Podlozka pod mys

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Peto77
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 945
Dátum registrácie: Po 12. Apr, 2010, 22:07
Bydlisko: Košice

Podlozka pod mys

Príspevok od používateľa Peto77 »

Čaute, kúpil som už 2 podložky, že čo na tom môže byť ťažké a obidve by som najradšej vyhodil.
Mal som asi 6 rokov roccat taito mtw edition - https://www.alza.sk/roccat-taito-mtv-ed ... 197930.htm
Veľká aj na výšku aj na šírku a príjemna jemná látka. Kúpil som z datacompu jednú najväčšiu čo tam mali len pod myš a jednu aj pod klávesnicu, no ani z jednej nemam ten feel, jedna je nejaka drsna na ruku a druhá mi je krátka na výšku a stále zbehnem až dole.
Viete niečo dobré poradiť? Hoc aj za 50euro, je mi jedno či to bude len pod myš alebo aj klávesnicu(btw razer blackwidow chroma, aby ste vedeli veľkosť), len nech mam ten priestor na ruku kade s ňou behať. Videl som, že ste odporúčali nejaké kúsky z číny, oplatí sa na ne počkať? Prípadne máte nejakú overenú bez všelijakých drakov a neviem čoho pokreslených? Budem to mať aj do práce :D
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12965
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Podlozka pod mys

Príspevok od používateľa loleqboleq »

To najlepšie, čo som doteraz mal boli práve od uja Aliho, napríklad
https://www.aliexpress.com/wholesale?Se ... ouse%20pad
sú hladšie ako napríklad Steelseries QCK ale nie tak hladulinké ako napríklad Swift-RX od Cooler Mastera ale hlavne nie sú čierne a ako je menej vidieť bordel, tak aj s čistením proste dlhšia udržia pekný vzhľad.

Ale nájdeš aj také, kde vieš doručiť vlastný obrázok, napríklad som našiel krásne wallpapery z Firewatchu a keď spravíš reverzné vyhľadávanie cez Tineye, tak sa dostaneš aj k pekne vysokému rozlíšeniu (na tie veľké by som osobne chcel mať aspoň 2160p rozliško)
a potom cez niektoré ponuky tu
https://www.aliexpress.com/wholesale?ca ... +mouse+pad
https://www.aliexpress.com/item/32834272785.html
a vieš si vybrať hrúbku (nikdy som poriadne nepochopil rozdiely) a rovno aj prešívaný kraj (určite odporúčam).

Ale ja som človek, ktorý odmieta dávať 50€ za debilnú podložku, kde to je stále ten istý čierny blud s takým, hentakým a onakým marketingom a zároveň chcem to mať aj pod klávesnicou (lebo tlmenie vibrácií z mechaniky). A hej, sú tie rôzne špecialitky podložky ale načo za takú cenu. Ak mám použiť jednoduchú analógiu, tak z progamera spraví pokojne aj takáto "sedlácka" látková podložka.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 562
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Podlozka pod mys

Príspevok od používateľa bepetko »

Mám ich viacej s custom potlačou a môžem za tie peniaze len odporučiť. Vždy vyberám najhrubšiu. Minimum mám 3mm. 2mm a 3mm je dosť veľký rozdiel aj vo feelingu celej podložky. Je akoby "mäkšia/príjemnejšia"
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Používateľov profilový obrázok
engineer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ut 19. Nov, 2013, 22:11

Re: Podlozka pod mys

Príspevok od používateľa engineer »

Páni, viete mi poradiť nejakú kvalitnú podložku s povrchom s čo najmenším odporom? Používam myš Logitech G502 a k nej LOGITECH GAMING G240, ale chcel by som podložku už aj pod klávesnicu tzn. veľkosť cca 90 x 30 cm.

Zatiaľ mi padli do ona:
1. Lenovo Legion Gaming XL Cloth Mouse Pad
2. Logitech G840 XL Gaming Mousepad

Ďakujem za vaše tipy.
WS Case Fractal Design Define Mini In/Out take 4x Noctua NF-S12B MB Asrock Z390M-PRO4 CPU Intel i5-9600K+ 2x Noctua NF-P12 PWM RAM Corsair DDR4 64GB SSD ADATA XPG SX8200 1TB + Crucial M500 256GB + Kingston UV400 240GB HDD 2x HGST 1TB v Himuro(mini) VGA Sapphire Nitro+ RX570 4GB PSU Corsair RM550 AUDIO Asus Xonar DGX DISPLAY EIZO CS2731 MOUSE Logitech G502 GAMEPAD Logitech G440 KEYBOARD HyperX Alloy Origins
SLR BODY Nikon D780 LENS Nikon AF-S 35 mm f/1.8 LENS Nikon AF-S 50 mm f/1.8 LENS Nikon AF-S 85 mm f/1.8 FLASH Godox V1
AUDIO ACM Fluid F5 DAC Audinst HUD-MX2
HEADPHONES Audio-Technica ATH-M50X
Reco
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 163
Dátum registrácie: Ne 04. Okt, 2020, 18:10

Re: Podlozka pod mys

Príspevok od používateľa Reco »

Prvu mam a z rozdielu ceny by som o druhej ani neuvazoval. Co sa odporu tyka, tak ten maju lepsi podla mna plastove podlozky avsak - predtym som pouzival razer sphex a vadili mi 2 veci. Prva, ze furt som ju musel cistit od bordelu. Hnusne mastne prachove flaky, ktore mechanicky musis dat dole - handrou nestaci utriet. A druha, ze po necelych dvoch rokoch som ju nejakym sposobom poskrabal a spravil v strede nejaku ryhu, ktora samozrejme ovplyvnovala aiming. Vyskusal som so zmenou klavesnice ten legion a zatail to vyzera, ako velmi dobra nahrada.
ITX: MB: ASUS ROG STRIX B450 I-Gaming CPU: AMD Ryzen 3600 Cooler: Corsair H80i v2 GPU: MSI RTX2080 Super Ventus XS OC 8GB SSD:Adata XPG SX800 Pro SSD 2TB M.2NvMe RAM: Patriot Viper 4 blackout Series 16GB 3600Mhz CL17 Case: Phanteks Enthoo Evolv Shift air ITX PSU: Corsair SF600 80 plus platinum
Klavesnica: Logitech G915 Lightspeed GL linear
Mys: Logitech G703 Lightspeed Hero, Logitech MX Master 2S, Logitech pro X superlight,
Monitor: LG 27GL850-B, LG 38GN950-B
Zvuk: Topping DX5 lite + 2x Mackie MR524 + Sennheiser HD650, Audiotechnica ATH-M50 X, Hifiman Deva Pro
Simrig HW: Fanatec CSL DD 8 Nm + WRC, DIY pedale, Heusinkveld simshifter + handbrake v2, Trackracer TR120
Mumaq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2866
Dátum registrácie: Št 21. Aug, 2008, 17:34
Bydlisko: Sp.Nová Ves

Re: Podlozka pod mys

Príspevok od používateľa Mumaq »

co sa tyka toho lenova, tak ja som si kupil Lko a zdrzala sa u mna 2 dni, hned na to som si siel kupit inu. Nieje na nej nic specialne a urcite nebude konkurovat logitechu. Nakoniec som skoncil u hyper x fury ultra a ta je pre mna super(avsak az druha bola u mna pouzitelna. prva, ktoru som objednal z alzy bola pokrutena a myska po nej sla po 2-3skateoch. Dalsiu, ktoru som kupil v PGshope uz bola v poriadku). Logitech g640/840 je hodnotena vo vela recenziach ako najlepsia a najuniverzalnejsia latkova podlozka. A ako pise Reco... plastova, hlinikova, ak chces najnizsi odpor.
9 rokov doteraz som pouzival Roccat Hiro 3d, ale uz sa nepredava
Asus TUF B650+, AMD Ryzen 7800X3D @ NZXT Kraken 360, G.Skill 32GB 6200 CL28, Sapphire RX 7900XTX Nitro+, Samsung 980PRO 2TB & 990PRO 4TB, Asus Strix Aura 850W, NZXT H6i Flow + 7x Noctua A12X25 + 2x NF-A14, LG OLED42C44, Repro Mission M32 @ SB Z @ Marantz NR1710, Logitech G15, Roccat KoneAir @ HyperX Fury Ultra. Samsung Note24 Ultra & Galaxy Watch6 Classic LTE
Používateľov profilový obrázok
Peto77
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 945
Dátum registrácie: Po 12. Apr, 2010, 22:07
Bydlisko: Košice

Re: Podlozka pod mys

Príspevok od používateľa Peto77 »

Ja som kupil hneď tu z aliexpresu ako loleq poradil (dodatočne ďakujem) a nemožem povedať krive slovo.
Už sa jej ale začali "odliepať" hrany, tak som kupil 840 xl a... No je pocitovo lepšia, o tom žiadna, ale určite sa nevyplati priplacať 20e. Uvidim koľko vydrži(pochybujem, že viac, nema žiadnu ochranu hrany, čo by človek pri tej cene asi aj čakal) a potom zas nejaka čina
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10048
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Podlozka pod mys

Príspevok od používateľa stiv »

engineer napísal: Ne 17. Júl, 2022, 19:08 Páni, viete mi poradiť nejakú kvalitnú podložku s povrchom s čo najmenším odporom?
Ďakujem za vaše tipy.
Mal som plastovu, potom 2x hero a ked sa zacala odliepat a nedala kupit nova tak Logitech G440. Nic lepsie nekupis ak mas rad rychlost a vsetky latkove su sklamanie. Aj tie za 3e, aj 40. :)
.
Používateľov profilový obrázok
engineer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ut 19. Nov, 2013, 22:11

Re: Podlozka pod mys

Príspevok od používateľa engineer »

@stiv Ospravedlňujeme sa za preklep, teraz používam Logitech G440 tzn. plastovú podložku, ale potreboval by som väčšiu.
Btw. G440 sa mi po niekoľkých mesiacoch (pravdepodobne od tepla) zdula resp. takže tiež nič moc.
WS Case Fractal Design Define Mini In/Out take 4x Noctua NF-S12B MB Asrock Z390M-PRO4 CPU Intel i5-9600K+ 2x Noctua NF-P12 PWM RAM Corsair DDR4 64GB SSD ADATA XPG SX8200 1TB + Crucial M500 256GB + Kingston UV400 240GB HDD 2x HGST 1TB v Himuro(mini) VGA Sapphire Nitro+ RX570 4GB PSU Corsair RM550 AUDIO Asus Xonar DGX DISPLAY EIZO CS2731 MOUSE Logitech G502 GAMEPAD Logitech G440 KEYBOARD HyperX Alloy Origins
SLR BODY Nikon D780 LENS Nikon AF-S 35 mm f/1.8 LENS Nikon AF-S 50 mm f/1.8 LENS Nikon AF-S 85 mm f/1.8 FLASH Godox V1
AUDIO ACM Fluid F5 DAC Audinst HUD-MX2
HEADPHONES Audio-Technica ATH-M50X
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12965
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Podlozka pod mys

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Pokojne tú lacnú ale ja mám osobne problém s čiernymi podložkami...špinia sa a áno, vyčistíš ju, ale nie 100%ne a o chvíľku sa znovu začne špiniť a na rovnakých miestach šedivieť od prachu a suchej kožky. Mrkol by som buď na nejakú farebnú alebo z Aliho niečo. A ak chceš glidovať lepšie, kúp si <70g myšku, výber je naozaj bohatý a po tom nemusíš riešiť tieto kraviny s podložkami.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Nákupná poradňa"