Sluchadla k PC

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
hovnival
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 142
Dátum registrácie: So 31. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Sluchadla k PC

Príspevok od používateľa hovnival »

Zdravim. Chel by som nejake sluchadla k PC.Nejake vacsie, pohodlne. Hlavne na sledovanie filmov ked doma spia. Obcas aj nejaka hra. Mikrofon netreba. Zvazujem bezdrotove, ale neviem ci bluetooth, alebo wifi. Ohladom ceny, rad by som sa zmestil do ~50E. Ale ked budete radit, ze ma zmysel si priplatit, tak mozno sa necham nahovorit a budget navysim. :)
vdaka za rady.
OS:Win1064bit/CPU:Intel Ryzen 3600//Ram: 2x16GB DDR4 /GPU: GTX 1060 3G//HDD:1TB SSD//Zdroj:Seasonic S12II-500 500W,monitor: 27" iiyama
miiichal
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Št 15. Máj, 2014, 01:59
Bydlisko: Dubnica ( tá menšia )

Re: Sluchadla k PC

Príspevok od používateľa miiichal »

Ak možem poradiť , tak Superlux HD 660 .
Pre niekoho je to asi neznáma značka , ale je to fakt trieda , za tie prachy nič lepšie nekúpiš .
Majú točeny kábel a a je k ním redukcia na 6,3mm Izolácia zvuku je fakt na dobrej úrovni .
Su to slúchadla určené na štúdiový monitor , takze žiadne prebasovanie , majú pekný vyrovnaný zvuk .
Papierovo síce majú vysokú impedanciu (odpor) ale reálne je to v pohode , používam ich na notebooku Dell so základnou zvukovou kartou a hrajú fakt nahlas a čisto .
Skúšal som ich aj na Fiio X3 a Nechapal som ako dokazu hrať sluchadla za 35 € , je to " kúpa roka "
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12956
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Sluchadla k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ak by si chcel ísť do bezdrôtových, tak ber do úvahy trošku horšiu kvalitu zvuku, keďže pre kvalitu na úrovni je potrebné mať kvalitné a výkonné prijímače a vysielače a tie do tak nízkej ceny nezmestia...

Čo sa týka priplatenia si, vieš, že to nie je nevyhnutné ? Vidno, že si chceš proste užiť so slúchadlami a mať príjemný čas s nimi, ak raz by si cítil, že by si chcel niečo lepšie, tak máš odkiaľ sa odraziť, takže 50€ je viac, než dosť.

Porozmýšľaj ešte o jednom - chceš otvorené alebo uzatvorené ? Teda
http://www.doucha.sk/wp-content/uploads ... C_0857.jpg
V krátkosti - otvorené prepúšťajú zvuk - von aj dnu, ich myšlienkou je dať tomu prirodzený otvorený dojem (akoby si počúval repro) atď.
- uzatvorené ho izolujú, vďaka tomu neraz sú tými najlepšími pre zobrazenie drobných detailov, ktoré by hlukom okolia zanikli pri otvorených, avšak často je tá zvuková otvorenosť nižšia, čo znovu neznamená nič
...preto v tomto prípade sa rozhodni len na základe, či chceš, aby ostatní počuli, čo počúvaš, prípadne ty si počul pri počúvaní okolie alebo nie

základ a veľmi obľúbené modely
http://www.muziker.sk/superlux-hd-681-rd (skôr polootvorené)
http://www.muziker.sk/superlux-hd-662
Ako maximum - http://www.discokatalog.sk/omnitronic-s ... -sluchadla - sú to fantastické slúchadlá (preznačené Takstar Hi2050 - veľmi veľmi obľúbené a uznávané slúchadlá za tieto ceny)

Avšak pri tom rozpočte cca 50€ by som šiel skôr do prvých alebo druhých a k tomu dokúpil Asus Xonar DG zvukovku - hlavne pri starých integrovaných to bude tiež riadny skok...keďže cena novej je až k tým 30€, čo je bulšit (má stáť 20-22€), tak z bazoša
https://pc.bazos.sk/inzerat/64288089/Asus-Xonar-DG.php

alebo
https://pc.bazos.sk/inzerat/64573442/Cr ... D-PCIe.php
https://elektro.bazos.sk/inzerat/643960 ... UND-51.php
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
hovnival
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 142
Dátum registrácie: So 31. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Re: Sluchadla k PC

Príspevok od používateľa hovnival »

Cau. Dikes za info. Zvukovku mam neintegrovanu(e-mu 8820). Je síce trocha starsia, ale celkom kvalitna. Problem je, ze vacsinou pozeram film z cca 3 metrov od pc a s kablom to uz je dost nepohodlné a tiez neviem ci sa nestraca kvalita zvuku. Cize asi by som skôr siel do wireless. Ale zase ak je to uplna blbost, tak kupim 5m kabel a nejak sa s tym naucim zit :)

Co sa tyka otvorenosti asi by bolo naj polootorene. Stuple k mobiu mam zatvorene, ale na doma by asi bolo lepsie nieco s cim budem trochu pocut okolie.
OS:Win1064bit/CPU:Intel Ryzen 3600//Ram: 2x16GB DDR4 /GPU: GTX 1060 3G//HDD:1TB SSD//Zdroj:Seasonic S12II-500 500W,monitor: 27" iiyama
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 4001
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Sluchadla k PC

Príspevok od používateľa Dunar »

Velke, domace, bezdrotove sluchadla v tomto rozpocte su hlupost.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12956
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Sluchadla k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

jj, rozumiem...ja ti rozumiem, sám by som nemal náladu riešiť pre také použitie kábel...

možno...
https://www.amazon.com/gp/product/B00HT ... 1f81114a87
https://www.youtube.com/watch?v=jaND40FDcKw
spomenul som si na toto video...ak by som chcel niečo lacné na také použitie, tak by som asi skočil po týchto
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
hovnival
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 142
Dátum registrácie: So 31. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Re: Sluchadla k PC

Príspevok od používateľa hovnival »

No tak teraz som na vazkach :) k tym sluchadlam by som asi potreboval aj bluetooth reiciever, ze? Teda to asi ku kazdym?

Ak by som kupil tie kablove, nebude vadit ak pouzijem cca5m predlzovaci kabel? A ak by som ich zapajal, je nutne ich napojit priamo na zvukovku, alebo mozem na predny vystup co je na na reprakoch (Mackie CR4). Pytam sa preto, lebo na zvukovke nemam 3.5 Jack iba ten hrubsi a cez ten uz su napojene repraky.
OS:Win1064bit/CPU:Intel Ryzen 3600//Ram: 2x16GB DDR4 /GPU: GTX 1060 3G//HDD:1TB SSD//Zdroj:Seasonic S12II-500 500W,monitor: 27" iiyama
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 4001
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Sluchadla k PC

Príspevok od používateľa Dunar »

Načo ti je 5m predlžovaci kabel? Domace sluchadla maju štandardne 3m kabel. Pišeš že to maš 3 metre, keby to bolo natesno, tak kupiš 1-1,5, max 2 metre a vybavene. Načo ti bude 8 metrov?
Používateľov profilový obrázok
hovnival
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 142
Dátum registrácie: So 31. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Re: Sluchadla k PC

Príspevok od používateľa hovnival »

Netusil som ze sa dodavaju s 3m kablom. Potom by nejaky 1,5m mal stacit. Mam to cca 3m ale zas nechcem sediet s naspanovanym kablom :)
OS:Win1064bit/CPU:Intel Ryzen 3600//Ram: 2x16GB DDR4 /GPU: GTX 1060 3G//HDD:1TB SSD//Zdroj:Seasonic S12II-500 500W,monitor: 27" iiyama
Používateľov profilový obrázok
hovnival
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 142
Dátum registrácie: So 31. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Re: Sluchadla k PC

Príspevok od používateľa hovnival »

Caute,

Nakoniec som objednal tie Omnitronic SHP-600 a zatial je to bomba :)

Vdaka za pomoc. Hlavne loleqboleq-ovi
OS:Win1064bit/CPU:Intel Ryzen 3600//Ram: 2x16GB DDR4 /GPU: GTX 1060 3G//HDD:1TB SSD//Zdroj:Seasonic S12II-500 500W,monitor: 27" iiyama
Používateľov profilový obrázok
hovnival
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 142
Dátum registrácie: So 31. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Re: Sluchadla k PC

Príspevok od používateľa hovnival »

Caute znova :)

Nechcem zakladat novu temu. Sluchadla som kupil ako som spominal a teraz zvazujem predsa len asi upgrade zvukovky.

Znami mi nuka viac menej zababku Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro (externa). Alebo mam radsej kupit bazaroveho xonara DX/XD?
Je medzi nimi velky rozdiel? Alebo ako odporucal lolekboleq ten asus DG? Myslim ze ten ma extra vyvod pre sluchadla.

Repro mam Mackie CR4 a sluchadla Omnitronic SHP-600.

Vdaka za rady.
OS:Win1064bit/CPU:Intel Ryzen 3600//Ram: 2x16GB DDR4 /GPU: GTX 1060 3G//HDD:1TB SSD//Zdroj:Seasonic S12II-500 500W,monitor: 27" iiyama
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12956
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Sluchadla k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

A ponúka ti známy ten SB za menej ako je teraz výpredaj v NAY
https://www.nay.sk/creative-x-fi-surrou ... kova-karta ? ;) Vyťahaný od svetla bude ako používaný. :D

Ak ti ju ponúka tak za dvacku, tak kľudne choď do nej.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
hovnival
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 142
Dátum registrácie: So 31. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Re: Sluchadla k PC

Príspevok od používateľa hovnival »

Hej v Nay som ju videl, preto ma napadla a spomenul som si ze kamos ju ma a nepouziva. Da mi ju zadara (max za pivo a panaka), lebo mu stoji v skrini uz rok. Je to skoro funglovka. Skor mi islo o to ci je tam velky rozdiel oproti tej DX. Kde asi kvalitativne je ta karta...
OS:Win1064bit/CPU:Intel Ryzen 3600//Ram: 2x16GB DDR4 /GPU: GTX 1060 3G//HDD:1TB SSD//Zdroj:Seasonic S12II-500 500W,monitor: 27" iiyama
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 4001
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Sluchadla k PC

Príspevok od používateľa Dunar »

XFi 5.1 je pre pouzitie s lepsimi stereo repro a so sluchadlami vsetko len nie dobra. Je to horsie ako DX a DG.


Nejakym Xonarom DG si ale oproti Emu tiez veľmi nepolepsis. A nema ani sluchatkac ani dedikovany vystup. To iste DX.
Lepsie je externe riesenie kde to nebude zbierat bordel z pc, mas tam sluchatkac, dedikovany vystup a aj potenciometer. Kupit si dobru zvukovku a pripajat sluchadla do vystupu repro je nonsens.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12956
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Sluchadla k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Zadarmo až jedno pivo...ber, pokiaľ je ochotný. :laugh:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Nákupná poradňa"