EXCEL zvyraznienie nizsej hodnoty farbou

Všetko o programoch, problémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12328
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

EXCEL zvyraznienie nizsej hodnoty farbou

Príspevok od používateľa HellAngel »

Ahojte, robim jednu tabulku, kde porovnavam ceny. Je tam priemer, navysenie v eurach, v percentach, ale chcel by som este jednu funkciu, aby z dajme tomu 3 vyhodnocovanych hodnot v riadku, podfarbilo tu najnizsiu hodnotu ( v mojom pripade cenu) na zeleno a tym upozornilo na najlacnejsieho dodavatela. POuzivam excel 2016

dakujem za radu
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: EXCEL zvyraznienie nizsej hodnoty farbou

Príspevok od používateľa valistar »

https://support.office.com/en-us/articl ... f58bb42844

Select the range of cells, the table, or the whole sheet that you want to apply conditional formatting to.
On the Home tab, click Conditional Formatting.
Point to Highlight Cells Rules or Top/Bottom Rules
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12328
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: EXCEL zvyraznienie nizsej hodnoty farbou

Príspevok od používateľa HellAngel »

super pomohlo, akruat mam problem.

mam cca 400 riadkov tovaru, 3 roznych dodavatelov, takze 3 stpce cien. Ano za boha sa mi nedari upravit format tak, ze kazdy riadok porovnava zvlast stlpce. Neviem ci to spravne pisem. Nastravim format na 1 riadok. DO vyberu dam z 1 riadku 3 ceny. Pekne mi to urobit, ze najvyzsia cena je cervena, stredna zlta a najnizsia zelena. Ale skopirovat tento format buniek tak, aby porovnanie robilo prekazdy riadok zvlast mi nejde. Ked dam skopirovat format pre ostatne bunky, tak vo vysledku porovnava vsetky hodnoty v stlpcoch.
Funguje to, iba ak pre kazdy riadok manualne nastavim toto formatovanie. CO je ale hodne pracne, nakolko je poloziek zatial 400 a est eneviem kolko nakoniec tych poloziek bude, mozno aj 2000. Pisem to zrejme ako madar, ale hadam niekto pochopi :rolleyes:
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: EXCEL zvyraznienie nizsej hodnoty farbou

Príspevok od používateľa Leon »

tiez len ručne som nastavoval
.
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2332
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: EXCEL zvyraznienie nizsej hodnoty farbou

Príspevok od používateľa Xeigen »

Nebolo by to lepšie spraviť tak, že v jednej bunke mimo tabuľky si zistíš cez funkciu MIN najprv najnižšiu cenu (to bude funkcia proste v každom riadku zisťovať najnižšiu), a potom už len farebne proste zvýrazníš cenu ktorá sa rovná tej min cene cez to podmienené formátovanie ?

EDIT: Vid príloha
Naposledy upravil/-a Xeigen v St 03. Feb, 2016, 16:38, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: EXCEL zvyraznienie nizsej hodnoty farbou

Príspevok od používateľa valistar »

skus pouzit makro, ako tu: http://superuser.com/questions/350378/e ... yellow-hig
btw neviem aky je max limit na pocet rulov, ale asi to pocitis na vykone, cpu sa trosku zapoti...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12328
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: EXCEL zvyraznienie nizsej hodnoty farbou

Príspevok od používateľa HellAngel »

asi sa na to vykaslem. ta tabulka ide do ruk ludom, co v exceli vobec nevedia robit, a staci ze mi potom jeden riadok narusia a je to v ....
dalsia vec je, ze ta tabulka sa bude preposielat aj ludom co maju office 2003, takze makra a zlozitejsie funkcie aj tak odpadaju :-(
ale to makro vyzera presno co by som potreboval s tou tabulkou urobit
Xeigen: ano to by bolo riesenie, ale neriesi to co som chcel
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: EXCEL zvyraznienie nizsej hodnoty farbou

Príspevok od používateľa valistar »

makro len raz spustis, spravi to paste special (format only) na vsetky riadky. nebude tam nic zlozite len co som spominal ten performance moze byt problem.
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2332
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: EXCEL zvyraznienie nizsej hodnoty farbou

Príspevok od používateľa Xeigen »

noo, nevieme ako prsne tá tabuľka vyzerá... teoreticky im môžeš spraviť hárok ako formulár iba s odkazmi do databázy + jedno tlačidlo na refresh aby sa vedeli vrátiť naspäť, tak máš istotu že ti databázu nepototo. Môj bývalý šéf bol magor do takýchto formulárov, makier, "databáz", celá firma fungovala na excelly :D
Používateľov profilový obrázok
kovinator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1974
Dátum registrácie: Št 20. Jún, 2013, 23:25
Bydlisko: Bratislava

Re: EXCEL zvyraznienie nizsej hodnoty farbou

Príspevok od používateľa kovinator »

Cize povedzme ze kazdy riadok je novy tovar a mas tam 3 stlpce(dodavatelia) a dalsie stlpce, ktore nas netrapia.
Vravis, ze ti ludia co im to posielas nevedia pracovat s excelom a jedine co potrebuju je mat farebne vyznacenu najnizsiu cenu v riadku?
Cize jedine co ti ludia robia je ze sa pozru na to od koho maju kupovat dany tovar?
Preco teda nespracujes tuto tabulku v rozumnom programe :laugh: (povedzme R) a neposles im len upravenu tabulku kde budu vsetky produkty a namiesto troch stlpcov s cenou tam bude jeden stlpec s menom dodavatela.
Spoiler: ukázať
BUILD LOG: http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... =6&t=99040
CASE Fractal R4 Black, CPU i5-4670k + Coollaboratory Liquid Ultra @ 4.5 GHz 1.2 V, COOLER Raijintek Ereboss @ Black & White + Alpenföhn WingBoost2 + Arctic MX-4, MB MSI Z97S SLI Krait Edition, GPU Palit GTX 1070 Ti Jetstream, RAM Corsair Vengeance LP 1x8GB CL9 1600 MHz Black, Kingston HyperX 1x8GB CL10 1600MHz White PSU Seasonic M12II-520W, SSD Samsung 840 Pro 128 GB, 2x Samsung 750 Evo 500GB HDD Seagate Barracuda 3TB 7200.14, Seagate Barracuda 4TB SC S.M.S.L M2, HP Beyerdynamic DT 990 Premium 250 Ohm + Cable Mod / KZ ZAS + AZ09 Pro/ KZ ZST Candy, SPEAKERS Bose Companion 3 Series II, KEYBOARD Keebio Iris rev 4 + Zilents V2 67g + MDA Big Bang 2.0/ SteelSeries 6gv2 + PBT keycaps , MOUSE SteelSeries Rival, MOUSEPAD Razer Goliathus
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12328
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: EXCEL zvyraznienie nizsej hodnoty farbou

Príspevok od používateľa HellAngel »

ten excel nie je jednoprazovou zalezitostou a budu ho pouzivat prave ludia, ktory nevedia moc s excelom robit. Tu tabulku potrebujem dostat do stavu, ze oni si len prepisu cisla a hodi im to potrebne udaje.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12328
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: EXCEL zvyraznienie nizsej hodnoty farbou

Príspevok od používateľa HellAngel »

valistar: super makro funguje ;)
NB: Asus ROG Strix G16

Návrat na "Programy a problémy s nimi"