Kontrola Užívatelov v Sieti

Všetko o programoch, problémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
ganjik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Št 24. Jan, 2013, 22:11
Bydlisko: BA

Kontrola Užívatelov v Sieti

Príspevok od používateľa ganjik »

Zdravím , chcel by som sa informatívne spýtať či je soft ma kontrolu a prípadné Vypnute/zapnutie užívatela v sieti. Vysvetlenie :
Máme spojene dva domy a sused má MODEM s Routerom D-Link od Tcomu my sme k nemu pripojeny káblom na Router TP-Link u suseda sú pripojene nejake zariadenia cez WIFI a 3 DHCP a tu u nás 1 PC káblom ostatné cez Wi-Fi.
Problém: Zistit kolko ktoré zariadenie tahá net a poprípade vypnut/zapnúť a celkovo kontrola nad všetkými zariadeniami v Administrácií MODEMU vidím kto je pripojený aj šetko ale nevidím kolko ťahá a nedá sa to Filtrovať.

Prečo ?

Sused zapne torrent a ide preč na pol dna, a ja mám potom ping 200-300cca, proste len nachvilu mu stopnut net a zapnut. Existuje také dačo. Alebo poradili by ste FW do modemu nejaky Custom čo to dokáže ?

Vdaka
Procesor: Intel Core i5-760 3.00GHz
Graphic Card: NVIDIAGeForce MSI N560GTX-448 Twin Frozr III Power Edition/OC
Ram: A-DATA DDR3 3x2GB 1333MHz Gamer Kit Mouse: Logitech MX518 Mousepad: Razer Goliathus
Keyboard: Logitech G105 Headset: Creative Sound Blaster Tactic3D Sigma
Monitor: 24" Samsung SyncMaster T240HD 1920 x 1200 OS: Windows 10 Pro x64
Sugyi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Št 24. Nov, 2011, 15:17

Re: Kontrola Užívatelov v Sieti

Príspevok od používateľa Sugyi »

Serus,
to sa na zdielani viete dohodnut, ale ze si obmedzi torrent klienta na tom uz nie? Je to najjednoduchsie asi (riesit rychlost download/upload, pocet pripojeni). Pocet pripojeni je dolezity lebo kopec routerov/modemov ich nezvlada vela. Teoreticky by si mohol vidiet vytazenost tych zariadeni ked taha. Nejake yakladne QoS by mohlo byt integrovany, na to by si sa mohol pozriet tiez.

Keby to neslo touto cestou, tak sa pozri ci pojde nainstalovat openwrt alebo dd-wrt na router. Nenapisal si nam sem typ. Po kratkom googlovani mi vyhodilo, ze by sa tam nejaky shaping dal poriesit potom vid
https://wiki.openwrt.org/doc/howto/pack ... .scheduler

Keby to neslo ani takto, tak by sa mohlo ist do vymeny routera. Odporucal by som nejaky Mikrotik, ktory je celkom schopny a ide to pekne v nom nastavit, vid
http://hanz.airbase.cz/it/jednoduche-om ... oad-queue/

PS: Teoreticky keby vytazovalo moc len modem a router zvlada, tak skusit vytacat spojenie priamo routerom a modem pouzit naozaj len ako modem a neprekladat na nom.

Návrat na "Programy a problémy s nimi"