Čítačka knih

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
FoboSVK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: Pi 28. Jún, 2013, 13:19
Bydlisko: Bratislava

Čítačka knih

Príspevok od používateľa FoboSVK »

Zdravím mám v pláne kúpiť si moju prvú čítačku knih a keďže sa problematike nejak extra nerozumiem a podobné zariadenie som v živote v ruke nedržal- nejak stále niesom presvedčený že to neťahá oči- či by ste mi niečo neporadili ak sa vtom niekto vyzná. Cenu nemám určenú ale nechcem nič drahé, netreba mi žiadne extra funkcie ( čítal som niečo ohladom audia- to nepotrebujem). Dobré by bolo keby sa tam mohli dať aj vlastné pdf.
Pripadne by som potom vytvoril aj topic i/k na bazáre.

Za odpoveďe vopred ďakujem.
liqua1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 430
Dátum registrácie: So 24. Jan, 2015, 16:58

Re: Čítačka knih

Príspevok od používateľa liqua1 »

Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1530
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: Čítačka knih

Príspevok od používateľa zedolsi »

mám už asi 2 roky túto a 100% spokojnosť, oči to neťahá, nie je problém s PDF ani inými bežnými "ebook" formátmi
NTB MacBook Pro 13" Retina 2015 i5 2.7GHz, RAM 8GB, Iris 6100, SSD 256GB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
Používateľov profilový obrázok
Bird
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 15. Aug, 2009, 22:39
Bydlisko: TO

Re: Čítačka knih

Príspevok od používateľa Bird »

keď nečítavaš v noci, stačila by aj čítačka bez podsvietenia http://citacky-elektronickych-knih.heur ... ana-verze/
a keď máš stále pochybnosti, či to neťahá oči, tak behni do obchodu a over si to naživo.

čo sa týka PDFiek, tak zobraziť ich nemá problém žiadna čítačka, lenže nie je to formát stavaný na také čítanie. Nahráš si tam PDFko čo bolo robené na A4, a budeš musieť škúliť, lebo bude malý font. Najlepšie je proste epub alebo mobi, nastavíš si veľkosť a typ fontu, medzere medzi riadkami, odsadenia atď.
MacBook Pro 13 (2016) + iPhone 12 mini
PS5 Slim
Používateľov profilový obrázok
FoboSVK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: Pi 28. Jún, 2013, 13:19
Bydlisko: Bratislava

Re: Čítačka knih

Príspevok od používateľa FoboSVK »

Ten Kobo Glo čo píšu nevyzerá zle no už sa nepredáva, keby si rozmýšľal že prestaneš čítať knihy :D neprekážalo by mi keby mi spravíš ponuku :D inak na tom Kobo sa podsvietenie aj dá vypnúť alebo len znížiť?

Asi by som sa radšej pozeral po tých bez podsvietenia, v noci nečítam ale predvečerom hej, pod osvetlením lapičky alebo izbového svetla by to bolo dobre čitateľne alebo to by už trebalo podsvietit? Tie formáty dobre že hovoríš to som nevedel.
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1530
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: Čítačka knih

Príspevok od používateľa zedolsi »

dá sa aj vypnúť :) aj by som ho posunul no dal som ho mame a ta lúska na ňom jednú knihu za druhou :) už jedine možno cez bazár alebo niečo podobné, keď som kupoval, dlho som behal po fórach, najprv som chcel kindle ale zistil som že je naň málo kníh v SK/CZ (free) ..
NTB MacBook Pro 13" Retina 2015 i5 2.7GHz, RAM 8GB, Iris 6100, SSD 256GB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
Používateľov profilový obrázok
FoboSVK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: Pi 28. Jún, 2013, 13:19
Bydlisko: Bratislava

Re: Čítačka knih

Príspevok od používateľa FoboSVK »

Škoda :D nevadí budem pozerať bazoš a ak by sa niečo zmenilo tak napíš SS keď aj po mesiacoch ak ti to príde na rozum :)
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1530
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: Čítačka knih

Príspevok od používateľa zedolsi »

:good: ak náhodou tak píšem :)
NTB MacBook Pro 13" Retina 2015 i5 2.7GHz, RAM 8GB, Iris 6100, SSD 256GB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7761
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Čítačka knih

Príspevok od používateľa LordKJ »

Mozno by som povazoval
https://www.alza.sk/pocketbook-614-basi ... 121523.htm
ako lepsiu volbu ako zakladny kindle :)

Zajtra by som mal mat jeden v ruke tak budem vediet povedat. Kindle je super, ale hlavne v 'suziti' s ich obchodom ak chces svoj content tak to az take uzasne nie je. A o pocketbookoch som tiez pocul same chvaly.
Používateľov profilový obrázok
_Ludo_
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Ut 29. Jún, 2010, 12:13
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Čítačka knih

Príspevok od používateľa _Ludo_ »

pridavam sa k Pocketbooku, mam uz druhy a nemozem povedat kriveho slova

Ale PDF by som do akejkolvek e-ink citacky moc netlacil, velkost displeja na to neni stavana. S textom to ide, ale ked su tam obrazky tak to je nepouzitelne
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2707
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Čítačka knih

Príspevok od používateľa lepermessiah »

podla mna je zaklad co najlepsie rozlisenie a co najrychlejsi procesor, zene som kupoval Cybook Odyssey HD Frontlight (alebo tak nejako sa to vola) a tiez je spokojna, akurat minule frflala ze to nema podporu pre mp3 (audio knihy, zalozny mp3 prehravac..). Oci to rozhodne netaha, lebo displej nieje podsvieteny ako LCD, ale nasvieteny cez foliu ;) pri 6" by som pod XGA ani nepozeral
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7761
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Čítačka knih

Príspevok od používateľa LordKJ »

Co ja viem, mam sice len 800x600 a stale je to v pohode.
Používateľov profilový obrázok
seep
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 535
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Rakusko

Re: Čítačka knih

Príspevok od používateľa seep »

A hlavne si potom nainstaluj Calibre, je to free utilita na konverziu ebookov. Takze ked budes mat pdf iba s textom tak spravis konverziu na epub a ides.
Pc: Ryzen 5 7600 + Noctua U12A, Gigabyte B650M GAMING X AX, Kingston FURY 32 GB KIT DDR5 6 000 MHz CL32 Renegade, Nvidia RTX 4080 Super FE, SSD Samsung 960 EVO 1TB, Inter-Tech IM-1 Pocket + Asus LOKI 1000W + Gigabyte M28U, Win 11, CZC Trickstster, Keychron Q1Pro, FiiO E07K Andes + BOSE QC35 / Shure SRH 840 / Philips Fidelio X2HR / Sennheiser IE 80 + Qnap 251 - 8G
Používateľov profilový obrázok
FoboSVK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: Pi 28. Jún, 2013, 13:19
Bydlisko: Bratislava

Re: Čítačka knih

Príspevok od používateľa FoboSVK »

To prepojenie s obchodmi ma napadlo už na začiatku hlavne pri tom amazone... Ešte sú tam aj také veci že "verzia bez reklám" to ako tam budem mať reklamy ako na telefóne keď hrám hru s internetom :D alebo len stačí vypnúť wifi. Ten pocketbook by hádam aj stačil, aj mne sa zdá že to rozlíšenie nieje zrovna najlepšie ale ako hovorím idem skôr na skúšku ak by to bolo dobré tak o pár mesiacov kúpim už niečo poriadnejšie.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7761
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Čítačka knih

Príspevok od používateľa LordKJ »

nahodou tie reklamy su fajn aspon nevyzera stereotypne ten kindle :)

Návrat na "Nákupná poradňa"