšal?
Desktop: CPU: Intel i7 7700k CPU Cooler: Noctua NH-U12P SE2 GPU: MSI HD 6950 Twin Frozr III 2 GB SSD: Samsung 850 PRO
Notebook: Lenovo Thinkpad Edge E530+Crucial M4 128GB

Návrat na "Siete"