Freesync na 75hz cez hdmi 1.4?

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
0REON0
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Ne 31. Aug, 2014, 21:36

Freesync na 75hz cez hdmi 1.4?

Príspevok od používateľa 0REON0 »

Xdravim ludia uz sa stracam v tych nejasnych informaciach nikto mi nevie presne povedat z povolanych ako to je, vsade dostavam rozdielne informacie :D
V Auguste som predal moju GTX 970 z dovodu poistenia padu ceny pred cakanim na novu generaciu Nvidia ale kedze RTX dopadla ako dopadla a z hladiska ceny mi to nevyhovuje rozmyslam nad prechodom na AMD a Freesync monitorom :)
Karta by pravdepodobne mala byt RX 580 kedze nic lepsie v mainstreame pred cakanim na Navi nie je s tym problem nemam :)
A tu sa dostavame k dovodu pisania mojho prispevku.
Pred nedavnom som nasiel zaujimavu ponuku na monitor Dell S2419HM ktory je aj HDR ready a vacsie pokrytie farieb ako monitory v tejto cene https://www.alza.sk/23-8-dell-s2419hm-d ... .htm#popis
Myslel som ze to je ten pravy ale odradilo ma ze sa informacie ktore som chcel rozchadzali.
Islo mi o to napr. oficialna stranka pre podporu freesync monitorov https://www.amd.com/en/products/freesync-monitors uvadza ze tento monitor ma u nich podporu a na alze aj dell stranke v spec. to uvedene nie je ale zaujime ze na zahranicnych rezenziach je uvedena podpora freesync, islo mi aj o 75hz ked uz viac Hz za podobnu cenu nedostanem tak nech je to maximum a aj od vela ludi som pocul ze je rozdiel hrat na 60hz a 75h ale opat sa tu objavil ten isty problem v oficialnych spec. je uvedenych 60hz a v zahranici uvadzaju 75hz na alze v komente je ze funguje 75hz pod full hd volal som do lazy slecna mi povedala ze ak je to na oficialnych strankach tak by to tak malo byt a potom ze ide sa opytat technikov a povedali jej ze nema podboru fresync ani 75hz, potom som volal do dellu prepojili ma na technika a ten povedal ze vsetko co je v zahranici je zle :D a ze aj ked na amd je pisane ze ma freesync nemusi to tak byt pretoze amd nemusela zaplatit za freesync do dellu aj ked ju uz amd uviedla ze ma :D a hovorim mu ze v oficialnej prirucke je pisane ze zas tam je freesync podopra a on ze prirucky su pisane pre viac produktov a nemusia byt predne konkretizovane na jeden produkt, ale zaujimave ze na prirucke bol napisany len tento typ monitora. :D No nieco som sa ale predsa od pana technika dozvedel v prirucke bolo pisane ze podoboruje 75hz ale len pri rozlizenie 1280x1024 a pri FHD to je 60hz tak som sa rozhodol neriskovat :).

po case patrania som narazil na HP 24f alebo HP 24fw myslim rozdiely su len v farbe cierna a biela
https://www.alza.sk/23-8-hp-24f-d5321372.htm?o=1
https://www.alza.sk/23-8-hp-24fw-d5321394.htm?o=1
freesync je tu jasne uvadzany aj na reklamnych nalepkach na krabici v vo videorecenziach a takisto aj 75hz tiez aj v manual guide som nasiel ze podporuje pri FHD takisto aj 300cd/m2 svietivost co je menej ako 600cd/m2 v predchadajucom monitore ale kedze vacsina za tuto cenu ma 250cd/m2 je to stale ok.
Zdalo sa ze je vsetko vyriesene no potom som narazil na par prispevkov ohladom fungovania freesync dostal som znova do slepej ulice :D
v niektorych prispevkoch som cital ze 75hz je len marketingovy tah od predajcov minitor to sice dokaze ale musel by mat HDMI 2.0 vstup ale kedze ma HDMI 1.4 tak to bude len 60hz tak som znova hladal aky typ sa uvadza a znova na alze a na nasich strankach je to hdmi 2.0 no na zahranicnych hdmi 1.4 a aj ze amd freesync technologia je povolena len cez displayport hoci na sk manule je hdmi/displayport.

Prepacte ze som to tak rozlial dufam ze sa najdu aj nato odpovede budem vdacny ;)
Intel core i7 4790k, Asus Z97 Maximus VII Ranger, Kingston Hyper X Fury 8 GB DDR 3, Noctua NH-D15, Seagate Baracuda 1TB, Intel 120GB, LG DVD-RW, Super Flower 550W Golden King, Gigabyte G1 Gaming GTX 970 4GB, Case Corsair C70 Vangeance
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5392
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Freesync na 75hz cez hdmi 1.4?

Príspevok od používateľa kllr007 »

Rx580 má displej port nie ? Btw ten prvý hp má FS do 75hz. Vôbec by som takto nespekuloval, objednaj ten ktorý ti podľa reviews príde lepší a pri najhoršom ho vrátiš. Zbytočne sa stresujes.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Freesync na 75hz cez hdmi 1.4?

Príspevok od používateľa Jednoduska »

A LG ultrawide si nedumal? :P ked uz. 29", freesync, zazitok. cena je celkom sialena okolo 180 eur.
Používateľov profilový obrázok
0REON0
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Ne 31. Aug, 2014, 21:36

Re: Freesync na 75hz cez hdmi 1.4?

Príspevok od používateľa 0REON0 »

diky za odpovede :) ten LG ultrawide vyzera zaujimavo len skoda ze nema freesync
Intel core i7 4790k, Asus Z97 Maximus VII Ranger, Kingston Hyper X Fury 8 GB DDR 3, Noctua NH-D15, Seagate Baracuda 1TB, Intel 120GB, LG DVD-RW, Super Flower 550W Golden King, Gigabyte G1 Gaming GTX 970 4GB, Case Corsair C70 Vangeance
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Freesync na 75hz cez hdmi 1.4?

Príspevok od používateľa Jednoduska »

ale ma praveze! ved inak by som neodporucal tu. mozno su rozne modely ale ma freesync urcite

https://www.lg.com/us/monitors/lg-29UM6 ... de-monitor
Používateľov profilový obrázok
0REON0
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Ne 31. Aug, 2014, 21:36

Re: Freesync na 75hz cez hdmi 1.4?

Príspevok od používateľa 0REON0 »

Pozeral som ho na amd stranke podpory freesync monitorov a bol tam ten typ 29UM68 alw ty uvadzas tento 29UM68-P je to ten isty? Inac ma vsetko len svietivost ma 250cd/m2 a ten hp ma 300cd/m2 je to velky rozdiel?
Intel core i7 4790k, Asus Z97 Maximus VII Ranger, Kingston Hyper X Fury 8 GB DDR 3, Noctua NH-D15, Seagate Baracuda 1TB, Intel 120GB, LG DVD-RW, Super Flower 550W Golden King, Gigabyte G1 Gaming GTX 970 4GB, Case Corsair C70 Vangeance

Návrat na "Nákupná poradňa"