DAC/AMP - do 400e - Sony MDR-Z7 + Sony Hi-Res WH-1000XM3

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
ANONYM_a7

DAC/AMP - do 400e - Sony MDR-Z7 + Sony Hi-Res WH-1000XM3

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Caute audio - experti :)

Zaziadalo sa mi trocha lepsie nakrmit spominane sluchadla + ako bonus by som rad vyuzival DAC aj ku Xboxu a pripajal ho za pomoci optickeho kabla. Nasledne by som bol rad aby sa dalo zariadenie pouzit vyhradne ako DAC a vedel som tahat signal dalej do dedikovaneho Headphone ampu (vec buducnosti).

Momentalne ficim na polorozpadnutej Creative Sound Blaster X7. Dovod upgradu je to ze karta ma pri pripojeni viacerych vstupov problemy, Optika funguje zle (zariadenie sa uspava napriek tomu ze opticky signal prichadza) pri direct streame z optiky nahodne praska zvuk... nechapem, nechcem chapat riesil som to uz mesiace a fakt stacilo..Idealne by bolo aby som sa aj od X7 posunul dalej, co by nemal byt az tak velky problem. Je to dobra ZK ale tam to asi aj konci.

Poziadavky:
- integrovany amp potiahne Sony MDR-Z7 + Sony Hi-Res WH-1000XM3
- Vstupy: Optika-digital in, Analog in coax, (line in vo forme 3,5 mm jack potesi, nie je podmienkou), USB in (Musi podporovat Android co by dnes nemal byt uz problem pri hocicom)
- Výstup: 3,5mm jack, 6,3mm jack (preferujem velky, idealne 2 vystupy ktore vedia fungovat subezne - nie je podmienkou), Balanced output mrte potesi ale zasa nie je podmienkou,
- Preferujem "digital" volume knob, pocuvam casto pri nizkych hlasitostiach, ak to ma byt analog musi to byt daka bomba ktorej sa nezacnu vyvazovat L-R v polovici volume rozsahu
- Nemusi byt portable, nebranim sa vsak ani malym portable rieseniam.
- Na prepinanie vstupov chcem mat BUTTON/SWITCH

Ako vidite, ani neviem co hladam. Rad si necham poradit, so far ma zaujalo:
- FiiO Q5s - tu viem vyuzit LDAC pre WH-1000 + zaroven to vybavou vyzera ako poriadne peklo. Odradza ma potreba pouzitia akumulatora pri prevadzke (ak som tomu spravne porozumel device sa nevie zaroven nabijat a hrat z USB? )

- AUNE X1s black - toto je zatial moj sampion - super cena, konektivita splna 100% toho co vyzadujem, ma to aj pomerne dobre recenzie, powerbrick je ciste peklo ale vedel by som s nim prezit. Mate niekto skusenost?

- AudioQuest DragonFly Cobalt USB-DAC - nesplna skoro nic z toho co uvadzam hore, je to vsak extremne portable riesenie pre ktore by som taktiez mal vyuzitie. Povedzme ze by som si prevadzal optiku z Xboxu inak a toto by som az tak nepotreboval, ako je na tom DragonFly oproti cenovo podobnemu Fiio / AUNE?


Tu mi nejak dochadza fantazia. Idealne by bolo aby sa to dalo kupit na slovensku a do 14 dni vratit ak nebude vyhovovat.

Vďaka
Používateľov profilový obrázok
MacTukahan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 816
Dátum registrácie: Št 28. Aug, 2008, 15:36
Bydlisko: Trnava

Re: DAC/AMP - do 400e - Sony MDR-Z7 + Sony Hi-Res WH-1000XM3

Príspevok od používateľa MacTukahan »

Jak k tym sluchatkam pozivam magicdac 100 + NAD 316 a je citit rozdiel oproti BT, ale nesplnuje tvoje poziadavky
Používateľov profilový obrázok
sanjuro
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1337
Dátum registrácie: Ut 29. Dec, 2009, 18:45
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: DAC/AMP - do 400e - Sony MDR-Z7 + Sony Hi-Res WH-1000XM3

Príspevok od používateľa sanjuro »

predtym ako sa vyjadria audio experti, tak ked som ja riesil dac/amp tiez som pozeral po aune x1s, kedze na audiosciencereview dopadol v recenzii podobne ako tu odporucany topping dx3 pro. akurat vtedy sa dal topping zohnat za 190eur vratane cla a dph, takze som volil ten.
MB: MSI B450 Tomahawk Max CPU: AMD 5800x Cooler: Alphacool Eisbaer 360 RAM: 2x8GB G.Skill 3600Mhz CL16 TridentZ Neo SSD: Intel Optane 900p 280GB SSD: Samsung 860 EVO 1TB GPU: Gainward RTX 4090 Phantom GS PSU: Corsair RM1000x Audio: Topping DX3 Pro v2 Case: Lian Li PC-O11 Dynamic White Monitor: LG CX48 Mouse: Logitech G Pro Keyboard: Corsair K65 Speed Pad: Logitech G640 Headphones: AKG K712 Pro
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 4001
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: DAC/AMP - do 400e - Sony MDR-Z7 + Sony Hi-Res WH-1000XM3

Príspevok od používateľa Dunar »

Aby to splňalo všetko, to nebude nejaky extra vyber, resp. za veľa peňazi. Možno by sa dalo niečo vyskladať so zvlašť DACom a Ampom.
Dragonfly je jednak predraženy a na toto použitie nie veľmi vhodny.

Veľmi dobry je napr. TOPPING DX7s, je ale na samom vrchole rozpočtu. Alebo nejaky Matrix mini, ani ten Aune nie je marny.

Návrat na "Nákupná poradňa"