Externá zvuková karta

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Dennis1G
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ne 26. Júl, 2020, 18:26

Externá zvuková karta

Príspevok od používateľa Dennis1G »

Dobrý deň,

hľadám externú zvukovú kartu (ako náhradu za zvukovú karta ktorú mám na základnej doske). Tá je poškodená a bohužiaľ, nedá sa reklamovať. Budem mať do nej pripojený headset (Jack 3.5mm) ktorého súčasťou je aj mikrofón.

Aktuálne som používal redukciu (splitter) jacku na 2 - jack pre zvukový výstup a jack pre mikrofón. Je však počuť nepríjemný šum z mikrofónu, takže to chcem vyriešiť externou zvukovou kartou (vyskúšal som ext. kartu zo slúchatiek HyperX Cloud 2 a fungovala veľmi dobre)

Rozpočet:
Bol by som rád ak by karta bola do 50€, pokiaľ by však bolo potrebné kúpiť niečo na štýl -> Creative Sound Blaster X3, holt to tak udelám.
Ale nerád by som bol ak by sa cena vyšplhala takto vysoko.

Headset:
Steelseries Arctis 3

Ide mi hlavne o to, aby som dostal čistý a kvalitný (podľa možnosti) mikrofónový zvuk bez šumu.
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 4004
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Externá zvuková karta

Príspevok od používateľa Dunar »

Pre tvoje pouzitie uplne dostacuje napr. Creative SOUND BLASTER OMNI.
Zvukoviek, ktore maju 4pinovy jack s integrovanim mikrofonom je ako safranu. Bezne sa taketo nevyrabaju.
Jedine tu spominanu z HyperX Cloud, kupit niekde z amazonu. U nas to uz nedostat. Alebo mi este napada CREATIVE Sound BlasterX G1.
Len napr. taka ta spominana Omni je daleko pouzitelnejsia (vystupy na repro, potenciometer...).

Návrat na "Nákupná poradňa"