wifi pokrytie v dome

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4580
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

wifi pokrytie v dome

Príspevok od používateľa scream »

Takze aktualne je v dome jeden router (neznama znacka a poskytovatel), ktory samozrejme nestaci na pokrytie celeho domu.
Na stastie su v niektorych izbach rozvody LAN so zastrckou.
Staci do zastrcky k pripojit nejake APcko napr. https://datacomp.sk/ubiquiti-unifi-6-pr ... gK7ofD_BwE nastavit rovnake SSID, heslo, iny kanal ako na routri a bude to fungovat alebo su nejake lepsie riesenia resp. mi nieco uslo?
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: wifi pokrytie v dome

Príspevok od používateľa HellAngel »

Kup 2ks Unifi AP AC Lite (momentalne sa tazsie zhanaju), osadit ich kde potrebujes (nutnost mat dostupnu LAN, o napajanie sa stara POE adapter) a nastav cez telefon, ktory je pripojeny na router wifi, aplikaciou Unifi Network APcka. Ked ti zacnu APcka vysielat pozadovanu siet , vypni na routri wifi a funguj uz iba na wifi sieti cez APcka. Wifi na APckach sa tvari ako jedna siet, cize sa ti budu zariadenia automaticky prepinat ak dojde ku poklesu na jednom APcku a pripoja sa ku druhemu, ak ma signal silnejsi
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4580
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: wifi pokrytie v dome

Príspevok od používateľa scream »

Ok. Cize router a ap nebude fungovat s automatickym prepinanim wifi? Pripadne 2 routre, lebo posledna info je, ze kamos ma este jeden nevyuzity router ( sa mi zda, ze niektore routre sa vedia tvarit ako AP)
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
4040
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 23:27
Bydlisko: KE-okolie

Re: wifi pokrytie v dome

Príspevok od používateľa 4040 »

Bude,ak aj zapojíš druhý router.
Mumaq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2864
Dátum registrácie: Št 21. Aug, 2008, 17:34
Bydlisko: Sp.Nová Ves

Re: wifi pokrytie v dome

Príspevok od používateľa Mumaq »

nebude, nie kazdy ma mesh funkciu...
Asus TUF B650+, AMD Ryzen 7800X3D @ NZXT Kraken 360, G.Skill 32GB 6200 CL28, Sapphire RX 7900XTX Nitro+, Samsung 980PRO 2TB & 990PRO 4TB, Asus Strix Aura 850W, NZXT H6i Flow + 7x Noctua A12X25 + 2x NF-A14, Acer Predator Z35, Repro Mission M32 @ SB Z @ Marantz NR1710, Logitech G15, Roccat KoneAir @ HyperX Fury Ultra. Samsung Note24 Ultra & Galaxy Watch6 Classic LTE
4040
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 23:27
Bydlisko: KE-okolie

Re: wifi pokrytie v dome

Príspevok od používateľa 4040 »

Zaujímave.Doteraz to ani nebolo a fungovalo to.
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2736
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: wifi pokrytie v dome

Príspevok od používateľa lepermessiah »

Netreba sa odrbat s tym, ze ak mas wifi s rovnakym nazvom, ze vsetko funguje "samo". Zariadenie sa ti pripoji na siet, ktora je aktualne najlepsia ale ked sa presunies, budes na nej dovtedy kym sa neodpojis a nepripojis na druhu siet. Jedine co je na tom automaticke je, ze si bude pamatat SSID/pass takze sa pripoji v podstate okamzite na druhu, ale inak su to 2 rozne siete ak to nie je prepojene cez mesh. A neviem ci len ja som mal "stastie" alebo ten mesh nema nejaky presne definovany standard, lebo z Asus mesh routra mi nefungovali mesh node od Xiaomi. Vo vacsine pripadov ak nemas vela zariadeni na tych wifi a mas kanaly dost daleko od seba a neprenasas nejake subory prave ked sa prepnes, tak si v pohode aj bez meshu.
Spoiler: ukázať
[NAS]: Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]: Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[Home]
[LCD]: Dell U4025QW
[Peripherals]: Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[LCD]: Dell U4320Q
[Peripherals]: Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4580
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: wifi pokrytie v dome

Príspevok od používateľa scream »

Hlavny router je tento https://www.asus.com/Networking-IoT-Ser ... /RT-AC59U/ druhy zatial bohuzial este neviem. Cize moja predstava je ze hlavny router bude na prizemi pichnuty na poskytovatela a nasledne druhy pripojeny kablovym rozvodom na hlavny router, wifi bude nastavena na najvzdialenejsi kanal, rovnake SSID a heslo. Za predpokladu, ze sa nebude dat druhy router nastavit ako AP (client mode) automaticke prepinanie bude fungovat az pri strate signalu resp. nahodne.
Ak sa ale bude dat druhy router nastavit ako AP resp. sa prikupi AP, tak by to malo automaticky pripajat podla najvyssej intenzity signalu.
Wifi mesh ma zmysel ak by nebol na poschodi kablovy rozvod a teda zosielenie signalu by bolo mozne realizovat len po wifi sieti ( repeater) co ale nie je tento pripad. Alebo je tato technologia vhodna aj pri kombinacii s kablom?
Ci to chapem zle?

Bude to one time job nebudem mat cas velmi na experimentovanie aby som tam nechodil 2x, tak si to chcem nachystat vsetko vopred.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: wifi pokrytie v dome

Príspevok od používateľa werwest »

myslim si ze "mesh" ako taky neni standard, ze nemozes miesat znacky.
automaticke prepinanie sa bude diat len ak budes mat spraveny mesh.
xiaomi ax3000 ma celkom fajny pomer cena/vykon. za cca stovku predavaju dva, namontoval som to doma 1 s tym ze idu ako wireless mesh a fungovali velmi dobre.
doma 2 mam zase wired mesh so synology routrami a tam to tiez frci, ale to je zase aj ina cenova. samozrejme kabel je lepsejsi.
mesh je mesh, aj ked je wireless mesh, repeater je ine, zazil som si s tym dost (nie pozitivne, samozrejme)
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: wifi pokrytie v dome

Príspevok od používateľa HellAngel »

Mesh nie je vhodny len, ked kabel nie je dostupny. Akoze to co pise LEPPERMESIAH fungovat bude, ale obcas to moze zblnut a budes to musiet znovu nastavovat. Ja taham siet od seba z domu do baraku pre rodicov a sestru. Najprv som WIFI pokrytie riesil v tzch domoch cez WiFi router. No furt sa to serkalo. Jeden TP Link mi siet dokonca pravidelne zhodil a bol nutny restart hlavneho routra.
Moj problem zmizol ked som nasadil par APciek od Unifi, vytvoril na nich spolocnu siet, osadil do barakov a od vtedy mam pokoj. O zvysenie kvality signalu ani nehovorim. Tie APcka maju svoj zmysel.
Ja by som to riesil ako som pisal v prvom prispevku. Je to bezroblemove a bezporuchove riesenie

a urcite by som to staval na jednej znacke
NB: Asus ROG Strix G16
4040
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 23:27
Bydlisko: KE-okolie

Re: wifi pokrytie v dome

Príspevok od používateľa 4040 »

Už roky mám 3x router.Každý na jednom poschodí.Ak niekto prenesie NTB na nejaké poschodie,tak ten sa pripojí na najlepší signál a nemusí to byť router na danom poschodí.Kanál je na každom nastavený na auto.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4580
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: wifi pokrytie v dome

Príspevok od používateľa scream »

Ak nastavenie zabezpeci odpojenie z aktualnej siete a pripojenie na siet s najlepsim signalom? SSID mas rovnake?
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
4040
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 23:27
Bydlisko: KE-okolie

Re: wifi pokrytie v dome

Príspevok od používateľa 4040 »

Samozrejme názov siete a zabezpečenie mám rovnaké.Kanál na auto,to si router vyrieši sám a lepšie,ako ja, ak by som ho nastavil na pevno.
Mumaq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2864
Dátum registrácie: Št 21. Aug, 2008, 17:34
Bydlisko: Sp.Nová Ves

Re: wifi pokrytie v dome

Príspevok od používateľa Mumaq »

ak nastane situacia, ze budes mat signal este od horneho routra, ku ktoremu si stale pripojeny, tak ta nepripoji na router s lepsim signalom o poschodie nizsie AZ dokym uplne nestrati signal od toho prveho routra... takze ano, moze ti prepinat, ale len v pripade, ze sa signaly neprekryvaju.
Asus TUF B650+, AMD Ryzen 7800X3D @ NZXT Kraken 360, G.Skill 32GB 6200 CL28, Sapphire RX 7900XTX Nitro+, Samsung 980PRO 2TB & 990PRO 4TB, Asus Strix Aura 850W, NZXT H6i Flow + 7x Noctua A12X25 + 2x NF-A14, Acer Predator Z35, Repro Mission M32 @ SB Z @ Marantz NR1710, Logitech G15, Roccat KoneAir @ HyperX Fury Ultra. Samsung Note24 Ultra & Galaxy Watch6 Classic LTE
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: wifi pokrytie v dome

Príspevok od používateľa werwest »

A ked sa prekryvaju, tak ta ide prdnut ze sedis pri routri a mas slimaci internet
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem

Návrat na "Nákupná poradňa"