Spomaleny notebook s Win10

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2738
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Spomaleny notebook s Win10

Príspevok od používateľa lepermessiah »

Caute,

zene sa neskutocne sam od seba spomalil notebook. predchadzali tomu:
- optimalizovanie SSD cez Intel SSD Toolbox,
- odinstalovanie Comodo Internet Security (aj ked nie velmi uspesne, musel som este rucne odstranit zvysky a odinstalovat jeho ovladac na sietovych kartach),
- aktualizacia Google Chrome z 47 na 48 (pricom sa presunulo exe z AppData do ProgramFiles)

system uz bol s 1511 updatom, bez problemov vsetko, ked sa to cele spomalilo skusil som system restore, co iba zhorsilo situaciu, kedze zacal blbnut Comodo, ze nieje dobre nainstalovany, tak som ho znovu nainstaloval odinstaloval a zas som musel ovladac rucne odinstalovat a spravilo to bordel v aktualizaciach a verziach programov

notebook bezal 10h na memteste bez chyby, skusil som zatazovy test CPU (T9300), autodiagnostiku integrovanu v biose (Dell XPS M1330), SSDLife hlasi 100% (Intel 320 160GB - zapisane 3.98TB). Ubuntu som skusil z USB a slo to celkom svizne vramci moznosti

neda sa na tom normalne pracovat, hocijaky browser s webkitom nacitava stranky aj 10 minut, Firefox niektore aj za minutu. Nastavenia systemu sa otvaraju asi 20 sekund, rovnako tak start a vyber wifi siete obcas aj 10 sekund

co som pozeral ProcessExplorer, tak casto zerie svchost okolo 40-50% CPU (ale to bezi na 600MHz), su pod nim sluzby ako WinUpdate, Geolocation, IP sluzby a pod.

sfc /scannow a dism bez uspechu, co by sa s tym dalo este robit bez toho aby som musel nanovo instalovat OS ? Je to upgrade z Win7 a hlavne Office 2010 by sa mi uz neaktivoval, rovnako ako aj dalsie aplikacie (po upgrade neboli ziadne problemy okrem ovladaca grafiky a ubehlo uz asi 6 tyzdnov od upgradu ..)

dik za rady, ak som na nieco zabudol, pytajte sa, doplnim :good:
Spoiler: ukázať
[NAS]: Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]: Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[Home]
[LCD]: Dell U4025QW
[Peripherals]: Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[LCD]: Dell U4320Q
[Peripherals]: Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
aceventura321
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 28. Sep, 2015, 22:26

Re: Spomaleny notebook s Win10

Príspevok od používateľa aceventura321 »

Mal som takyto problem, u mna vsetko vyriesil Magician pre SSD Samsung, nepises nakolko je vytazeny disk, ale mne to spravilo rozdiel taky, ze predym notebook bol nepouzitelny [ten soft som instaloval 4hodiny!!!], teraz startuje za 2 sekundy...

Este moze byt, ze sa ti potentoval win update, najdi na googli ako vymazat cache alebo co to ma win odlozene, mne sa raz sekol a potom sa stale pustal neuspesne a zahlocoval system [podla mna sa ti stalo toto].

Takisto to moze byt aj ten antivirak, mal som raz od novoty nainstalovany daky a ten tiez robil pc nepouzitelny, skus kuknut co presne ti vytazuje system a to riesit.

Moc som asi nepomohol, ak by som mal stavit na jednu vec tak ten win update .
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2738
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Spomaleny notebook s Win10

Príspevok od používateľa lepermessiah »

Tak teda nahodou som s notebookom skusal ako sa chova v roznych profiloch a zistil som ze na baterke ide normalne, na kabli blbne, pozrel som v BIOSe na informaciu o adapteri - neznamy adapter, v systeme som sa k tomu nakoniec dopracoval tiez, takze asi odisiel adapter, sice som na nom nameral normalnych 19V ale zjavne odisiel rezistor v konektore ktory dava info o "OEM 65W", takze notebook ide v obmedzenom rezime + nenabija, iba sa udrziava zapnuty (co je blbe, baterku mam teraz na 0% :D ). zatial som to obisiel pomocou RMClock a notebook slape ako ma, ale trafo je asi zrele na vymenu, aj tak v nom nieco hrka, sluzilo skoro 8 rokov no :red:
Spoiler: ukázať
[NAS]: Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]: Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[Home]
[LCD]: Dell U4025QW
[Peripherals]: Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[LCD]: Dell U4320Q
[Peripherals]: Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
DankoPR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 07. Feb, 2013, 20:25
Bydlisko: TN

Re: Spomaleny notebook s Win10

Príspevok od používateľa DankoPR »

hej hej presne tak.. :good:

čo sa tyka toho mojho držania, aby som ti odpovedal, tak hej držím fingertip grip štylom :)

Návrat na "Operačné Systémy"