Epson Stylus DX4450 - netlačí čiernu farbu

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
snakehead28
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 179
Dátum registrácie: Ut 06. Sep, 2011, 16:37
Bydlisko: Jamnického, Bratislava IV, 841 05, Slovensko

Epson Stylus DX4450 - netlačí čiernu farbu

Príspevok od používateľa snakehead28 »

Zdravím páni

mám už mnoho rokov tlačiareň Epson Stylus DX4450, ktorá má už naozaj mnoho rokov.

Používal som kedysi dávnejšie originálne cartridge od Epsonu, ale kvôli vyššej cene kupujem neoriginálne na alze.
napr. tento čierny: https://www.alza.sk/alza-za-epson-t0711 ... 291450.htm
Vždy som bol s nimi spokojný, ale v poslednej dobe mi začala tlačiareň vypisovať pri tychto neoriginalnych kusoch že su neni kompatibilne. Riešil som to hodne na internete a dozvedel som sa, že to tak robí epson aktualizaciou firmveru tlačiarne, tak aby znefunkčnil cartridge ktore nie su originalne (non genuine) a teda aby podporil predaj svojich (originalnych) náplni...Takto som už prišiel o zopár cartridgeov, ktore som nemohol použivať, tak teraz to riešim tak, že ked zapinam tlačiareň tak vypnem net nech sa mi tam ten firmvér neaktualizuje...hádam to pomôže.

No a včera som takto nainštaloval všetky 4 cartridge a išli v pohode. Len pri tlačení je problém. Farebné kazety (yellow, magenta, cyan) funguju dobre ale čierna mi netlačí... Najprv tlačilo ale zle...bolo veľa miesta prázndeho medzi textom. Nebolo to tak, že by boli volne miesta len horizontalne alebo vertikálne. Ja osobne som v tom nevidel nejaký vzor (že by to pravidelne každých pár cm vypadávalo).
Spustil som nozzle check, dokonca viackrát ale nepomohlo to vôbec. Teraz mi už čiernu prestalo tlačiť úplne.
Proste ked som tlačil papier kde bolo viacero farieb tak všetky vytlačilo okey ale čiernu vôbec. úplne, ale úplne čistý papier ostal.

Tak sa chcem spýtať chlapci, čo s tým ?

našiel som na internete taketo riešenie: http://www.applefritter.com/node/17681
ale to je zrejme myslené na to, keď tlačí prázdne strany asi vo všetkých farbách, nie len v čiernej.

Mám teda postupovať podla toho návodu, alebo by ste mi odporúčili iné riešenie ?


Ďakujem veľmi pekne :)
MB: MSI Z77A-GD55, CPU: Intel Core i5 3570K + Enermax ETS-T40-TB, RAM: Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 HyperX X2 Grey Series, GPU: MSI R7850 Twin Frozr 2GD5/OC, HDD: WESTERN DIGITAL Caviar Green 1500GB 64MB cache, ODD: ASUS DRW-24B5ST/BLK/B/AS čierna, Case:Fractal Design Core 3000, PSU: Corsair TX650M

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"