Odborníci na klávesnice

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Odborníci na klávesnice

Príspevok od používateľa Leon »

Pozerám po nete už 2 dni, no už som spotený z toho celého (či z horúčavy? :laugh: ) ... fakt už neviem, asi to celé vymrelo a všetko sú už iba US layouty ?

Každopádne existuje SK (CZ-SK) layout klávesnica s :
  1. programovatelnými tlačítkami?
  2. profilmi?
  3. podsvietenou klávesnicou?
  4. možnosťou navoliť si farbu na každé tlačítko zvlášť ?
Ak nieje SK (CZ-SK) layout, tak potom US s požiadavkami vyššie.
... ale kto máte US layout, ako sa Vám na tom funguje ? dajte nejaké skúsenosti,.. lebo ja fungujem už 28 rokov na Sk layoute a neviem ako by som si zvykal :D

Viete niekto poradiť ? Cenovka okolo 150 eur.
Používateľov profilový obrázok
Peto77
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 945
Dátum registrácie: Po 12. Apr, 2010, 22:07
Bydlisko: Košice

Re: Odborníci na klávesnice

Príspevok od používateľa Peto77 »

http://ciernydrak.sk/d/razer-blackwidow-chroma-1005871/

ani neviem, že tam nemam sk/cz layout, ale všetko je to o tom zvyku, sem tam sa mi stane, že hľadám klaves a musím sa k nemu preklikať :D Hlavne znaky nejake, čo pri bežnom písanom texte nevyužívam. Ale tak, ako často ich použiješ? Ak vieš písať na slepo tak prežiješ :)
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Odborníci na klávesnice

Príspevok od používateľa Leon »

Celkom dobre to vyzerá (až na ten font :D). Mne skôr išlo o písanie diakritiky a písmen s diakritikou pod hornými číslicami. + tie ú ä ô ň.

Máte ešte nejaké iné návrhy ?,... Niečo iné na výber.
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Odborníci na klávesnice

Príspevok od používateľa geroswen »

Za tie prachy mas uz toto a nemusis riesit layout :D
http://www.daskeyboard.com/daskeyboard-4-ultimate/

Ale ak chces rgb kolotocarinu na ukor kvality za cenu okolo 150, tak suhlasim s tou blackwidow.

Osobne pouzivam Corsair K70, ktora ma super spracovanie a existuje aj jej RGB verzia.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Odborníci na klávesnice

Príspevok od používateľa loleqboleq »

pokiaľ alza neklame
https://www.alza.sk/corsair-gaming-k70- ... 304934.htm

...takže, upusť buď od CZ/SK layoutu alebo od RGB podsvietenia


podruhé...neviem ako ty ale ja sa pri písaní na klávesnicu nepozerám...a neverím, že pokiaľ 28 rokov nepíšeš do klávesnice, tak nedokážeš písať bez pozerania

viac si človek zvyká na rozdiel v layoute ala veľký, malý enter, veľký, malý shift, veľký, malý backspace a podobne...
Naposledy upravil/-a loleqboleq v Št 23. Júl, 2015, 17:20, upravené celkom 1 krát.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Odborníci na klávesnice

Príspevok od používateľa Leon »

presne teraz práve naňu pozerám recenziu :D https://www.youtube.com/watch?v=eRvRs--AbuE

... ale nevidím tam nikde možnosť prepínania profilov ?
... nevidím tam ani programovatelné tlačítka

... čiže ...
.. z alzy si viem aj ja vyťukať :D

edit : viem písať poslepiačky of course ... ale ako to funguje na US layout klávesniciach s diakritikou atď? Keď si navolím vo wine rozloženie klávesnice na SK, tak tlačítka na diakritiku budú presne tam kde aj na SK layoute ? myslím tým +ľščťžýáíé pod číslami a úäôň veľa písmen ?
Používateľov profilový obrázok
Bird
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 15. Aug, 2009, 22:39
Bydlisko: TO

Re: Odborníci na klávesnice

Príspevok od používateľa Bird »

áno budú tam
MacBook Pro 13 (2016) + iPhone 12 mini
PS5 Slim
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Odborníci na klávesnice

Príspevok od používateľa Leon »

Tak to je potom ok. nato sa dá zvyknúť, že niesú viditelné.

Tak sú ešte teda nejaké iné varianty s možnosťou podsvietiť si každé tlačítko zvlášť ? Ale s možnosťou prepínať profily ? A programovatelnými tlačítkami ?
Používateľov profilový obrázok
Pein
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1760
Dátum registrácie: St 11. Sep, 2013, 09:20
Bydlisko: Žilina

Re: Odborníci na klávesnice

Príspevok od používateľa Pein »

SteelSeries apex
Inac ako bolo povedane klavesy budu tam kde maju byt len vizualne tam bude logicky stale US/UK pismená.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Odborníci na klávesnice

Príspevok od používateľa Leon »

Ten Apex je presne čo hľadám, akurát, že má vlastné podsvietenie kláves len po vrstvách a nie po tlačítkach, čo je škoda. Potom som sa preklikol na youtube na Apex M800 a ten už sa dá customizovať. No potom som sa preklikol na alzu a 200 eur za klávesnicu fakt už nedám :D https://www.alza.sk/steelseries-apex-m8 ... 430213.htm

... čiže zatiaľ len ten razer ? nič iné ?
Používateľov profilový obrázok
filuS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ut 26. Aug, 2008, 13:14
Bydlisko: Presov, Slovakia

Re: Odborníci na klávesnice

Príspevok od používateľa filuS »

Neviem do akej miery je rozdiel medzi switchami v BlackWidow Ultimate and BlackWidow Stealth (obe verzie pouzivaju dajake custom Razer switche), no minule leto v auguste som kupoval BlackWidow Stealth a musim povedat, ze to bola jedna z najhorsich investicii ake som kedy urobil (v oblasti PC periferii). Font na klavesoch je dost skaredy, ale to je len kozmeticka vec, da sa prezit. F-klavesy su oproti ostatnym klavesniciam posunute prakticky o jeden klaves doprava - na tej BlackWidow je F1 na mieste, kde ostatne klavesnice maju F2. Pol roka som si na to nemohol zvyknut. A to najdolezitejsie - feedback klavesov pri hrani bol velmi divny, mnohokrat sa stalo, ze mi medzernik nezabral aj ked som si bol isty, ze som ho stlacil dostatocne. Potom som si kupil Corsair K70 MX Cherry Red - a to je uplne ina kava, jednoznacne najlepsia klavesnica s akou som sa stretol. Vyzera lepsie, luxusnejsie ako BlackWidow, pise sa na nej uplne lahodne a ten nastavec na predlaktie je z neskutocne prijemneho materialu. Ak by som mal na vyber, tak by som bez mihnutia oka kupil K70 znova a znova, aj ked viem, ze si celkom priplatim oproti BlackWidow (ja osobne mam rad MX Red a Brown switche, mozno preto mi ta BlackWidow nevyhovovala pri stlacani - tu uz musis vediet ty, co preferujes). Okrem toho som este dlhe roky pouzival Steelseries 6gv2 - dobra klavesnica, blue switche - mal som ju radsej ako BlackWidow, no bola dost hlucna. A na K70 sa nechyta, no na druhej strane stoji polovicu.
A ak treba aj programovatelne klavesy, tak potom treba pozerat na Corsair K95, ktora stoji este o nieco viac.

Tolko moje dva centy.
Desktop
Spoiler: ukázať
Specs:
- AMD Ryzen 5 5600X + Noctua NH-U12S Chromax.black
- PowerColor Red Devil AMD Radeon RX 6700XT
- ASUS TUF Gaming B550M-PLUS
- Crucial Ballistix 32GB (4x8GB) 3600 MHz CL16
- Be Quiet! Pure Base 500DX Black + 5x Noctua fans
- Corsair RM650x + CableMod PRO ModMesh C-Series Kabel Kit (Black/Red)
- Samsung 970 EVO Plus 500GB + ADATA XPG SX8200 Pro 1TB
- Sound Blaster Z
OS: Windows 10 Home 64bit
Monitor: Zowie by BenQ XL2546K + Eizo FS2333
Peripherals:
- Logitech G PRO Superlight + Artisan Hien L Mid Wine Red
- Logitech G915 TKL (red)
- Audio-Technica ATH-G1WL
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Odborníci na klávesnice

Príspevok od používateľa Leon »

díky veľmi pekne za postrehy :)

Aj vo videu kde porovnávali Razer a Corsair K70 vyšiel K70 oveľa lepšie.

Ešte by som sa chcel spýtať. Tlačítko na lock v hornej časti slúži na lock windowsu ? A čo sa týka profilov, tak tam teda žiadne niesú ?

edit : aha, tak pozerám, že profily sa dajú meniť cez vlastne nabindované klávesy :),... čo teda ten lock ?
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Odborníci na klávesnice

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Leon napísal:Ten Apex je presne čo hľadám, akurát, že má vlastné podsvietenie kláves len po vrstvách a nie po tlačítkach, čo je škoda. Potom som sa preklikol na youtube na Apex M800 a ten už sa dá customizovať. No potom som sa preklikol na alzu a 200 eur za klávesnicu fakt už nedám :D https://www.alza.sk/steelseries-apex-m8 ... 430213.htm

... čiže zatiaľ len ten razer ? nič iné ?
ten apex je humus

filuS napísal:Neviem do akej miery je rozdiel medzi switchami v BlackWidow Ultimate and BlackWidow Stealth (obe verzie pouzivaju dajake custom Razer switche)
razor "custom" switche sú od kaihl :-)

každopádne...RGB požiadavky a kvalita...teraz to nie je najlepšia doba na kúpu, teraz sú mechaniky dosť predražené..
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Matej.T
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1868
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2011, 22:09
Bydlisko: Piešťany/Brno

Re: Odborníci na klávesnice

Príspevok od používateľa Matej.T »

Osobne odporúčam K70, ktorú som tu mohol dobre kúpiť :good:
 Macbook Pro 2.4/8/256 (Late 2013) + Samsung Galaxy S9 Midnight Black DUOS
Gaming: Intel i5 8600k | delid by Gabo |+ Barrow CPU block | EVGA GTX 1080 SC + EKWB nickel plated block | ASRock Z370 Extreme4 | Corsair Dominator 16GB DDR4 3200Mhz | Corsair RM650i | Fractal Design Define R6 TG | Samsung EVO 850 250GB | EK-DuraClear + EK D5+ EKWB PE 360 + EKWB XE 240 + LG 27GL850 + Corsair K70 RGB + Logitech G403
HTPC: Intel Xeon 1225v3 | MSI H87I | Crucial 8GB | Fractal Node 304 | Seasonic G Series 360
Používateľov profilový obrázok
hulo92
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4782
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 19:50
Bydlisko: Sereď

Re: Odborníci na klávesnice

Príspevok od používateľa hulo92 »

alebo sa pozri este na toto :) - http://func.net/pages/KB-460

Návrat na "Nákupná poradňa"