Náhrada za Pioneer Kuro PDP - LX 5090

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
zajko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: So 11. Apr, 2015, 19:26

Náhrada za Pioneer Kuro PDP - LX 5090

Príspevok od používateľa zajko »

Čaute,
akú náhradu za Pioneer Kuro PDP - LX 5090 by ste mi poradili? Hlavne aby sa dal vypnúť soup opera effect.
Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11507
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Náhrada za Pioneer Kuro PDP - LX 5090

Príspevok od používateľa Andre »

65" oled panak alebo philips, idealne z planea ked bude 40% dole
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 4001
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Náhrada za Pioneer Kuro PDP - LX 5090

Príspevok od používateľa Dunar »

zajko napísal: Po 01. Jún, 2020, 13:05 Čaute,
akú náhradu za Pioneer Kuro PDP - LX 5090 by ste mi poradili? Hlavne aby sa dal vypnúť soup opera effect.
Ďakujem
Soup opera efekt sa da vypnuť na každom TV.
Nepišeš nič o rozpočte, každopadne ako naznačil andre vyššie, adekvatna nahrada za Kuro je oled.
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2136
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Náhrada za Pioneer Kuro PDP - LX 5090

Príspevok od používateľa zoom »

Trosku oneskorene ale predsa... LX5090 som sam mal dlhe roky a ano, jedina nahrada za to je OLED. Rozhodne chod do toho, budes spokojny aj ked su tie TV v niektorych veciach horsie. Klady daleko prevazia. Mal som Kuro velmi dobre nakalibrovane, mal som k nemu programceky, cez seriovy port som mal zmenene voltaze panela cez servisne menu, proste tip top. OLED je... OLED. Inky black, ani Kuro sa nechyta.

Presiel som na 65" Philips (65OLED803) a spokojnost. Je fajn mat novu TV, kde funguje HDMI-CEC na rozdiel od Kura, kde je zabudovany Netflix a vlastne pre mna aj Android TV, kedze mam Android ekosystem + este nejaky vhodne appky v TV. Vzdy som pozeral filmy v tme, akoze blackout zavesy, bordove steny a len v tme sa vznasal obraz. Teraz... Ambilight je fajn. Normalne som premaloval obyvacku na svetlu, aby sa svetielko mohlo premietat na stenu :-). Cize akekolvek vyhody malo Kuro (aspon pozeranie filmov pre mna, nehram sa na TV), tak OLED je viac nez adekvatna nahrada. Je to posun vpred.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11507
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Náhrada za Pioneer Kuro PDP - LX 5090

Príspevok od používateľa Andre »

jak to, ze si nespomenul aj hdr? :D
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 4001
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Náhrada za Pioneer Kuro PDP - LX 5090

Príspevok od používateľa Dunar »

zoom napísal: Po 08. Jún, 2020, 12:16 Normalne som premaloval obyvacku na svetlu, aby sa svetielko mohlo premietat na stenu :-).
Kvôli Ambilightu netreba mať svetlu stenu.
Oled ma oproti plazme radu vyhod, bohužiaľ ho deklasuje technologia zobrazenia pohybu. Je to totiž to iste ako u LCD.
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2136
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Náhrada za Pioneer Kuro PDP - LX 5090

Príspevok od používateľa zoom »

Tak... na HDR som nejako zabudol :-). Ale po tom, co som kupil tu TV, tak som musel aj receiver, lebo stary bol strasne futureproof, vsetko mal, dokonca aj HDMI 2.0, ked ho pomaly este nikto nemal... akurat nemal HDR a to ani tak, ze by vedel passthrough. Tak novy receiver a vlastne som spokojny, funguje tam pekne Spotify, HDMI-CEC a it just works.

A ano, OLED a motion resolution nie su kamarati, je to to iste ako LCD, ale... ja som uchyl na ciernu farbu, takze v tomto OLED u mna vyhrava.
Ambilight sice nemusi mat bielu stenu, viem, ze sa da nastavit kompenzacia farebnej steny, ale odtial potial. Ja som mal obyvacku v takom kino-formate man-cave. Cierne blackou zavesy tazke a k tomu bez prehanania asi takato bordova. Tam tazko ta kompenzacia nieco urobi :-).

Vo vseobecnosti ale prechod na moderny OLED odporucam. Myslim si, ze tie vyhody uz daleko prevazuju nad nevyhodami a zase ani KURO nebolo bez chyb, nech uz to bola najlepsia plazma a sympaticky vyrobok (my v Pioneeri tu vyrobime the best of the best). Nefunkcne HDMI-CEC, dlhe prepinanie medzi rezimami obrazu, PWM sum (ano, plazmy vseobecne, nielen KURO), bzucanie TV, fucking modra power LED co sa neda vypnut (nie, kusok izolepy pre mna nie je riesenie na TV za 90 000,- Sk), atd.

Napriek nevyhodam OLEDu (motion resolution, velmi silny image retention) si myslim, ze uz je to OK nastupca. Osobne by som nechcel ziadne LCD. Uvidime, ci Samsung niekedy dotiahne tu micro-LED technologiu.
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 4001
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Náhrada za Pioneer Kuro PDP - LX 5090

Príspevok od používateľa Dunar »

Dotiahnute to maju, a Sony uz davno pred nimi (Crystal led), uz to predavaju 5 ci 6 rokov ale len na urovni biznis sfery. Ako tie velke steny. Vedia to aj v malom, lebo prototypov mali po vystavach niekolko. Technologicky to zmaknute maju, asi sa im to este neoplati robit pre koncovych takze to je cisto obchodne rozhodnutie.
Používateľov profilový obrázok
Hexaris
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 790
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori

Re: Náhrada za Pioneer Kuro PDP - LX 5090

Príspevok od používateľa Hexaris »

U philipsu by mala byt taktiez podpora hue bridge, tak to zvazujem, ale asi budem plakat ked mi zomrie NeoPDP. Nejaky pasik od titulkov uz je trochu vidiet. S tym hdr pass. ste ma prekvapili, musim pozriet onkyo :)
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE

Návrat na "Nákupná poradňa"