graf v PowerPointe s dátami zo súboru

Všetko o programoch, problémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

graf v PowerPointe s dátami zo súboru

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Zdravím!
Ak by náhodou niekto vedel poradiť, žiadam touto formou o pomoc...

Chcem na celú jednu snímku prezentácie v PowerPointe vložiť graf.
Idem teda Vložiť -> Graf, zvloím typ grafu a v momente zvolenia sa mi otvorí Excel s novým dokumentom, ktorého umiestnenie mi Excel nevie zobraziť a z dát tohoto "neexistujúceho" súboru sa tvorí graf. Ako čo nastaviť, čo chcem zobrazovať a pod. mi je jasné, tu problém nemám...

Lenže čo ak by som chcel dáta pre tento graf čerpať zo súboru, ktorý už existuje a je niekde uložený?
Aj s týmto si viem poradiť, avšak s neuspokojivým výsledkom. Totižto viem dáta z uloženého súboru nalinkovať do "neexistujúceho" súboru vytvoreného pre graf v PowerPointe, lenže takéto prepojenie funguje iba ak mám uložený súbor otvorený v Exceli. V takomto prípade, zmeny v súbore sa real-time prenášajú do grafu v PowerPointe.
Lenže, ak zavriem PowerPoint a svoj uložený súbor s dátami pre graf v Exceli upravím, uložím a ZAVRIEM, po otvorení PowerPointu nedôjde k aktualizovaniu dát. Dáta grafu v Power Pointe sa zaktualizujú až v momente ručného otvorenia môjho súboru v Exceli, alebo ak je môj súbor otvorený v Exceli počas spúšťania PowerPointu.

Nedá sa to teda nejako nalinkovať tak, aby nebolo potrebné mať súbor s dátami otvorený?


Naposledy oživil undertaker007 - Ne 28. Feb, 2016, 13:50.

Návrat na "Programy a problémy s nimi"