co je to za grafiku ? Quadro NVS 110M

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
BaM
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 591
Dátum registrácie: Po 05. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Praha (34)

co je to za grafiku ? Quadro NVS 110M

Príspevok od používateľa BaM »

Ahoj ma niekto skusenosti s touto grafikou, co to dokaze PCI-Express graficka karta nVidia Quadro NVS 110M s 128 MB vlastni pamìti typu DDR2. Je to grafika na notebuk.
ASUS - Jamo - Panasonic - Technics - LG
Používateľov profilový obrázok
miqra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1064
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Levoča

Príspevok od používateľa miqra »

quatra su vlastne grafiky pre renderig a pod... teda specialne urcene pre tvorbu animaciek (Ice age napriklad...)... :wink:
Core i5 4570 + Akasa Nero S, Asus Z87M-PLUS, 4x4GB DDR3 1600Mhz Kingston HyperX, EVGA GAMING GTX 1060 6GB, Coolermaster N200, Seasonic Titanium 750W, 250GB Samsung EVO 850 + crucial MX500 SSD 1TB, MSI OPTIX MAG341CQ
Používateľov profilový obrázok
doCHtor
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 198
Dátum registrácie: St 16. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/Sered

Príspevok od používateľa doCHtor »

To je trochu zavadzajuce. Graficke karty (vratane quadra) sa nepouzivaju na renderovanie (az na vynimku nizsie) a tak isto nie priamo na tvorbu animaciek. Renderovanie je cisto zalezitost CPU.
Graficka sa v 3D programoch pouziva na zobrazovanie modelov vo viewporte - cize skoro ako pri gamesach. No a quadro, ktore vychadza z "normalnych" grafickych kariet nvidie ma niektore specialne funkcie, ktore by mali vykreslovanie vo viewporte urychlit, pripadne zlepsit.

No a ta vynimka pri renderovani je, ze uz sa objavuju prve renderery, ktore na niektore specificke veci vyuziju aj graficku kartu. Ale ak je renderer zalozeny len na vypocte cez gpu, vysledok zdaleka nedosahuje vysledok "cpu rendereru" (nieco take je tusim pre mayu). No a nedavno nVidia vydala free verziu rendereru Gelato (funguje s viacerymi 3d aplikaciami), ktora cast veci renderuje cez gpu, a cast cez cpu. A hlavne cokolvek co by mohlo znizit kvalitu vystupu kvoli tomu ze to rata gpu, tak to hodi na cpu.
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Príspevok od používateľa Hrochy »

A ja len dodam ze renderer Gelato funguje len s 5200 a vyssie co ja zial nemam a musim sa plantat v 3DSku >: (.
Spoiler: ukázať
Používateľov profilový obrázok
doCHtor
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 198
Dátum registrácie: St 16. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/Sered

Príspevok od používateľa doCHtor »

Az o tolko zase neprichadzas. To free Gelato nepodporuje multithreading, takze dual core sa neda vyuzit. A ten connection plugin pre maxa je zatial nejaka beta a ma to dost bugov. Zatial som vyskusal a odinstaloval. Uvidim neskor.
BaM
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 591
Dátum registrácie: Po 05. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Praha (34)

Príspevok od používateľa BaM »

takze na hry to nieje. Nasiel som len jeden clanok a preto som sa pytal aj tu.
ASUS - Jamo - Panasonic - Technics - LG

Návrat na "Grafické karty"