Vypínanie PC

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
adoado2
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Po 14. Mar, 2011, 18:21
Bydlisko: Bratislava

Vypínanie PC

Príspevok od používateľa adoado2 »

Zdravim posledný mesiac, sa mi len tak nahodne vypne pc. Zatial co som poznamenal tak to byva len v idle rezime. Pozeral som event logy a tam pise len ze pocitac stratil nahle elektrinu a bol vypnuty, nic viac. Som na 99% presvedceny ze je problem v doske (ASUS MAXIMUS VII HERO). Co som cital tak viacero ludi ma rovnake problemy s touto doskou napr. ze sa pocitac nezapne instantne ale po par sekundach.
Viete mi poradit kde inde hladat chybu? :) Ide mi len o to aby som nedaval zbytocne dosku na RMA ak v nej chyba nebude. Dakujem za kazdu mudru radu. :good:
Intel Core i7-4790K + Noctua NH-D14 + ASUS STRIX GTX 980ti + ASUS MAXIMUS VII HERO + Kingston 16GB HyperX + Western Digital Caviar Black 2TB + Samsung 850 EVO 250GB + Corsair AX 750W 80+ Gold + NZXT H440 Special Edition
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5702
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Vypínanie PC

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Uf, to je dost malo indikatorov. Kamos mal problem podobny pri pretaktovani, ziaden BSOD len vypnutie, doska to tiez nezvladala.

Ak ti teda zdroj nepukne/nepraskne tak moze byt no taketo veci reklamovat vela stastia, hodia to do testovacej zostavy na pol hodinky a vratia ju ze OK :?

Tak ci tak by som pre istotu napojil iny zdroj a skusil, nikdy nevies.
Používateľov profilový obrázok
adoado2
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Po 14. Mar, 2011, 18:21
Bydlisko: Bratislava

Re: Vypínanie PC

Príspevok od používateľa adoado2 »

Jednoduska napísal:Uf, to je dost malo indikatorov. Kamos mal problem podobny pri pretaktovani, ziaden BSOD len vypnutie, doska to tiez nezvladala.

Ak ti teda zdroj nepukne/nepraskne tak moze byt no taketo veci reklamovat vela stastia, hodia to do testovacej zostavy na pol hodinky a vratia ju ze OK :?

Tak ci tak by som pre istotu napojil iny zdroj a skusil, nikdy nevies.
Takto este skusim viac upresnit. Ten pc pada nepravidelne niekedy to ide 3-7 dni pohode. Potom zase to padne 2x za deň. Cize je to fakt zaujimave... :) Skusim este nahodit novsi bios i ked je tam velmi mala sanca ze to fixne moj problem... :)
Intel Core i7-4790K + Noctua NH-D14 + ASUS STRIX GTX 980ti + ASUS MAXIMUS VII HERO + Kingston 16GB HyperX + Western Digital Caviar Black 2TB + Samsung 850 EVO 250GB + Corsair AX 750W 80+ Gold + NZXT H440 Special Edition
Používateľov profilový obrázok
nimh
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 626
Dátum registrácie: Ne 11. Apr, 2010, 12:03
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Vypínanie PC

Príspevok od používateľa nimh »

Flash BIOS na najnovsi. Na mojej A88X PRO sa to rovnako chovalo.
CPU: AMD APU A10-6800K RAM: 4x4GB Kingston HyperX Beast 2133MHz MB: ASUS A88X-PRO SSD: SAMSUNG 850 PRO 1TB, HDD: WD RED spolu 12TB VGA: ASUS R9270X-DC2T-2GD5 PIECKA: SAMSUNG MONITOR: PHILIPS model 234E5, OS: Windows 10 64bit, UPS: APC ES-700
Používateľov profilový obrázok
adoado2
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Po 14. Mar, 2011, 18:21
Bydlisko: Bratislava

Re: Vypínanie PC

Príspevok od používateľa adoado2 »

nimh napísal:Flash BIOS na najnovsi. Na mojej A88X PRO sa to rovnako chovalo.
Asi pred 5timi dnami som flashol bios na najnovsi a zatial ziaden crash len aby som to nezariekol :O ak to bude nadalej ficat budem spokojny :P
Intel Core i7-4790K + Noctua NH-D14 + ASUS STRIX GTX 980ti + ASUS MAXIMUS VII HERO + Kingston 16GB HyperX + Western Digital Caviar Black 2TB + Samsung 850 EVO 250GB + Corsair AX 750W 80+ Gold + NZXT H440 Special Edition
Používateľov profilový obrázok
nimh
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 626
Dátum registrácie: Ne 11. Apr, 2010, 12:03
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Vypínanie PC

Príspevok od používateľa nimh »

A este ktomu zapinaniu s omeskanim. Ak aj tebe to stvara tak offni kontrolu smart u hdd v biose. Potom bude nabiehat plinulejsie no teda nebude tam ta casova odluka od stlacenia knoflika po prve pipnutie.
CPU: AMD APU A10-6800K RAM: 4x4GB Kingston HyperX Beast 2133MHz MB: ASUS A88X-PRO SSD: SAMSUNG 850 PRO 1TB, HDD: WD RED spolu 12TB VGA: ASUS R9270X-DC2T-2GD5 PIECKA: SAMSUNG MONITOR: PHILIPS model 234E5, OS: Windows 10 64bit, UPS: APC ES-700

Návrat na "Hardware všeobecne"