klavesnica - styl ala Ultrax od Logitech

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
srebalat
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1494
Dátum registrácie: Št 10. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Štrba (33)

klavesnica - styl ala Ultrax od Logitech

Príspevok od používateľa srebalat »

zdravim, vzdy som bol spokojny s klavesnicou Logitech UltraX Media, tusim som prestriedal uz dve alebo asi uz aj tretiu mam, vydrzi strasne dlho, vzdy az dovtedy kym ju niecim neolejem :-D , pouzivam ju uz asi 10rokov minimalne a pozeram ze uz bohuzial sa prestala vyrabat..

takze by som potreboval poradit nejaku podobnu(nizky zdvih, tichu, kvalitne spracovanie, atd).. citam ze momentalne su hitom mechanicke klavesnice, ale neviem ci sa mi chce davat za klavesnicu 100-200€ , aj ked som nasiel nejaku Cinu kolo 30€ , konkretne R8 gamer KB1818 , ale nejak sa mi "nezamluva"

cena dajme tomu 20-40€ , co teraz take schopne leti lebo v tom nejak nemam akosi prehlad kedze odvzdy som bol spokojny s jednou a prestali ju vyrabat :rolleyes:
Desktop: Intel Core i5 11400F - CoolerMaster Hyper 212+ GIGABYTE B560M AORUS PRO AX Asus ROG Strix RX6650XT 8GB ADATA XPG 512GB + 2TB WD Green 16GB ADATA XPG GAMMIX D30 3200MHz CL16 SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W V2 SilentiumPC Regnum RG4TF Frosty White TG LENOVO G32QC-10 Logitech Z-4e Logitech MX Keys + Razer Deathadder V2 Mini + SteelPad QCK mini
LAN NB: Asus XDAB AMD Athlon X2 Dual-Core QL-65 2,1GHz ATI Radeon HD 4570 512MB 32gb SSD 4GB DDR2 Razer Krait + SteelPad QCK mini
Mobile: Iphone 12 mini 128gb + Iphone 8 64gb + iPad 2021 64gb + Apple Watch 7 45mm
TV: LG OLED48A1
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: klavesnica - styl ala Ultrax od Logitech

Príspevok od používateľa faugusztin »

Mechanicke za 30 euro neexistuju. Minimom su ~70 euro, aj to len ked su v akcii.

Co sa tyka UltraX, perfektna nahrada neexistuje. Azda najblizsie je https://www.alza.sk/fujitsu-kb900-cierna-d224846.htm , ale stale nie je taka ticha ako UltraX.
Používateľov profilový obrázok
Ľubo
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 793
Dátum registrácie: Po 13. Máj, 2013, 21:45
Bydlisko: Žilina

Re: klavesnica - styl ala Ultrax od Logitech

Príspevok od používateľa Ľubo »

Cherry Stream 3.0, perfektna :)
Veci je dobré robiť buď poriadne alebo vôbec.
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4155
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: klavesnica - styl ala Ultrax od Logitech

Príspevok od používateľa castelL »

Friezza
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Pi 03. Apr, 2015, 18:31

Re: klavesnica - styl ala Ultrax od Logitech

Príspevok od používateľa Friezza »

ak by si chcel vyskúšať tú mechanickú klávesnicu tak odporúčam: http://www.k24.sk/product/272063/CALIFO ... T_REX.html

Je to mechanická klávesnica so spínačmi Kailh Blue čo je dobrá kópia Cherry MX Blue
ďalej má modré podsvietenie s 5 módmi a 4 úrovňami podsvietenia,
má multimediálne klávesi a protišmykový spodok.

Za cenu 53 eur asi najlepšia možnosť.
Naposledy upravil/-a Friezza v Ne 17. Jan, 2016, 17:45, upravené celkom 1 krát.
Joey35
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: St 17. Dec, 2008, 23:36
Bydlisko: Bardejov

Re: klavesnica - styl ala Ultrax od Logitech

Príspevok od používateľa Joey35 »

sorry, ze sa votriem do temy ale tiez hladam v tejto cenovej hladine klavesnicu, hlavne tichu a podsvietenu, lebo v noci nevidim ani prd na nej a padla mi do oka ta co tu postol CastelL, mozes k nej nieco viac napisat: Cital som na heureke recenziu, ze vraj je hlucny medzernik, je to pravda?
PC: MB: ASROCK B450M Pro4 CPU: AMD RYZEN 5 3600 CPU FAN: SilentiumPC Fera 3 GPU: Manli RTX 3070 Gallardo 8GB GDDR6 SSD: ADATA XPG GAMMIX S11 Pro 1TB RAM: G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz CL16 Gaming series Aegis PSU: SilentiumPC Vero M2 Bronze 600 W Case: SilentiumPC Signum SG1M TG MONITOR: 32" AOC CQ32G1 + 27" BENQ GW2760
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4155
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: klavesnica - styl ala Ultrax od Logitech

Príspevok od používateľa castelL »

Medzerník nieje hlučný. Najhlučnejšia klávesa u mňa je Enter. Inak je relatívne fakt tichá a aj medzerník nieje problém, čo sa týka hluku. Menšie mínus považujem slabšie podsvietenie pri bočných klávesách, ale to mi nevadí, keďže týmito "neduhami" trpí 90% klávesníc do 100 €. Myslím, že sa dá bez problémov kúpiť do 35-38 € aj s dopravou. Layout je Český. Pri EN by sa dalo vyberať lepšie, ale mal som jednu klávesnicu a niekedy som mal proste problém správne naťukať niektoré písmená a otravovalo ma to postupne viac a viac. Možnosť jednoducho ovládať zvuk, aj farbu a intenzitu podsvietenia. Materiál klávesnice je super, zatiaľ žiadne otlačky, nič. Odporúčam si pozrieť recenzie na Youtube, je ich tam desiatky, prešiel som viac menej väčšinu pred kúpu a konečne som dostal, čo som chcel.

Návrat na "Nákupná poradňa"