Orange DSL a vytacanie cez Mikrotik

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
rado3105
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 499
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2008, 09:09
Bydlisko: Žilina, Bratislava

Orange DSL a vytacanie cez Mikrotik

Príspevok od používateľa rado3105 »

Ma niekto skusenosti?

pre mesiacom mi to fungovalo (tplink v bridge mode), mikrotik vytacal spojenie...

a teraz to uz nie je mozne ak to vytaca mikrotik, funguje to len ak to vytaca tplink...nastavenia mikrotiku, tplinku sa nemenili....

menil orange nieco alebo obmedzil? viete poradit?
Desktop:
http://i43.tinypic.com/25ptov8.png" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1662
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Orange DSL a vytacanie cez Mikrotik

Príspevok od používateľa MaxMan »

Doma mám túto istú kombináciu (TP-Link v Bridge móde a Mikrotik vytáča). Funguje mi to bez problémov.
Skús reštartnúť modem aj Mikrotik - často niečo zblbne bez zjavnej príčiny.
Skontroluj aj správnosť nastavení zariadení.
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Orange DSL a vytacanie cez Mikrotik

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nastavenia obidvoch zariadeni sa museli zmenit - rozhodne si ich menil ty ked si zistoval ci vytacanie funguje v pohode ked ide cez TPlink (ktory az do problemu nevytacal).

Verzia Mikrotiku please ? Presna topologia siete, ako je mozne ze vies vytacat DSLko aj jednym aj druhym zariadenim ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
rado3105
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 499
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2008, 09:09
Bydlisko: Žilina, Bratislava

Re: Orange DSL a vytacanie cez Mikrotik

Príspevok od používateľa rado3105 »

mp3turbo napísal:nastavenia obidvoch zariadeni sa museli zmenit - rozhodne si ich menil ty ked si zistoval ci vytacanie funguje v pohode ked ide cez TPlink (ktory az do problemu nevytacal).

Verzia Mikrotiku please ? Presna topologia siete, ako je mozne ze vies vytacat DSLko aj jednym aj druhym zariadenim ?
trosku som nepochopil. Nastavenia sa nemenili. Zrazu mi to prestalo ist, volam support ze to musi ist. Tak zapojim napriamo tplink a vytocene, net bezi. Pripojim znova cez mikrotik, nie a nie vytocit. Mam to na viacerych miestach, asi na 5. Pricom na 4 rovnake mikrotiky, tplinky, rovnake konfiguracie to mikrotik vytaca...na jednom to prestal vytacat (akoby zablokovali mikrotik). Zo zaciatku som si myslel ze konkretne blokli mac, tak som skusil aj ine tplinky..vsetky sli...cize bud nejako obmedzili vytacanie na inych zariadeniach ako podporovanych...alebo zrusili mod bridge na danom bode? vazne to nehcapem...
Desktop:
http://i43.tinypic.com/25ptov8.png" onclick="window.open(this.href);return false;

Návrat na "Siete"