Kávovar do 700€

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Stando66
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 142
Dátum registrácie: Št 06. Mar, 2014, 14:06
Bydlisko: Senica

Kávovar do 700€

Príspevok od používateľa Stando66 »

Zdravíčko, zháňam k vianociam nejaký dobrý kávovar, ja ako strojar pokukujem po značke Siemens ale nevyznám sa v kavovaroch nejako extra tak preto si idem pre radu.

Cena teda do 700€, musí byť na mletú aj zrnkovu kávu, musí mať aj nádobku na mlieko + mohol by vedieť aj latte a podobne blbosti pre ženu. Ďakujem vopred za všetky normálne odpovede, píšem hlavne preto že teraz sú aj nejaké zľavy.
Spoiler: ukázať
CPU: i5 12600kf Vodnik: Arctic liquid freezer 2 360 GPU: Gigabyte RX 6800 XT gaming oc MOBO: Gigabyte z690 gaming x ddr4 RAM: 32gb 3666mhz ddr4 kingston ROM: 2x 1tb nvme ssd 1xwd blue hdd(samsung 970 a kingston a 2000) Zvukovka: Creative soundblaster ae5 plus Skrina: lian li pco11 PSU: 750w gold modularne od gigabyte Chladenie: 5x 120 + 2x140 argb vetraky
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4580
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Kávovar do 700€

Príspevok od používateľa scream »

Ja som spokojny s nivonna, pozri aky typ sa zmestis do 700e.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2149
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Kávovar do 700€

Príspevok od používateľa zoom »

Tento rok som mesiace vyberal spotrebice do noveho byvania a to znamena dlhe hodiny autistickeho vyberania, chodenia po obchodoch, ohmatavanie spotrebicov a podobne. Musim povedat, ze tohtorocny dizajn a ovladanie Siemensu ma extremne sklamal. Maju taky ten pridrbany plytky plastovy knob (obrazok), ktory sa velmi zle drzi (koncekmi prstov) a ked ho krutis, este ti zavadzaju aj tie vodorovne "chromove" vystupene listy. Neviem aky "nemecky" Abdul to vymyslel, ale zdaleka najhorsi pocit z ovladacieho prvku zo vsetkych spotrebicov, co som pozeral. Najdes to aj na rure za 2000 eur. Plastovu hnusnu chujinu a vedla toho drbnute plastove tlacitka na tej liste, kde jedno stlacis (neuspokojivy mushy click) a prehyba sa aj vedlajsie. Siemens nie tento rok. No a hadaj, aky ovladaci prvok najdes na vyssich radoch Siemens kavovarov? Bol som si to ohmatat. Popravde neviem, ci v tvojej cene. Mozno do 700,- eur budes mat "horsi", cize bez toho knobu (= lepsi).

Zo vsetkych spotrebicov mi ostava kupit uz len pracka a... kavovar. Tiez chcem automaticky, mnoho napojov (kavu a caj nepijem, tak kakavko potesi) a nejak 800-1200,- eur. Moj dlhodoby vyber a nazor je takyto:
  • Jura E8 (S8, kebyze naskrabem viac $$$) - myslim si, ze dlhodobo dobry standard kavovarov; prima strohy vzhlad; mame ich aj po firme a ludom kava chuti; nevyhodou je asi mensi pocet napojov
  • (Philips) Saeco Xelsis Deluxe (verzia s druhym najvacsim displejom) - viac napojov ako Jura, nahrievanie salok, ako IT-ckar ocenujem zbytocne WiFi a velky displej s prima ovladanim (od 1min 20sek pekne konfigurovanie parametrov kavy); nepaci sa mi okruhly dekel na kavu hore - nemam rad okruhle dizajnove prvky
  • DeLonghi? - osobne nemam rad tuto znacku, ale zacal som pokukovat pred tyzdnom po Eletta Explore, ma taky meh displej a grafiku, ale asi je dobry a paci sa mi system na mlieko (precisti trysku aj ked je mlieko v nadobe)
  • Tip: Nivona - ked som hladal nejaky kavovar, tak v kavickarskej teme mi tu poradili a musim povedat, ze mi je ta znacka dost sympaticka; vyssie modely su pre mna skarede (jeden okruhly knob), takze si to nekupim, ale ked niekto bude chciet lacnejsi kavovar s par napojmi, tak urcite toto
Asi by som bral Philips, DeLonghi, pripadne Jura. Konkretne do tvojej ceny mozno Philips EP5447 (s fajn LatteGo mliecnym systemom) alebo Jura ENA 8 (nepaci sa mi tvar nadoby na vodu) a priplatil by som radsej na DeLonghi ECAM 550.85. Na zaklade anecdotic evidence z mojho okolia by som sa vyhol Krups (kazovy vo viac pripadoch).
Naposledy upravil/-a zoom v Po 21. Nov, 2022, 05:29, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Stando66
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 142
Dátum registrácie: Št 06. Mar, 2014, 14:06
Bydlisko: Senica

Re: Kávovar do 700€

Príspevok od používateľa Stando66 »

V prvom rade diki moc za neskutočnú radu a recenziu a v druhom pár otázok.

Ja som teda hlavne pozeral po Siemens TE657313RW lebo je na alze v celkom slušnej zľave, len neviem koľko tam vydrží ta hadička na mliečny systém

Na ten DeLonghi ECAM 550.85 mám na datarte zľavu a vychádza za 830 € na čo by som musel ešte trochu poskrabat ale oplatí sa o toľko viacej ako ten phillips EP5447 ? ten mám za 640€.
Naposledy upravil/-a Stando66 v Ne 20. Nov, 2022, 00:07, upravené celkom 2 krát.
Spoiler: ukázať
CPU: i5 12600kf Vodnik: Arctic liquid freezer 2 360 GPU: Gigabyte RX 6800 XT gaming oc MOBO: Gigabyte z690 gaming x ddr4 RAM: 32gb 3666mhz ddr4 kingston ROM: 2x 1tb nvme ssd 1xwd blue hdd(samsung 970 a kingston a 2000) Zvukovka: Creative soundblaster ae5 plus Skrina: lian li pco11 PSU: 750w gold modularne od gigabyte Chladenie: 5x 120 + 2x140 argb vetraky
Používateľov profilový obrázok
seep
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 538
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Rakusko

Re: Kávovar do 700€

Príspevok od používateľa seep »

Rodicom som kupil Jura ENA 8, ani vydrbany rok nevydrzal. Su to uz dochodcovia, na vsetko maju cas, cistenie atd. Aj tak nie. Neviem. Aj im som uz radil: Lelit Anita. Manual ale dost poctive.
Pc: Ryzen 5 7600 + Noctua U12A, Gigabyte B650M GAMING X AX, Kingston FURY 32 GB KIT DDR5 6 000 MHz CL32 Renegade, Nvidia RTX 4080 Super FE, SSD Samsung 960 EVO 1TB, Inter-Tech IM-1 Pocket + Asus LOKI 1000W + Gigabyte M28U, Win 11, CZC Trickstster, Keychron Q1Pro, FiiO E07K Andes + BOSE QC35 / Shure SRH 840 / Philips Fidelio X2HR / Sennheiser IE 80 + Qnap 251 - 8G
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4580
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Kávovar do 700€

Príspevok od používateľa scream »

Vyberat kavovar podla blimatok, wifi a tlacidiel.... to mi su rady.
Nam funguje nivonna (4 kusy v rodine) uz nejake 3 roky, najstarsi asi aj viac. Nie je to ferrari medzi automatom ale rozhodne robi o triedu lepsiu kavu ako saeco za 400e v praci. Spracovanie vyzera stale o triedu lepsie aj ked stale plast. Delonghi som videl ako za 300e natlaci presso za 5 sekund, diky, nie..nivonnu viem nastavit tak, ze niektoru kavu ani nepretlaci.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2149
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Kávovar do 700€

Príspevok od používateľa zoom »

Nevyberame kavovar podla blimatok, wifi a tlacidiel, ale podla nejakych skusenosti z okolia a citania po nete. A ked taky kavovar bude mat navyse aj blimatka, wifi a tlacidla, tym lepsie. Aspon pre mna. Pre teba a kolegu, co zalozil topic, to nemusi znamenat nic. Vezme si z nazorov, co uzna za vhodne.

Ked uz vyberame automat za taku cenu, tak to moze byt aj vyrobok, z ktoreho ma clovek trochu radosti a bude sa normalne ovladat. Nikde nie je napisane, ze tie moje odporucania su jedine a najlepsie. Je to moj nazor, na zaklade nejakych skusenosti vytvoreny a ked niekto pride a zhejtuje nejaky z tych kavovarov, tak nikto nebude radsej nez ja, lebo si nekupim somarinu.

Tu Nivonu mam zapisanu ako velmi sympaticku znacku a verim, ze robi dobru kavu. Akurat lacnejsie modely robia 3 druhy kavy. Chapem, ze connoisseur-kavickar nepotrebuje viac, ale bezny Jozko ako ja oceni trochu viac tych napojov. Nemusi ich byt 20 vymyslenych druhov, ale viac ako 3. No a pri tom drahsom (teraz som pozrel NICR 790 za 700,-) ma zase sere to ovladanie jednym kolieckom. Krutenie dokola a mackanie, akoby sa nedali dat 2-4 tlacitka okolo displeja. Asi by to predrazilo vyrobne naklady aj o 10,- eur. Porovnanie Nivony s 400-eurovym Saecom beriem a vyhladovo budem do jednej domacnosti kupovat nieco v tej cene, tak zatial vyhrava Nivona. DeLonghi s pressom za 5 sekund je uz take... myslim si, ze sa to dalo nastavit aj inak a uz by nebolo presso za 5 sekund. A ked aj nie, tak tipujem, ze DeLonghi za 700-1000 to urobi hadam zodpovednejsie nez to za 300.

Rozbita Jura ENA 8... neviem, necakal by som. Ako som pisal, Jury (ovela vyssi rad) mame v praci a funguju. Nerobim si ani iluzie o nejakom ich dokladnom cisteni, pouzivani filtrov na vodu a tak. It just works. Za mna zatial finalny vyber (pre mna) Jura E8/S8 alebo to drahô DeLonghi.

Stando66: Hadicky na mlieko su spotrebak. Z hygienickych dovodov to menis kazdych X mesiacov. 3 hadicky origo od vyrobcu kupis hadam pod 20,- eur. Samozrejmostou je precistovanie tych hadiciek. Idealne funkciou na automate (horuca para), menej idealne preplachnes v dreze vodou. Nic to nemeni na tom, ze ju menis po nejakej dobe. Porovnat konkretne ceny nejakych takych kavovarov ja neviem. Moj osobny nazor je, ze kebyze uz tych 800+ eur mas skrabat, tak na to kasli, kup nejaky dobry lacnejsi a za usetrene peniaze radsej experimentuj s kavou. Garbage in, garbage out. Ten Philips nebude zly, ale mas tu nazor, ze Nivona je v podobnej cene lepsia, tak pozri, ci ti staci funkciami, napojmi a rozhodni sa.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4580
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Kávovar do 700€

Príspevok od používateľa scream »

https://www.datart.sk/novinky/recenzie/ ... IhEALw_wcB

Cca tento mame. 719e na VIP v datarte. S tymi dvoma koleckami je ovladanie super, ponuka kavy vratane vlastnej dokonala, nastavenie dokonale (aj cez bluetooth)...nejake chybicky by som nasiel ale najskor by to uspokojilo aj teba zoom.

Bohuzial ten delonghi s pressom za 5s uz bol najstaveny na najjemnejsie mletie... V praci je saeco Lyrika, oproti tej nivonne vyzera ako 2 generacie starsi stroj :) Kava horsia o triedu.

Je urcite kopec zariadeni ale ja trochu uprednostnujem znacky, ktore robia len kavovary. Lebo pil som zlu kavu z generickeho automatu ale nepil som zlu kavu z automatu kavovej znacky.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Stando66
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 142
Dátum registrácie: Št 06. Mar, 2014, 14:06
Bydlisko: Senica

Re: Kávovar do 700€

Príspevok od používateľa Stando66 »

Ahojte, dlhšie som sa neozval lebo sa mi nedalo, pozeral som tú nivonu a zatial sa mi pozdáva len mám takú otázku, viete mi povedať rozdiel medzi týmito dvomi kávovarmi okrem tlaku ?

https://www.datart.sk/espresso-siemens- ... -sive.html
https://www.alza.sk/siemens-te657313rw-d5092363.htm
Spoiler: ukázať
CPU: i5 12600kf Vodnik: Arctic liquid freezer 2 360 GPU: Gigabyte RX 6800 XT gaming oc MOBO: Gigabyte z690 gaming x ddr4 RAM: 32gb 3666mhz ddr4 kingston ROM: 2x 1tb nvme ssd 1xwd blue hdd(samsung 970 a kingston a 2000) Zvukovka: Creative soundblaster ae5 plus Skrina: lian li pco11 PSU: 750w gold modularne od gigabyte Chladenie: 5x 120 + 2x140 argb vetraky
Používateľov profilový obrázok
Stando66
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 142
Dátum registrácie: Št 06. Mar, 2014, 14:06
Bydlisko: Senica

Re: Kávovar do 700€

Príspevok od používateľa Stando66 »

Tak nakoniec som zohnal Saeco Xelsis Deluxe aj s nádobou na mlieko za 800€ tak som hneď zobral
zoom napísal: Po 21. Nov, 2022, 05:28 Nevyberame kavovar podla blimatok, wifi a tlacidiel, ale podla nejakych skusenosti z okolia a citania po nete. A ked taky kavovar bude mat navyse aj blimatka, wifi a tlacidla, tym lepsie. Aspon pre mna. Pre teba a kolegu, co zalozil topic, to nemusi znamenat nic. Vezme si z nazorov, co uzna za vhodne.

Ked uz vyberame automat za taku cenu, tak to moze byt aj vyrobok, z ktoreho ma clovek trochu radosti a bude sa normalne ovladat. Nikde nie je napisane, ze tie moje odporucania su jedine a najlepsie. Je to moj nazor, na zaklade nejakych skusenosti vytvoreny a ked niekto pride a zhejtuje nejaky z tych kavovarov, tak nikto nebude radsej nez ja, lebo si nekupim somarinu.

Tu Nivonu mam zapisanu ako velmi sympaticku znacku a verim, ze robi dobru kavu. Akurat lacnejsie modely robia 3 druhy kavy. Chapem, ze connoisseur-kavickar nepotrebuje viac, ale bezny Jozko ako ja oceni trochu viac tych napojov. Nemusi ich byt 20 vymyslenych druhov, ale viac ako 3. No a pri tom drahsom (teraz som pozrel NICR 790 za 700,-) ma zase sere to ovladanie jednym kolieckom. Krutenie dokola a mackanie, akoby sa nedali dat 2-4 tlacitka okolo displeja. Asi by to predrazilo vyrobne naklady aj o 10,- eur. Porovnanie Nivony s 400-eurovym Saecom beriem a vyhladovo budem do jednej domacnosti kupovat nieco v tej cene, tak zatial vyhrava Nivona. DeLonghi s pressom za 5 sekund je uz take... myslim si, ze sa to dalo nastavit aj inak a uz by nebolo presso za 5 sekund. A ked aj nie, tak tipujem, ze DeLonghi za 700-1000 to urobi hadam zodpovednejsie nez to za 300.

Rozbita Jura ENA 8... neviem, necakal by som. Ako som pisal, Jury (ovela vyssi rad) mame v praci a funguju. Nerobim si ani iluzie o nejakom ich dokladnom cisteni, pouzivani filtrov na vodu a tak. It just works. Za mna zatial finalny vyber (pre mna) Jura E8/S8 alebo to drahô DeLonghi.

Stando66: Hadicky na mlieko su spotrebak. Z hygienickych dovodov to menis kazdych X mesiacov. 3 hadicky origo od vyrobcu kupis hadam pod 20,- eur. Samozrejmostou je precistovanie tych hadiciek. Idealne funkciou na automate (horuca para), menej idealne preplachnes v dreze vodou. Nic to nemeni na tom, ze ju menis po nejakej dobe. Porovnat konkretne ceny nejakych takych kavovarov ja neviem. Moj osobny nazor je, ze kebyze uz tych 800+ eur mas skrabat, tak na to kasli, kup nejaky dobry lacnejsi a za usetrene peniaze radsej experimentuj s kavou. Garbage in, garbage out. Ten Philips nebude zly, ale mas tu nazor, ze Nivona je v podobnej cene lepsia, tak pozri, ci ti staci funkciami, napojmi a rozhodni sa.
Spoiler: ukázať
CPU: i5 12600kf Vodnik: Arctic liquid freezer 2 360 GPU: Gigabyte RX 6800 XT gaming oc MOBO: Gigabyte z690 gaming x ddr4 RAM: 32gb 3666mhz ddr4 kingston ROM: 2x 1tb nvme ssd 1xwd blue hdd(samsung 970 a kingston a 2000) Zvukovka: Creative soundblaster ae5 plus Skrina: lian li pco11 PSU: 750w gold modularne od gigabyte Chladenie: 5x 120 + 2x140 argb vetraky
Používateľov profilový obrázok
Jerry
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Kávovar do 700€

Príspevok od používateľa Jerry »

@Stando66
Pravidlá fóra konkrétne bod 2.6

2.6 Citácie: Je zakázané citovať predchádzajúci príspevok, či príspevok väčšieho rozsahu (10 riadkov textu a viac, či príspevky obsahujúce obrázok)

Doporučujem ti preštudovať dôkladne pravidlá celého fóra ..
Zatiaľ to máš len takto "ústne" bez odmeny ... :)
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2149
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Kávovar do 700€

Príspevok od používateľa zoom »

Ta dvojkolieckova Nivona vyzera velmi dobre. Asi ked budem vyberat kavovar do tej domacnosti za ~300,-€ tak to bude ten za 770,-€. Moja klasika pri nakupovani vsetkeho... "chcete telku za 500 eur? Tato za 1200 je fajn".

Stando66: Tak potom napis dojmy. Prave ten je aj u mna vo vybere. Iste si uz pil vselikde kavu, aj od bradateho drevorubaca, ktory dodava profi kavu technologickym startupistom/enterpreneurom s MacBookmi v kaviarni, tak budes vediet porovnat. Ja kavu nepijem, takze mozem zbierat len taketo skusenosti (ano, budem kupovat 1000-eurovy kavovar, aby som nepil kavu a robil si tam kakavko :good:).
Používateľov profilový obrázok
Stando66
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 142
Dátum registrácie: Št 06. Mar, 2014, 14:06
Bydlisko: Senica

Re: Kávovar do 700€

Príspevok od používateľa Stando66 »

Jasné, dám ti vediet, inak keby si ho chcel kúpiť teraz viem ti dať kupón s 20% zľavou
Spoiler: ukázať
CPU: i5 12600kf Vodnik: Arctic liquid freezer 2 360 GPU: Gigabyte RX 6800 XT gaming oc MOBO: Gigabyte z690 gaming x ddr4 RAM: 32gb 3666mhz ddr4 kingston ROM: 2x 1tb nvme ssd 1xwd blue hdd(samsung 970 a kingston a 2000) Zvukovka: Creative soundblaster ae5 plus Skrina: lian li pco11 PSU: 750w gold modularne od gigabyte Chladenie: 5x 120 + 2x140 argb vetraky
roman11
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 328
Dátum registrácie: So 10. Júl, 2010, 22:21
Bydlisko: Dežerice okr. Bánovce nad Bebravou

Re: Kávovar do 700€

Príspevok od používateľa roman11 »

Ahojte, nechcem zakladať novú tému, lebo je to podobné, ale cena je max. cca 600€. Značka isto Nivona. Má niekto skúsenosti s týmito kávovarmi? Vo výbere NICR 560 alebo NICR 660, 690. 550, 560 je nasledovník 520, 530, len novy displej a nie piktogramy. 660 sa už dopredáva a neviem či ju ešte zoženiem. Nasledovník je 690. Hlavný rozdiel je, že 6-tková rada ma tzv. Aroma balance systém, ktorý si vie regulovať tlak počas príprava a dostať z kávy čo najviac. Otázka znie, či sa oplatí za to priplatiť (nekupujem to na rok ani dva). Prechádzam z pákovky na automat kvôli žene a jednoduchosti prípravy, je to nezvratné. Viem, že už také espresso z toho nedostanem ako zo starej 16-ročnej pákovky (to už som sa zmieril a ešte si vychutnávam relatívne kvalitné espresso s nepretlakovou miskou 25-30ml/25-30s), ale aspoň sa trochu priblížiť. Toto je dosť podstatné u mňa, a ovplyvňuje to moje rozhodnutie. Ďakujem kávičkárom vopred za všetky rady.

Návrat na "Nákupná poradňa"