Kúpa ultrabooku

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
eduardsv4
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ne 17. Apr, 2011, 23:41
Bydlisko: Snina

Kúpa ultrabooku

Príspevok od používateľa eduardsv4 »

zdravím, kamarát ma požiadal aby som mu pomohol s výberom nejakého ultrabooku na vysokú školu....využitie programovanie, filmy, videá, surfovanie po webe, no chcel by si zahrať aj nejaké hry, čiže by tam nechcel mať integrovanú grafickú kartu....detaily v hrách nie sú podstatné, môžu byť kľudne na low...poslal mi niečo takéto, tak ak by ste sa mohli vyjadriť k týmto ntb, prípadne odporučiť niečo iné do 1 000 €, bol by veľmi vďačný, za rady vopred ďakujem :)

https://www.alza.sk/lenovo-ideapad-flex ... 10.htm?o=6
https://www.alza.sk/lenovo-ideapad-flex ... 306338.htm

//ešte by som dodal že by bolo dobre postnúť to z nejakej stránky kde sa dá uplatniť študentská zľava cez ISIC
CPU: Ryzen 5 5600X + Noctua NH-U12S MB: ASUS TUF GAMING B550-PLUS GPU: ASUS ProArt GeForce RTX 4080 SUPER O16G RAM: G.SKILL 32GB DDR4 3600 MHz CL16 SSD: Samsung 970 EVO 1TB Zdroj: MSI MPG A1000G PCIE5 1000W Case: Fractal Design Meshify 2 Black TG Light Monitor: 4K 27" HP OMEN 27k 144Hz + FullHD 24.5" Acer Predator X25 360Hz Myš: Logitech PRO X Superlight + Logitech MX Vertical Klávesnica: Corsair K70 RGB MK.2 Low Profile + Logitech Ergo K860 Wireless Split Slúchadlá: Beyerdynamic DT 990 PRO (250 Ohm)
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Kúpa ultrabooku

Príspevok od používateľa spencer »

ak mám pravdu povedať lenovo ma švager a nesťažuje sa . ale ženska mala od nich ultrabook odišla jej asik doska a reklamaciu jej zamietli priamo z lenova že už sa v tom šparal niekto iný pritom to tak nebolo a noťas stale vizera ako nový . z reklamačky prišiel noťas opravený s posudkom že chybu neodstrania lebo už niekto iný otvaral kryt zariadenia tka neviem čo tam majú za bordel . pár dni na to odišiel uplne dala to znamemu teda robiť kamarátovi čo sa doma občas takto v tom rýpe a spravil jej to tak že ide iba na adapter a bateria že už pošla . jej skusenosť s ultrabookom za skoro 1000€ . samozrejme každy by vedel svoje vypravať aj dell a iné značky .
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1272
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Kúpa ultrabooku

Príspevok od používateľa geroswen »

Dellu nevadi, ked sa rypes v notebooku. Pytal som sa ich technika, ci stratim zaruku ak si vymenim procesor a povedal mi, ze pokial nebudem reklamovat ten procesor, ktory nie je od nich, tak im je to jedno. V tomto sa im proste nikto nevyrovna.

Moja prva skusenost s nimi bola taka, ze mi odisiel adapter k notebooku. V piatok vecer som im zavolal a v pondelok doobeda mi kurier priviezol novy. Stary adapter mam doteraz v sufliku a nikto od nich ho ani nevidel.

Druha skusenost bola taka, ze mi v notasi zacal po 3,5 roku rapkat vetrak. Typek na telefone sa ma opytal, ci nemam s notebookom aj nejaky iny problem, tak som len tak btw povedal, ze obcas nechce na prvy pokus nabootovat. Na druhy den prisiel technik a vymenil MB + cely chladic aj s vetrakom. Este v ten den som im volal, ze mi pri oprave spravil skrabanec na kryte displeja, trochu sa opeknovali ale na druhy den priniesol novy...

Na showroome v Alze maju konecne XPS 13, vyzera luxusne. :smutny:
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Používateľov profilový obrázok
Kknightley
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: Ut 04. Dec, 2012, 18:01
Bydlisko: BA

Re: Kúpa ultrabooku

Príspevok od používateľa Kknightley »

Ja som sa s TÝM XPS 13 od dellu hral na nedávnej IT konferencií, je to proste vymakané. Perfektné spracovanie, vyzerá to tak, ako by so m od notebooku nad 1000€ čakal. Kĺby na monitore držia pevne, nič nevŕzga, nepraská, neohýba sa ani pri otváraní jednou rukou za kraj... proste dokonalosť. Veľkosť obrazovky skoro ako 15 palec. Porovnával som vedľa seba klasický 13'' NB a potom tento XPS 13, vo veľkosti obrazovky je ZNAČNÝ ROZDIEL. Vyzerá to ako obrazovka s 15'' ak chce kamoš "prémiový kus vizuálu a kvalitný display", určite odporúčam.
Používateľov profilový obrázok
eduardsv4
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ne 17. Apr, 2011, 23:41
Bydlisko: Snina

Re: Kúpa ultrabooku

Príspevok od používateľa eduardsv4 »

XPS 13 mám ja a je vážne super, za svoj som dal 1300, a on je obmedzeny cenou do 1000€, aj to je maximum, lepšie by bolo niečo lacnejšie....a ako vravím, plánuje občas aj nejaké hry, čiže skôr by sa radšej priklonil k dedikovanej grafike
CPU: Ryzen 5 5600X + Noctua NH-U12S MB: ASUS TUF GAMING B550-PLUS GPU: ASUS ProArt GeForce RTX 4080 SUPER O16G RAM: G.SKILL 32GB DDR4 3600 MHz CL16 SSD: Samsung 970 EVO 1TB Zdroj: MSI MPG A1000G PCIE5 1000W Case: Fractal Design Meshify 2 Black TG Light Monitor: 4K 27" HP OMEN 27k 144Hz + FullHD 24.5" Acer Predator X25 360Hz Myš: Logitech PRO X Superlight + Logitech MX Vertical Klávesnica: Corsair K70 RGB MK.2 Low Profile + Logitech Ergo K860 Wireless Split Slúchadlá: Beyerdynamic DT 990 PRO (250 Ohm)

Návrat na "Nákupná poradňa"