IPTV (IMGP) a DD-WRT, resp. mikrotik

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

IPTV (IMGP) a DD-WRT, resp. mikrotik

Príspevok od používateľa Chris »

Ola,

kedze musim pouzivat od nova slusne povedane slovanet a ten ich skvely setobox, lenze moj DD-wrt router robi problemy.

Par hodin kym mi trvalo kym som nastavil VLANu s WAN na LAN port4 a tam povolil multicast, vsade inde je multicast bloknuty.
Avsak na wifine dostavam sialene 2000ms pingy a uz neviem ako to odstranit, len upgradnut build na novsi (mam z 2012).


btw. ako sa s tym pasuje mikrotik ?

Este som rozmyslal kupit managed switch a tam spravit VLANU a potom na to napojit router. To som asi moc zhyckany z cisco/hp switchov . :-(
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: IPTV (IMGP) a DD-WRT, resp. mikrotik

Príspevok od používateľa mp3turbo »

.
.
kludne ma vyzvi na kolaboraciu == jednu mikrotik dosticku ti poziciam a mozes maturovat. Sakra tusim to ma len jeden 100Mbit port a jednu wajrlesku, ale ak ti to staci, ozvi sa a dame rande.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: IPTV (IMGP) a DD-WRT, resp. mikrotik

Príspevok od používateľa Chris »

veru veru kofolu by sme uz konecne mohli dat. DIk za ponuku, ale mikrotik chcem nechat ako poslednu moznost, kedze nemaju 5Ghz support v tym lacnych krabickach.
Ako si to nastavoval na mirktotiku, resp. ako to fungovalo ?

Rozmyslam este skusit IGMP proxy, alebo upgradnut na OpenWRT. :? Niekto s tym skusenosti ?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: IPTV (IMGP) a DD-WRT, resp. mikrotik

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nenastavoval som toto, prave tu je problem. Preto to musis vyskusat sam. Mas ho u mna, kludne sa ozvi.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Siete"