Wrap folie

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
shelby_nr
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 291
Dátum registrácie: Po 25. Aug, 2008, 16:37
Bydlisko: Nitra

Wrap folie

Príspevok od používateľa shelby_nr »

Zdravím all,
názov témy hovorí jasne...máte s tým niekto skúsenosti? Mám v pláne kúpiť priehľadnú fóliu, len neviem akého výrobcu a kde to kúpiť. Zatiaľ neplánujem polepiť celé auto, iba prednú časť a našiel som 3M VentureShield - kde to kúpiť?
Viete o nejakej dobrej firme v okoli NR, ktorá to robí dobre a používa kvalitný material?

Počul som aj o priehľadnej fólií na predné sklo (nie je ani vidieť, že tam je), ktorá má aj UV ochranu...viem, že na čelné sklo sa nesmie dávať fólia, ale po poslednej "skúsenosti" s kamienkom (2x za 3mes. a už ten 2. bol fest, že sa muselo meniť sklo) + ide zimná (kamienkova) sezóna. Dá sa to niekde kúpiť?
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Wrap folie

Príspevok od používateľa Snake »

Pokial si myslis ze ti folia zabrani prasknutiu celneho skla, si dobre naivny :), a o tej UV ochrane ani nehovorim, neni rovno pokovana?





.
Používateľov profilový obrázok
shelby_nr
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 291
Dátum registrácie: Po 25. Aug, 2008, 16:37
Bydlisko: Nitra

Re: Wrap folie

Príspevok od používateľa shelby_nr »

To my jasné, že to nezabráni prasknutiu alebo väčšiemu poškodeniu, ale malé kamienky=malinké prasklinky by to mohlo ustáť či?
Čo sa týka toho UV neviem no, ale počul som od známeho, ktorý si sadol do čierneho auta s nejakou foliou (priehľadnou) počas tohto leta a to auto vnútri nebolo tak rozhorúčené...a preto sa pýtam či s tým ma niekto skúsenosti.
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Wrap folie

Príspevok od používateľa shajek »

ou je keby nebolo znamych ... tak zrejme si zapol klimatizaciu ked mu nebolo tak teplo ... UV nema s tym nic spolocne aj keby chcelo
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Wrap folie

Príspevok od používateľa felipe25 »

ja som od znameho co predaval placebo tabletky na znizenie spotreby a potom na lepsiu vydrz oleja pocul, ze jeho znamy ktoremu predal tabletky do motora nemenil olej uz 150 000km :D :D asi tak
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Wrap folie

Príspevok od používateľa Reinok »

Áno existuje také niečo, aj firma v Malackách to polepuje, priehladnu foliu na lak auta, povacsine na nové vozy... čiže robí sa také, ale neviem o tom že by sa robilo na sklá.

Jediné čo pomáha teplu v aute sú čierne fólie, čo mám reálne odskúšané, na 2-3 autách.

Význam? Pozri keď ti na parkovisku niekto jebne s dverami do boku auta, ani supermanov oblek na aute by ti nepomohol, kedže ten kto to robí to dokáže robiť s takou chuťou, silou a razanciou, že ti zostane dobre že nie preliačina. A na predku auta, čo ja viem,teraz som si na auto dával na masku 60x10 cm fóliu, aby neťahalo v zime tolko chladneho vzduchu, kedze jakzdim v meste 1-2km trasy, a frajerka raz otočila BA, a už vidím stopy, takže...jak by vyzerala tá fólia po X týždňoch....asi nie moc pekne, Radšej by som auto nagebzil niečim ako je pikatek, raz za polroka, roka, cenovou skoro to isté, a voda a špina ti steká hneď dolu, a stačí ti umývať wapkou....
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7288
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Wrap folie

Príspevok od používateľa Papek »

Teplu v aute pomahaju jednak folie na zadnych oknach, to urobi celkom slusny ubytok. Dalsi upgrade je termoizolacne sklo, castokrat sa to da objednat ako priplatkova vybava. Hlavna vyhoda, ze na teba nepecie cez okna a nemas zeravy volant v lete. Ale neviem o tom, ze by sa to robilo ako dotatocna montaz, kedze na celne a predne bocne skla sa nesmie lepit ziadna folia, ani bezpecnostna.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"