OpenWRT - warn.login - niekto sa snaží lognúť do routera

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Kaper

OpenWRT - warn.login - niekto sa snaží lognúť do routera

Príspevok od používateľa Kaper »

Zdravím,

Niekto mi botuje login na router.

Log:

Kód: Vybrať všetko

Tue Oct 11 08:47:26 2016 auth.warn login[4339]: invalid password for 'UNKNOWN' on 'pts/0'
Tue Oct 11 08:47:38 2016 auth.warn login[4602]: invalid password for 'UNKNOWN' on 'pts/0'
Tue Oct 11 08:47:41 2016 auth.warn login[4467]: invalid password for 'UNKNOWN' on 'pts/1'
Tue Oct 11 08:47:57 2016 auth.warn login[4861]: invalid password for 'UNKNOWN' on 'pts/0'
Tue Oct 11 08:48:24 2016 auth.warn login[4915]: invalid password for 'UNKNOWN' on 'pts/0'
Celkom mi nie je jasné o aký login a kam sa jedná - či je to login na môj FTP, alebo cez http interface router-u, alebo cez ssh. Samozrejme mám verejnú IP a používam asuscomm.com dyndns. (V sieti som za 2x routermi, prvý ASUS DSL -> je tam zapnutý DDOS protect, + FW -> z tohto asusu mám presmerovaný traffic na Xiaomi Mini s OpenWRT-čkom )

Čo som už všetko spravil?
1) Zablokoval som vo Firewall-e porty z WAN -> input -> (Dúfam, že to je tak ako to má byť)
Obrázok
(Pre zväčšanie kliknite na obrázok)

2) Vypol som FTP server na wrtčku

3) Zrušil som SSH prístup:
Obrázok
(Pre zväčšanie kliknite na obrázok)

4) Skúšal som vypnúť Wi-Fi, či tá hlaška v logu nie je z pokusu o heslá na moju Wi-Fi ( Ale nie je...) Ide to zrejme z "vonku"

5) Pre prístup v HTTP Service som nastavil len moju LANkovú IPčku
Obrázok
(Pre zväčšanie kliknite na obrázok)



To je asi všetko čo ma napadlo...

Už som z toho zúfalý, neviem čo mám spraviť, veď k môjmu router-u keď som skúšal sa z vonku z internetu nedá nijak dostať, ani priamo cez IP, ani cez putty ssh, cez nič... Prosím poradte mi čo s tým, ďakujem :)

Návrat na "Siete"