Doska MSI K8 Neo 2 Nforce3 Ultra nahodne nedokonci POST

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
Vlad
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Po 31. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Doska MSI K8 Neo 2 Nforce3 Ultra nahodne nedokonci POST

Príspevok od používateľa Vlad »

Zdravim kolegovia,

nedavno sa mi vyskytol na domacom PC zaujimavy problem. Pri starte, alebo restarte PC mi doska skontroluje pamat a tam sa i zasekne. Nenabehne ani zistovanie diskov a kontrolka na HDD aktivitu trvale svieti. Toto sa vyskytuje dost nahodne, spociatku som to pripisoval vysokym okolnym teplotam i keD mam pc relativne dobre chladeny ( i disky maju chladenie ). Momentalne sa mi toto ale pritrafi sporadicky, ale nevedel som zatial prist na nic co by mohlo dany problem sposobit.
1. HDD Maxtor 6Y120P0
2. HDD WDC 200BB
3. DVDROM NEC
4. DVDRW LG5163

Doposial to behalo uplne ok, nerobil som ani nijake zmeny v BIOS-e ani na doske. Nie je OC. Napatia i frekvencie su default. KeD doska nabehne a normalne startuje Win, po uvodnej obrazovke s modrym behavym pasikom nabehne uplne cierna obrazovka asi na 10 - 15 sekund kym sa "znova chyti" a bootuje, co predtym nerobila. ( Myslim, ze existuje nejaky soft, co monitoruje win behom jeho boot procesu a vyhodi to z toho zaznam, ale nespomeniem si na meno softu - rad privitam ak mi niekto z Vas ten soft pripomenie ).
Inak je pc bezproblemovy a stabilny.
Pochybujem ze toto pomoze ale pre info hodim popis PC:
A64 3000+ non OC
2x 512MB Legend moduly ( 1x Single Sided 1x Double Sided - manual je s tymto OK )
Standart MSI 6200 VGA

Napada niekoho nieco? :?:

Návrat na "Základné dosky"