Windows 10 - Nefunknosť Štartu, Panelu Úloh, ...

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
lukasSVK1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ut 11. Aug, 2015, 23:54
Bydlisko: Slovensko, Levice

Windows 10 - Nefunknosť Štartu, Panelu Úloh, ...

Príspevok od používateľa lukasSVK1 »

Zravím,
Stiahol a inovoval som svôj Windows 7 na Windows 10 pomocou nástroju od Microsoftu (http://www.microsoft.com/sk-sk/software ... /windows10)
No po všetkom na prvý boot skočí bluescreen, po reštarte nabehlo síce pomlay ale všetko ale nefunguje Štart tlačítko, ani Edge, ani Store ani ovladací panel proste nič.
Niekedy aj plocha prestane reagovať a nedajú sa presúvať ikony ani double click. A kede napr. kliknem pravým na priečinok že chcem zobraziť možnosti priečinka tak len načítava a nič. Nedá sa ani obnoviť systém naspäť na Windows 7 . Ked som sa cez "Tento počítač" dostal do ovládacieho panela a klikol na "Zálohovanie a obnova (Windows 7)" tak mam toto (vid. na prílohe) no a ked kliknem na napr. "Nastaviť zálohovanie" alebo " Vybrať inú zálohu, z ktorej sa majú obnoviť súbory" tak iba načítava anič neskočí takže sa neviem dostať ani do obnovy.
Prosim o pomoc.
Vopred Ďakujem
lukasSVK1
Používateľov profilový obrázok
Pein
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1760
Dátum registrácie: St 11. Sep, 2013, 09:20
Bydlisko: Žilina

Re: Windows 10 - Nefunknosť Štartu, Panelu Úloh, ...

Príspevok od používateľa Pein »

A po tom update aktivovany je ? Ak hej a nemas tam dolezite data, tak sprav cistu instalacku.
lukasSVK1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ut 11. Aug, 2015, 23:54
Bydlisko: Slovensko, Levice

Re: Windows 10 - Nefunknosť Štartu, Panelu Úloh, ...

Príspevok od používateľa lukasSVK1 »

Windows je Aktivovaný (ukazuje že je aktivovaný a je tam aj dajaký síce divný [ako keby trial] serial key ale ukazuje že je aktivovaný) no ale tú čistú inštalačku ako spraviť ? Cez ten nástroj stiahnuť to .iso ? A rozmýšlam že pojdem naspäť na Win 7 kedže drivery na Audio,GPU,Dosku, Ethernet a dalšie je všetko na WIn 7 tak neviem :/ Dôležité veci mám na druhom disku C:\ ma až tak nezajima len poradte mi či Win10 alebo Win 7 naspäť :/ A kebyže tak tú čistú inštalačku tedy ako spravím ?
A ešte jedna otázka : Nedá sa obnoviť naspät na Win7 nejako ?
lukasSVK1
lukasSVK1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ut 11. Aug, 2015, 23:54
Bydlisko: Slovensko, Levice

Re: Windows 10 - Nefunknosť Štartu, Panelu Úloh, ...

Príspevok od používateľa lukasSVK1 »

Skusil som príkaz v konzole "sfc /scannow" a vypísalo toto : (vid. obrazok)
lukasSVK1
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Windows 10 - Nefunknosť Štartu, Panelu Úloh, ...

Príspevok od používateľa faugusztin »

V nastaveniach windows je volba pre navrat do predch. systemu, z ktoreho si upgradoval :
http://www.pcadvisor.co.uk/how-to/windo ... y-3615606/
lukasSVK1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ut 11. Aug, 2015, 23:54
Bydlisko: Slovensko, Levice

Re: Windows 10 - Nefunknosť Štartu, Panelu Úloh, ...

Príspevok od používateľa lukasSVK1 »

Lenže problém je ako sa dostať do tých nastavený ked ja sa dostanem iba do ovladacieho panela . Ale do tichto nastaveni sa nedá dostať. Možná dá ale neviem ako . Kedže zo štartu to nedostanem tak som kusil toto (vid priloha) ale ani to len načítava zamrzne to a ptm nič tak ako ?
lukasSVK1
Používateľov profilový obrázok
CL4P-TP
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1137
Dátum registrácie: Ut 30. Dec, 2014, 15:56
Bydlisko: Kezmarok

Re: Windows 10 - Nefunknosť Štartu, Panelu Úloh, ...

Príspevok od používateľa CL4P-TP »

Podobný problém sa mi stal ked som kolegini tahal W10 Preview :-) Sice v mojom prípade notebook padol pri konci instalacky (overheating) , ale rovnako appky nesli ( edge , ani tento pc atd ... ) Pomohol reinstal winu a uz slo vsetko v pohodke.
CPU: i7 10700KF @stock Cooler: Arctic Freezer 34 Esports Duo MOBO: MSi MEG Z490i Unify RAM: 2x32GB HyperX Fury @ 3200 CL16 GPU: GAINWARD RTX 4070Ti Phoenix, SSD: 2x Samsung 970 Evo 1TB nvme HDD: 3TB WD Blue PSU: Corsair SF750 CASE: CoolerMaster NR200P MONITOR: AOC 34" CU34G2/BK, PERIF: Corsair K65 LUX RGB, Logi MX Master 3S AUDIO: Beyerdynamics DT990
lukasSVK1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ut 11. Aug, 2015, 23:54
Bydlisko: Slovensko, Levice

Re: Windows 10 - Nefunknosť Štartu, Panelu Úloh, ...

Príspevok od používateľa lukasSVK1 »

Chalani mám další problém ... Chcel som urobiť čistú inštaláciu . Stiahol som si cez ten nástroj .iso Windowsu no problém je ked si odomna pýta Product Key ... V kolonke "Vlastnosti Systému" mám dole napísaný Product Key ale on vyzerá takto "XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX" Ale mne tam chýba 5. Kolonka Product Keyu . Kedže na emaily mi neprišlo nič pretože som nikde email nezadával k mi nemal kde prísť Product key ... Mám ho iba vo "Vlastnostiach systému " ale chýba tam ešte jedna "XXXXX" takžd ani čistú inštaláciu nespravím lebo nelegálny nechcem
lukasSVK1
lukasSVK1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ut 11. Aug, 2015, 23:54
Bydlisko: Slovensko, Levice

Re: Windows 10 - Nefunknosť Štartu, Panelu Úloh, ...

Príspevok od používateľa lukasSVK1 »

Podarilo sa mi vbehnut do tych nastavení(Windows tlačítko + I) s obnovou na Win 7 ale ukazuje že súbory na obnovu predchodieho Windowsu boli odstránené takže obnova nič... Čistá inštalacia nemam spravny Product Key lebo chýba jedna 5 kolonka (XXXXX) A nelegalny nechcem tak neviem ako teraz :/
lukasSVK1
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Windows 10 - Nefunknosť Štartu, Panelu Úloh, ...

Príspevok od používateľa killswitch »

ak bol win10 uz raz aktivovany, tak ziaden kluc nepotrebujes. proste to nainstalujes, pripojis k internetu a on si to aktivuje sam ;)
lukasSVK1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ut 11. Aug, 2015, 23:54
Bydlisko: Slovensko, Levice

Re: Windows 10 - Nefunknosť Štartu, Panelu Úloh, ...

Príspevok od používateľa lukasSVK1 »

Dobre chalani takže som urobil čistú inštaláciu síce pýtalo Product Key ale dal som vynechať a ked som to spravil tak áno je aktivovaný a všetko šlape jak má :) Ďakujem vám za pomoc :) Ak budú mať kamaráti problémy doporučím im toto fórum kedže aktívny Administrátori a použivatelia ktorý vedia normalne odpovedať a netrvá to mesiac ako na niektorých iných fórach :) Tak ešte raz diki :) ;)
lukasSVK1
Relic77
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi 17. Júl, 2015, 12:09

Re: Windows 10 - Nefunknosť Štartu, Panelu Úloh, ...

Príspevok od používateľa Relic77 »

zdravim

Mne zase nefunguje po case restart a vypnutie windowsu daval som instalaciu z usb mam to teda zopakovat pomoze to?
Používateľov profilový obrázok
bassgenerator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1502
Dátum registrácie: So 30. Aug, 2008, 08:28
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Windows 10 - Nefunknosť Štartu, Panelu Úloh, ...

Príspevok od používateľa bassgenerator »

clean reinstal. pomoze
NB: Lenovo Thinkpad T570 win 10 pro x64
Mobil: Apple Iphone 13 pro Max gold 128 GB

Návrat na "Operačné Systémy"