problem z routrom TP-LINK TL-WR542G

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
fiky007
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 192
Dátum registrácie: St 29. Dec, 2010, 01:19
Bydlisko: senica

problem z routrom TP-LINK TL-WR542G

Príspevok od používateľa fiky007 »

Zdravim, mam router TP-LINK TL-WR542G v nedelu som sa hral z routrom nainstaloval som novy soft do neho bo mi blbol net a nasiel som ze sa da aktualizovat tak som to tam nahodil a odvtedy sestram nejde na PC internet a ani su neni v sieti(predtym im vsetko islo). Wifina ide, mne v pc co som spojeny z kablom net ide, sestri co su prepojene tiez kablom im net nejde zahada, vypisuje ze kabel je poskodeny alebo nezapojeny. vsetko je pritom zapojene je tu varianta ze na povale ho prekusli mysi ale to by bola velka zhoda nahod ze akurat ked som sa hral z routrom prekusali kabel preto sa chcem informovat ci nemoze byt chyba inde pritom aj sestry ked maju vypnuty komp na routri mi svieti jak keby boli stale pripojene ked mam kabel v routri zasunuty. Nestretol sa s takymto problemom niekdo? zajtra pojdem skontrolovat kabel preistotu. Dakujem
CPU: intel i5-2500K MB: ASUS P8Z68V-PRO RAM: Corsair VENGEANCE 2x4gb 1600mhz PSU: Corsair AX 750 GPU: zatial GIGABITE HD 5670 1gb GDDR5
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: problem z routrom TP-LINK TL-WR542G

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Skontrolu kábel, skús nahodiť pôvodný FW a uvidíš.
Hexaris

Re: problem z routrom TP-LINK TL-WR542G

Príspevok od používateľa Hexaris »

Klasiku sedu verziu maju hlodavce radi, uv cierny a fialovy a pod. ee, prehod ich kable do portu kde si ty a budes mat istotu, ci to je kablom alebo nie. Aj ked si tplink overuje typ img, moze sa stat, ze si nahral modelovu radu, ale zlu verziu ... a nie je to iba vlastnost tplinku. :rolleyes:
Ked je PC vypnute, vacsinou sietovka ide skrz wol, takze port bude svietit.
Používateľov profilový obrázok
fiky007
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 192
Dátum registrácie: St 29. Dec, 2010, 01:19
Bydlisko: senica

Re: problem z routrom TP-LINK TL-WR542G

Príspevok od používateľa fiky007 »

Kabel vyzera byt ok do trubky by hadam nevliezol v stene nejaky hlodavec a uz som aj odpojil segram kabel z pc ale port na routri v ktorom maju zapojeny kabel svieti. Uz fakt neviem ked tam zapojim notas u seba cez kratky kabel do notasu secko ide jak ma :D aj som si myslel ze soft poodpajal nejake porty a v nadstaveniach routeru ich treba otvorit ale to by tam notebok cez kabel nesiel
CPU: intel i5-2500K MB: ASUS P8Z68V-PRO RAM: Corsair VENGEANCE 2x4gb 1600mhz PSU: Corsair AX 750 GPU: zatial GIGABITE HD 5670 1gb GDDR5
Používateľov profilový obrázok
fiky007
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 192
Dátum registrácie: St 29. Dec, 2010, 01:19
Bydlisko: senica

Re: problem z routrom TP-LINK TL-WR542G

Príspevok od používateľa fiky007 »

a mame Verziu 6.3 tak som tam nahral toto http://cz.tp-link.com/support/download/ ... n=V6#tbl_j prve jako bolo v navode jedenu verziu a potom druhu bo vo winrare boli dva
CPU: intel i5-2500K MB: ASUS P8Z68V-PRO RAM: Corsair VENGEANCE 2x4gb 1600mhz PSU: Corsair AX 750 GPU: zatial GIGABITE HD 5670 1gb GDDR5
Hexaris

Re: problem z routrom TP-LINK TL-WR542G

Príspevok od používateľa Hexaris »

To by si sa cudoval kam je schopna sa dostat mys, ale k tomu kablu, staci skrat jednoho paru aby kontrolka svietila. Takze z praxe je to vacsinou zlomeny kabel, preslapany ... Inak teraz som riesil jeden dlink, nakratko ok, dlhsi kabel K.O., pritom ostatne porty ok. Pozicaj si dlhsi patch kabel a prepoj to priamo cez izby k sestram a budes mat jasno.

Návrat na "Siete"