Vase priemerne FUP? Antik aj ine (ak si viete pozriet)

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5704
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Vase priemerne FUP? Antik aj ine (ak si viete pozriet)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Inspiroval som sa temou kde vali napisal typkovi nech si pozrie ake mate FUP na http://fup.antik.sk/.

Ak to nie je nijako proti pravidlam (neviem preco by bolo), ake mate FUP za mesiac?

U mna download upload spolu 1157379.22 MB.

Cisto informativne, u mna doma 2ks aktivne PC (gaming, dow\up).

:bye:
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Vase priemerne FUP? Antik aj ine (ak si viete pozriet)

Príspevok od používateľa Leon »

Nikdy som to ani nekontroloval. Mám ADSL od telekomu, ten posledný program. 10/1 Mbps. Pamätám si, že v jednom mesiaci som toho stiahol už dosť a od cca 24teho som mal rýchlosť 128kbps :laugh: celý týždeň nočné mory. Keď som tam volal, že čo sa deje, tak až vtedy som sa dozvedel, že som prekročil 200GB FUPko.

Ale minulý mesiac sa napr nič nestalo :D

Obrázok
.
Používateľov profilový obrázok
Pein
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1760
Dátum registrácie: St 11. Sep, 2013, 09:20
Bydlisko: Žilina

Re: Vase priemerne FUP? Antik aj ine (ak si viete pozriet)

Príspevok od používateľa Pein »

Tcom, a FUP nemam :D mam "speci balicek" kedze som sa vyhrozil ze odchadzam do orangu tak ponukni toto..
Bezne mesacne 250-300GB a rychlost rovnaka...
Používateľov profilový obrázok
Matej.T
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1868
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2011, 22:09
Bydlisko: Piešťany/Brno

Re: Vase priemerne FUP? Antik aj ine (ak si viete pozriet)

Príspevok od používateľa Matej.T »

Orange (optika) má nejakú featuru na toto? :D Prípadne Merlin firmware? f
Osobne by som to videl, tak na 2-3TB/mesiac down + upload. Keď zabudnem vypať HTPC tak aj viac :hysterical:
Setup: 2x notebook + 1x herná mašina + 1x HTPC(Plex + Seed box) + 7 mobilných zariadení. HTPC beží iba počas Plex streamingu a počas toho ide seed.
 Macbook Pro 2.4/8/256 (Late 2013) + Samsung Galaxy S9 Midnight Black DUOS
Gaming: Intel i5 8600k | delid by Gabo |+ Barrow CPU block | EVGA GTX 1080 SC + EKWB nickel plated block | ASRock Z370 Extreme4 | Corsair Dominator 16GB DDR4 3200Mhz | Corsair RM650i | Fractal Design Define R6 TG | Samsung EVO 850 250GB | EK-DuraClear + EK D5+ EKWB PE 360 + EKWB XE 240 + LG 27GL850 + Corsair K70 RGB + Logitech G403
HTPC: Intel Xeon 1225v3 | MSI H87I | Crucial 8GB | Fractal Node 304 | Seasonic G Series 360
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Vase priemerne FUP? Antik aj ine (ak si viete pozriet)

Príspevok od používateľa newmi »

:facepalm: Viete vobec co je FUP?? Fair use policy, cize nieco ako zasady feroveho pouzivania. Nazov temy je total nezmysel. :rolleyes: Ked tak, tak tam ma byt kolko mesacne prenesiete dat Up+down.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Vase priemerne FUP? Antik aj ine (ak si viete pozriet)

Príspevok od používateľa Leon »

99 percent slovenska tu skratku ale používa tak ako to 100 percent prispievateľov tejto témy pochopilo (a bolo to myslené) ;)
.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11511
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Vase priemerne FUP? Antik aj ine (ak si viete pozriet)

Príspevok od používateľa Andre »

korex bezdrat, antena na streche, 20/5, bez FUP
raz som za tyzden stiahol 1TB
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Vase priemerne FUP? Antik aj ine (ak si viete pozriet)

Príspevok od používateľa newmi »

Leon napísal:99 percent Slovenska tu skratku ale používa tak ako to 100 percent prispievateľov tejto témy pochopilo (a bolo to myslené) ;)
tak 99% slovenska su s prepacenim idioti. Sa necudujem ze to tu tak potom vyzera. :rolleyes: ... btw, tu sme na IT fore, nie na azetku, tak hadam by bolo namieste pouzivat tie skraty spravne.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Vase priemerne FUP? Antik aj ine (ak si viete pozriet)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

mna by zaujimalo ktory vodca toto zacal a vobec ma nezaujima preco ho ostatni nasledovali [lebo to viem velmi dobre] :)
Skratka FUP predsa jednojednoznacne nieco znamena a vobec to nie je pocet stiahnutych alebo odoslanych gigabajtov.

Tak zacnite bojovat proti stadu. Najvyssi cas ked je vas len slabych 99% Slovenska.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Vase priemerne FUP? Antik aj ine (ak si viete pozriet)

Príspevok od používateľa Leon »

Ja napr viem čo to normálne znamená (a aj som hneď vedel ako to jednuduska myslí),... ale ešte som fakt nikdy nikoho nepočul, aby sa spýtal inak než "aký máš FUP" a myslel tým down+upload. Už je to tak proste zaužívané.
.
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Vase priemerne FUP? Antik aj ine (ak si viete pozriet)

Príspevok od používateľa mirjak »

...u nas to veru nie je zauzivane. FUP nemam (UPC)
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Vase priemerne FUP? Antik aj ine (ak si viete pozriet)

Príspevok od používateľa felipe25 »

SPOLU 215623.88 MB 132695.08 MB 348318.96 MB (len vsetky verzie windowsu co som potahal za posledny mesiac mali 50gb :D)

No, sice mate s tym FUP pravdu, lenze stranka fup.antik.sk vznikla este davno, ked bol net obmedzeny pomerom 5GB/2dni. Kto stiahol viac, tak pykal spomalenim netu na myslim 7dni. Cez tu stranku si to vedel kontrolovat.

Ked FUP na optike zrusili, ta stranke ostala ako "kontrola" stiahnuti, prip. napr. ci niekto nechodi na net cez vas router /ked nesom doma:D/. Takze nazov stranky ostal, ale samotny zmysel FUP zmizol, no kontrola dat tam stale svieti. :)

Jednoduska, necakal som, ze niekto moze mat este pomaly 4nasobok mojho trafficu. A to som torrenty obmedzil, po nedavnom vaznom liste o pravnom postihu z USA /sice neprisiel mne, ale nepotrebujem aby chodil/ :D kvoli pouzivaniu torrentov. Taham iba z uloz.to, a po januari neviem ci vobec daco budem tahat, kedze trestne bude uz aj tahanie pre osobnu potrebu (prip. zalozne kopie)
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Hexaris

Re: Vase priemerne FUP? Antik aj ine (ak si viete pozriet)

Príspevok od používateľa Hexaris »

Ked sme zacinali na 128kbps tak to malo valny vyznam, nepocitam analog 56k, isdn som preskocil. Dnes je to skorej prezitok.

Hned mam slzu v oku, M0n0wall, mikrotik 2.x, brilan, wrap ...
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Vase priemerne FUP? Antik aj ine (ak si viete pozriet)

Príspevok od používateľa valistar »

Jednoduska napísal:Inspiroval som sa temou kde vali napisal typkovi nech si pozrie ake mate FUP na http://fup.antik.sk/.

Ak to nie je nijako proti pravidlam (neviem preco by bolo), ake mate FUP za mesiac? :
Rad som inspiroval :)
Posledny mesiac priemer 700GB spolu (4 PC + home server), trochu prekvapili tie cisla ale fhd streamy, a vela youtubu (ked je 4k tak v 4k) + skoro stale beziaci spotify asi spravia dost. Felipe z ulozto by som povedal ze je 'nebezpecnejsie' tahat, hlavne na slovensku - ale toto nie je tema na to tak to nerozoberajme. Vacsina mojho internetoveho trafficu ide cez sifrovane vpn, takze asi tak :). Vela z tych dat je aj upload lebo sumerna 80/80 optika uploaduje co hrdlo raci :laugh:
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5704
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Vase priemerne FUP? Antik aj ine (ak si viete pozriet)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ja by som sa chcel velmi ospravedlnit panom ktorym nespravne pouzitie skratky FUP prinieslo krusne chvile do inak pekneho dna, nebude sa to opakovat :-D Kludne to nahlaste alebo poproste o zmenu topicu, mne to je uprimne jedno.

Valistar som rad ze si pridal svoje cisla lebo som si to pozrel so spolubyvajucim a trochu vela nam to prislo tak neisme jedini heh. To ze VPN tunel pouzivam iba v praci doma na to serem tak snad nebudem nuteny to spravit pre vlastnu bezpecnost :-)

Sranda no, takze stale moj mikrotik vedie v pocte prevedenych MB? :D 1157379.22 MB

Návrat na "Siete"