Bojovy letecky "simulator"

Hry a problémy s nimi...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
schyzoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Bojovy letecky "simulator"

Príspevok od používateľa schyzoy »

Prosim o tip na bojovy letecky simulator. Predstavujem si dobru hratelnost, ovladanie nie cez celu klavesnicu + joy + mys :-)

Proste nieco s dobrou fyzikou, grafikou, zvukom, akciou, ale nech nie je potrebne mat dva plany klavesnice a skratiek k tomu...

Dakujem
...the most important is justice...
Spoiler: ukázať
PC
MB: Asus TUF Gaming B550M-PLUS CPU: AMD Ryzen 3 3100 RAM: Patriot Viper 4 Steel Series DDR4-3000 16 GB GPU: Sapphire AMD Radeon RX580 4GB PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 500W

NB
Acer Aspire S3
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10044
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Bojovy letecky "simulator"

Príspevok od používateľa stiv »

.
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Bojovy letecky "simulator"

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

arma3 je letecky bojovy simulator?
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10044
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Bojovy letecky "simulator"

Príspevok od používateľa stiv »

Su tam lietadla, stihacky, helikoptery..misie, mody, mp. :?
.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Bojovy letecky "simulator"

Príspevok od používateľa dendroid »

A z akého obdobia by to malo byť ? 1. svetová, 2., súčasnosť ?
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Bojovy letecky "simulator"

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

stiv napísal:Su tam lietadla, stihacky, helikoptery..misie, mody, mp. :?
to ma aj bf3/4 a rozhodne sa neda povedat o tej hre ze je to bojovy letecky simulator. arkada asi skor.
preto sa pytam, ci ma arma3 realisticke ovladanie, fyziku a pod veci.
v takom pripade, ok.

ak nie, tak skor by som pozrel na
http://store.steampowered.com/app/223750/
je to zadarmo, lietas si tam na su27.
sice, pokial ta to chyti a budes si chciet zalietat aj na niecom inom. tak to bude treba dokupit :/ zial.
ale na vyskusanie je to takto super.
Spoiler: ukázať
::: ...
moniThor
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Pi 26. Okt, 2012, 08:22

Re: Bojovy letecky "simulator"

Príspevok od používateľa moniThor »

Ahoj
Ak sa jedna o WWI. tak tu je len jeden MMO simulator a tym je Rise of Flight (http://riseofflight.com/) F2P ale na zaciatok mas tusim len 2 stroje ostatne si dokupujes samostatne.

Ak si zatazeny na WW2. tak potom je tu IL2 Battle of Stalingrad (http://il2sturmovik.com/) to uz nieje F2P kupujes celu hru momentalne tam je lietatelnych len niekolko strojov z toto obdobia , konkretne Bf-109F a LaGG-3 . Predpokladam ale ze sa budu
postupne doplnat aj dalsie masiny.

Dalsia alternativa je War Thunder v ktorom je aj Simulator mod je to F2P (http://warthunder.com/cz) na vyber mas 5 narodov
kazdy ma bohaty strom lietadiel na vyber.

A potom este stoji za zmienku DCS seria a ich DCS world (http://www.digitalcombatsimulator.com/en/) je to F2P podobne ako Rise of flight tam mas na zaciatok Su-25 a TF-51 Mustang dalsie lietadla sa dokupuju samostatne.
Toto je dost hardcore a stravis vela casu studovanim navodu a budes mat orgiasticke pocity uz len z toho ze dokazes vzlietnut a pristat.
Rozdiel oproti predhchadzajucim je , ze su k dispozicii aj moderne stroje.


Vsetky maju stranly ktore sa oplati ceknut.
A vsetky samozrejme maju z casu na cas akcie a zlavy na kupu lietadiel.
V letnon Steam vypredaji bol napr DCS za 75% zlavu na jednotlive stroje a to uz bolo zaujimave.
Samozrejme ze youtube je plny videji z kazdeho z nich, takze odporucam ceknut aj tie aby si videl ako to vyzera.

Vela uspesnych vzletov prajem :D
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Bojovy letecky "simulator"

Príspevok od používateľa dendroid »

DCS je hardcore simulátor pre totálnych nadšencov. Máš tam zopár lietadiel k dispozícii, snažia sa, aby fyzika čo najviac zodpovedala realite a máš tam nasimulované všetky tlačidlá v kokpite atď. Ale na začiatok by som určiťe do DCS nešiel.
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Bojovy letecky "simulator"

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

ja som za, tazko na cvicisku, lahko na bojisku .. raz dojde invazia a potom si bude moct ukradnut z Kuchyne daky Mig a bude mat tazko salam :)
kazdopadne, ta obtiaznost sa tam da nastavit podla chuti a "potom sa da vzlietnut pomocou jedneho tlacitka".
alebo skusit ten bf4, popripadne vyssie spomenutu armu 3.
ak ma op radsej historiu tak http://store.steampowered.com/app/307960/
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Bojovy letecky "simulator"

Príspevok od používateľa dendroid »

Ibaze ak sa ma dopracovat k tomu, ze bude vzlietat jednym tlacidlom, tak by som si vybral iny simulator, v ktorom bude k dispozicii viac strojov, aj ked menej prepracovanych...
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8608
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Bojovy letecky "simulator"

Príspevok od používateľa shiro »

U simulatorov pre nadsencov byva grafika to posledne, co sa riesi. U ludi tohoto typu ide predovsetkym o realistickost.
Ked dakoho bavi 10 minut startovat a potom dve hodiny cumet na slimacky sa pohybujuci teren + oblaky a nic nerobit, tak taky clovek okrem "specialneho" myslenia ma aj "specialne" poziadavky :-)

Cize pokial mozno ziadna arkada.
Pripadne ak chce kusok akcie, v WarThunderi by mala byt aj na lietadlach moznost simulatoru, podobne ako je tam na tankoch, kde potom clovek riesi este aj hadzanie rychlosti a podobne veci.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Bojovy letecky "simulator"

Príspevok od používateľa dendroid »

Nevšimol som si, že by tu niekto spomínal niečo o grafike. Očividne si asi nikdy žiaden simulátor nehral, to je ako povedať, že človek, ktorý chce začať stavať plastové modely, si má kúpiť stavebnicu v 1/32 s x dielmi. Na to, aby si mohol hrať DCS v najvyššej obtiažnosti toho musíš sakramentsky veľa vedieť a mať skúsenosti. A aj tak musíš študovať, nie každého baví stráviť hodiny študovaním jedného stroja. Na druhej strane sú ľudia, čo chcú, aby to zodpovedalo realite fyzikou, historicky, atď. čo sa o War thunder nedá zďaleka povedať. A tí ľudia nemusia silou mocou vedieť, čo robí každé jedno tlačidlo v kokpite . Ak si znížiš obtiažnosť v DCS, je to potom to isté, ako keby si hral hocijaký iný simulátor, akurát s tým rozdielom, že v DCS máš pár strojov. Pozri si schválne, koľko stojí jedno lietadlo do DCS http://www.digitalcombatsimulator.com/en/shop/modules/. DCS je skutočne simulátor pre hardcore hráčov, pre ktorých to je hlavná a možno aj jediná záľuba, ktorej sú ochotní venovať väčšinu času. Vyššie spomenutý zoznam od moniThora je OK snáď okrem toho War Thundera, ktorý by som ja za simulátor nepovažoval. Ešte by som tam doplnil Il2 1946, je za babku a je tam spústa strojov, akurát si treba chvíľu zvykať na grafiku, kedže je viac ako 10 rokov stará. O súčasné stroje som sa nikdy veľmi nezaujímal, posledné, čo som zachytil bol Lock on.
moniThor
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Pi 26. Okt, 2012, 08:22

Re: Bojovy letecky "simulator"

Príspevok od používateľa moniThor »

"dendroid"..... Vyššie spomenutý zoznam od moniThora je OK snáď okrem toho War Thundera, ktorý by som ja za simulátor nepovažoval. .....

Len k tomuto , nepovedal som, ze je War Thunder simulator ale ,ze obsahuje aj "Simulator mod" co v ludskej reci znamena , ze sa manualne ovlada motor ,klapky, chladic atd. a pohlad je mozny len z kabiny pilota.Enemy nemaju ziadne znacky takze ich nevidis uz na 4 km daleko atd.Joy je velka vyhoda.

Inak okrem Il2 BoS sa v podstate vsetky daju vyskusat bez akejkolvek investicie.

A k Il2 1946 len tolko , je to starinka ale jej vyhodou je ,ze je naozaj lacna ;)
Prave pozeram ,ze k tomu 1C Game Studios pristupili podobne ako DCS a dalsie stroje (La-5,Fw-190A3) si dokupujes po balickoch :-( .
Používateľov profilový obrázok
schyzoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Bojovy letecky "simulator"

Príspevok od používateľa schyzoy »

OK chlapi, upresnim trosku poziadavku, nakolko nam to tu "lieta" od rogala az po star-trek :-)

Chcem si proste zahrat "stihacky", mam na to tak 5h tyzdenne v ramci vecerneho relaxu.

Urcite nechcem EXTREMY, ani z jednej strany - to znamena ziadne automaty pri kolotococh kde mas nekonecno municie a "lietas" iba zo strany na stranu, ale ani ako ste pisali - zmapovana cela klavesnica + cela klavesnica cez shift + este v kombinacii CTRL+SHIFT+tlacitko :D

Skor moderne stroje, ked dostanem chut na vrtule mam doma IL2 Sturmovi ci ako sa to volalo.

Predstava - dostanes echo o misii, zvolis stroj, vyzbroj, sadnes do stroja, spustis motory, odbrzdis, flaps, motor, ides. Letis za cielom (ci uz pozemny alebo letecky) povedzme 3 minuty, mozno 5, prides na miesto, akcia, obmedzena vyzbroj, dovolena max vratit na letisko dotankovat/dozbrojit, letis naspat dokoncit misiu.

Fyzika - s moznostou nastavenia "reality" potesi, urcite nie nieco ze nechas stroj "bokom" a bude letiet rovno bez klesania, ale zas ani nejaky prehnany stall efekt nemusim, aby som v prvej "zakrute" dzigol na zem...

PROSTE nejaky normalny stred s modernym i strojmi, zaujimavymi misiami, slusnymi protivnikmi

VDAKA
...the most important is justice...
Spoiler: ukázať
PC
MB: Asus TUF Gaming B550M-PLUS CPU: AMD Ryzen 3 3100 RAM: Patriot Viper 4 Steel Series DDR4-3000 16 GB GPU: Sapphire AMD Radeon RX580 4GB PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 500W

NB
Acer Aspire S3
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8608
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Bojovy letecky "simulator"

Príspevok od používateľa shiro »

tom clancy hawx 1 a 2...o zabavu mas postarane. aj ked sa to na simulator takmer nehra.
alebo spominany lock on.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB

Návrat na "Hry a problémy s nimi"