Režim spánku - ako to funguje?

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
cobr4in
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 438
Dátum registrácie: St 04. Apr, 2012, 18:00

Režim spánku - ako to funguje?

Príspevok od používateľa cobr4in »

Čau,

vie niekto prosím, ako funguje režim spánku, konkrétne vo Windows 10? Hlavne by ma zaujímala voľba automatického prechodu po určitom, navolenom čase:
- prepne do režimu spánku aj pri sťahovaní, či už cez prehliadač (Google Chrome) alebo cez nejaký download manager?
- alebo pri sťahovaní alebo aj inštalovaní z Windows update?
- prípadne pri inštalovaní nejakého programu?
- kopírovaní súborov?
- skenovaní antivírusovým programom?

Jedná sa mi o desktop, ale zaujíma ma aj notebook:
- v podstate všetky vyššie menované možnosti, ale za predpokladu, že režim spánku je nastavený tak, že notebook sa do neho prepne po zavretí krytu a je ten kryt zavriem?

Dík.
Spoiler: ukázať
ASUS Z170-A
Intel Core i7-6700K
Noctua NH-D15
Kingston HyperX Fury Black Series 16GB 2133MHz
Samsung 850 EVO 500GB
Western Digital Red 3T
EVGA SuperNOVA 750 G2 750W
Fractal Design R5
Dr.80
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 411
Dátum registrácie: Št 20. Dec, 2012, 19:26
Bydlisko: Bratislava- Ružinov

Re: Režim spánku - ako to funguje?

Príspevok od používateľa Dr.80 »

toto ma vzdy nahnevalo ked som cerstvo preinstaloval windows a dal stahovat nejake objemne hry :D odisiel som a o par hodin som prisiel s myslienkou ze hru mam stiahnutu a kukol som na pc ktory bol vypnuty :D takze podla mna rezim spanku funguje rovnako a to tak ze si pocas tohoto rezimu nic nestiahnes :)
Spoiler: ukázať
CPU R7 5800x3D GPU Inno3D RTX 4080 iChill X3 16GB Mobo Asrock X470 K4 gaming Ram Crucial Ballistix 4x8GB 3200mhz CL16 SSD Crucial P5 1TB, P2 1TB PSU EVGA SuperNOVA 750 P6 Bedňa Fractal Torrent Compact white Headset Truthear Hexa + Kinera Leyding Interface Focusrite Scarlett Solo 3rd Gen Mic Samson Q2U Monitor 34" Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor Mobil Poco F3 white
Steam http://steamcommunity.com/id/dr80103
Používateľov profilový obrázok
DankoPR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 07. Feb, 2013, 20:25
Bydlisko: TN

Re: Režim spánku - ako to funguje?

Príspevok od používateľa DankoPR »

Určite sa uspí, stalo sa mi pár krát vo firme, že som dával vypnúť PC a zatvoril som kryt, on sa uspal a keď som ho zobudil, vypol sa :D

Návrat na "Operačné Systémy"