Blu-Ray prehrávač vs Blu-Ray mechanika

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Pein
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1760
Dátum registrácie: St 11. Sep, 2013, 09:20
Bydlisko: Žilina

Blu-Ray prehrávač vs Blu-Ray mechanika

Príspevok od používateľa Pein »

Zvazujem nejake riesenie prehravania filmov na BR...
Co je lepsie, samotny bluray player alebo BR ROM do PC ?

PC je aj tak vacsinu casu napojene na TV takze prehravanie z neho problem nieje..

takze ostava otazka ci samotny player alebo mechanika... je v tom nejaky rozdiel ?
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Blu-Ray prehrávač vs Blu-Ray mechanika

Príspevok od používateľa quicky »

v podstate len to ,ze prehravac ti nahradzuje pc (tj dekodovanie,vstupy a/v, mensia spotreba,ticho)... nemyslim,ze nieco ine by tam bolo
Richard_12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 293
Dátum registrácie: Ut 11. Aug, 2009, 22:29

Re: Blu-Ray prehrávač vs Blu-Ray mechanika

Príspevok od používateľa Richard_12 »

Ja dosť využívam Blu-ray prehrávač na prehrávanie filmov z PC cez DLNA (Samsung AllShare). Blu-ray mám pripojený cez UTP kábel. Je to spoľahlivé. Prehrá všetko a nemá žiadny problém s titulkami. Skúšal som aj Plex. Tam to mnohokrát haprovalo s titulkami. Samsung AllShare funguje spoľahlivejšie. Sem tam potrebujem prehrať DVD alebo Blu-ray disk. Blu-ray prehrávač má možnosť inštalovať smart appky od Samsungu. Akurát ma trochu naštvalo, že Samsung ukončil podporu na youtube na zariadeniach z roku 2011. (aj môj prípad, mám blu-ray prehrávač Samsung BD-D5300). Musíš zvážiť čo je pre teba priorita. Ja som z blu-ray prehrávačom spokojný.
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 4006
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Blu-Ray prehrávač vs Blu-Ray mechanika

Príspevok od používateľa Dunar »

Prehravace mavaju lepsie obvody a prevodniky ako mechaniky, takze teoreticky z toho lezie vyssia kvalita obrazu. Otazka je nakolko sa to prejavi realne.

Návrat na "Nákupná poradňa"