Samsung Galaxy S6 vs zbytok sveta

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Samsung Galaxy S6 vs zbytok sveta

Príspevok od používateľa Chris »

Kedze sa blizi koniec roka a novy fone som odkladal, lenze je uz na case upgradnut.

Galaxy S6 mi v podstate vyhovuje, hlavne mi ide o sviznost systemu, max 5,5", ideal 5-5,2" LCD, vydrz baterie a dobry fotak.

Na tej urovni som si pozeral LG G4, lenze je velky a v recenziach baterka vydrzala kratsie ako v S6.

Cize nieco co ma porovnatelny fotak, da sa kupit nove, jazdene/zanovne do 400e ?

Lb mam pocit, ze S6 bude mat malu vydrz baterie. Pripadne Oneplus X, resp. Nexus 5X ? Len tam sa obavam toho fotaku... :?

dik
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Samsung Galaxy S6 vs zbytok sveta

Príspevok od používateľa Leon »

Nič lepšie bohužiaľ nieje. G4 robí tiež pekné fotky, ale je to už veľké. Nové Xperie majú problémi s foto čipmi a fotia ešte horšie. HTC sú už 3 roky strašné hovná (čo sa týka vlajkový lodí).

S6 je momentálne najlepší android fotomobil súčasnosti. S výdržou sú na tom ostatné vlajkové cca podobne. Lepšie je natom momentálne iPhone 6S Plus, má vynikajúci výdrž a vraj je to naj fotomobil súčasnosti ale ten už je dvojnásobne cez rozpočet :D Ja čakám na S7 a S7 Edge. Predstavené by mali byť vraj o mesiac a pol.
.
Používateľov profilový obrázok
Bird
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 15. Aug, 2009, 22:39
Bydlisko: TO

Re: Samsung Galaxy S6 vs zbytok sveta

Príspevok od používateľa Bird »

pozri túto tému http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... 9&t=110310
postol som tam video toho ako úžasne funguje multitasking na S6 vs G4.
len aby si mal predstavu.
MacBook Pro 13 (2016) + iPhone 12 mini
PS5 Slim
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Samsung Galaxy S6 vs zbytok sveta

Príspevok od používateľa Leon »

hej to video som videl. Tak ale zase meniť S6 za G4 nieje veľmi najlogickejšie :D
.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Samsung Galaxy S6 vs zbytok sveta

Príspevok od používateľa Chris »

len S7 v case uvedenia bude mat cenu zase 700-800e a zase cakat 1/4 roka kym to dorazi k nam a sa ustalia ceny :(

iphone 6S Plus, paradoxne bol o dost rychlejsi ako klasicka 6S, nejaky rozdiel v HW asi ? Ale kedze je velkostne mimo aj cenovo, tak som neriesil.

Zhruba som obehol vsetky fony, pocas "nakupov" , Z5 mala trochu slabsi fotak a este Hnujviii P9 ci P8 ?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Samsung Galaxy S6 vs zbytok sveta

Príspevok od používateľa Leon »

No mal by byť lacnejší, kvôli výrobcom z Číny a ich cenovej politike, ale i tak to nebude do tej cenovky asi http://www.phonearena.com/news/The-Sams ... ch_id75440

... P9 ešte len bude predstavený, a P8,.. no, tak rozhodni sa sám podľa videa :) tá optická stabilizácia veľmi teda nejak nefunguje :D

Naposledy upravil/-a Leon v St 09. Dec, 2015, 22:34, upravené celkom 2 krát.
.
Používateľov profilový obrázok
red98
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 642
Dátum registrácie: Ne 19. Júl, 2009, 22:50

Re: Samsung Galaxy S6 vs zbytok sveta

Príspevok od používateľa red98 »

Nerozumiem tomu.

Ty vlastnis samsung galaxy s6 a hladas upgrade???
Argumentum ad hominem (lat.) je argument, ktorým sa diskutujúci snaží vyvrátiť oponentovo tvrdenie poukazovaním na oponentove skutočné či domnelé nedostatky. Snaží sa previesť dialóg od diskusie o probléme samotnom k diskusii o mravnej či inej oponentovej integrite.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Samsung Galaxy S6 vs zbytok sveta

Príspevok od používateľa Chris »

s4 GPE a rozmyslam nad upgradom na S6, ale mam obavy z baterie :-)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
red98
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 642
Dátum registrácie: Ne 19. Júl, 2009, 22:50

Re: Samsung Galaxy S6 vs zbytok sveta

Príspevok od používateľa red98 »

G4 je taka "opozicia" voci S6:

- G4 ma IPS displej (realnejsie farby) oproti super- amoledu u S6 (presaturovane farby)
- G4 podporuje SD karty- S6 nie
- G4 ma vymenitelnu bateriu (a silnejsiu) - S6 nie
- G4 ma dlhsiu vydrz na jedno nabitie
- G4 je z plastu (je preukazatelne odolnejsia proti padom)- S6 ma vpredu a vzadu sklo, po obvode kov
- G4 je subjektivne skaredsia ako S6 (G4 vyzera "obycajne", S6 elegantne)
- G4 je o cca 100 eur lacnejsia ako S6
- G4 nema TW- i ked samsung trochu TW vylepsil, stale to nie je ono
Argumentum ad hominem (lat.) je argument, ktorým sa diskutujúci snaží vyvrátiť oponentovo tvrdenie poukazovaním na oponentove skutočné či domnelé nedostatky. Snaží sa previesť dialóg od diskusie o probléme samotnom k diskusii o mravnej či inej oponentovej integrite.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Samsung Galaxy S6 vs zbytok sveta

Príspevok od používateľa Leon »

G4 ani náhodou nemá lepšiu výdrž :D Tu máš ako sú na tom jednotlivé vlajkové s výdržou. Testy robí GSMAreny a podľa mňa sú najobjektívnejšie zo všetkých zahraničných webov. Prebiehajú tak, že každý deň sú na smartphone 1 hodinu na nete, 1hodinu prehrávajú video a 1 hodinu sa telefonuje. Tu je tabuľka a môžeš si to prispôsobiť podľa seba http://www.gsmarena.com/battery-test.php3

Keď sa bojíš výdrže a nevadí ti troška horší dizajn S6 active, tak ten má momentálne najlepšiu výdrž spomedzi smartphonov. Má dokonca aj IP68 certifikáciu.

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
.
Používateľov profilový obrázok
red98
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 642
Dátum registrácie: Ne 19. Júl, 2009, 22:50

Re: Samsung Galaxy S6 vs zbytok sveta

Príspevok od používateľa red98 »

No, nechcem sa s nikym hadat, ale myslim si, ze ta tabulka je zla:

"The brightness of the phones' displays is set to 50% and we use a Wireless N router placed a few meters away to get full connectivity bars.

In our video playback test we measure how long it takes for a device to run its fully charged battery down to 10%, while looping a standard-definition video. We stop at 10% since most devices shut their video players at this point. The display is again set to 50%, and all radios on the device are switched off (Airplane mode)."

- Metodika merania vytvara taky rozptyl, ze az... Logicke, avsak nerealne podmienky.


http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.ph ... #p10964285

http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.ph ... #p10964272
Argumentum ad hominem (lat.) je argument, ktorým sa diskutujúci snaží vyvrátiť oponentovo tvrdenie poukazovaním na oponentove skutočné či domnelé nedostatky. Snaží sa previesť dialóg od diskusie o probléme samotnom k diskusii o mravnej či inej oponentovej integrite.
Používateľov profilový obrázok
seep
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 538
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Rakusko

Re: Samsung Galaxy S6 vs zbytok sveta

Príspevok od používateľa seep »

Ja by som bral Sony Z3 :), ten bude najlacnejsi ale slabsie fotky. Ked nie, tak S6.
Pc: Ryzen 5 7600 + Noctua U12A, Gigabyte B650M GAMING X AX, Kingston FURY 32 GB KIT DDR5 6 000 MHz CL32 Renegade, Nvidia RTX 4080 Super FE, SSD Samsung 960 EVO 1TB, Inter-Tech IM-1 Pocket + Asus LOKI 1000W + Gigabyte M28U, Win 11, CZC Trickstster, Keychron Q1Pro, FiiO E07K Andes + BOSE QC35 / Shure SRH 840 / Philips Fidelio X2HR / Sennheiser IE 80 + Qnap 251 - 8G
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Samsung Galaxy S6 vs zbytok sveta

Príspevok od používateľa Chris »

tak S6 Active vyzera paradne, aj co sa tyka parametrov, ale neda sa kupit ani u nas ani v AT (nikto nepredava) a odporucana cena podla gsmareny je 550e.

@Peto: Xperiu Z3 ma manageris a zasekava sa mu a uz aj vybehovy model. To skor Xperiu Z5, ktora ma ovela lepsi fotak aj baterku, len ta cena :( .


Pripadne Motorla X play, len to je uz 5,5" ale parametrovo aj cenovo vyhovuje, len asi fotak nebude na urovni s6.
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Samsung Galaxy S6 vs zbytok sveta

Príspevok od používateľa Leon »

Len zo zvedavosti, už si niečo vybral? :P
.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Samsung Galaxy S6 vs zbytok sveta

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ja teraz cakam kym sa neobjavi Lenovo Vibe X3 niekde inde nez v Alze (lebo Alza by mi to asi dorucila niekedy vo februari :D ), za 450 euro to vyzera na celkom slusny dualsim.

Návrat na "Nákupná poradňa"